Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teryflunomid (Aubagio)
#41
(17-09-2018, 18:51)belanna napisał(a): Ja biorę Aubagio od maja i nie mam żadnych skutków ubocznych. Też byłam zadowolona z Copaxonu i czułam się na nim dobrze, ale okazało się, że przybyło mi zmian w mózgu i trzeba było zmienić lek. Lekarz zasugerował mi właśnie Aubagio, a nie Tecfiderę, ze względu na mniejsze ryzyko problemów żołądkowo-jelitowych. I faktycznie nie mam żadnych. Zauważyłam natomiast, że załatwiam się jakby częściej i że tak powiem łatwiej. Jem normalnie, tak jak przy wcześniejszych lekach, piję alkohol (czasami), jem cukier, sól, tłuszcze, gluten, nabiał, od czasu do czasu wędliny i wszelkie inne rzeczy uznawane obecnie w internetach za trucizny Oczko. W ogóle nie mam żadnych skutków ubocznych po Aubagio, włosy mi nie wypadają, waga bez zmian. Czyli nie u każdego ten lek powoduje takie sensacje. Jak to w SM, u każdego chorego wygląda to inaczej.

A leki anty-dep też biorę, i to od wielu lat. To chyba znak czasów, że tylu z nas ma takie problemy :/.

U mnie skutki uboczne pojawiły się dopiero po 6 miesiącach w pierwszych 5 też nic mi nie dokuczało.
Odpowiedz
#42
Ja własnie wczoraj zacząłem Aubagio, wczesniej zaliczyłem:
- Betaferon (zaliczone skutki uboczne: dreszcze, gorączka, bóle mięśni, nudności),
- Copaxone (zaliczone skutki uboczne: świąd, pokrzywka),
- Tecfidera (zaliczone skutki uboczne: zaczerwienienie skóry, wysypki, świąd, uczucie gorąca).
Każdy po roku, bez większych efektów leczenia.
Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej. Dam znać jak na niego reaguję.
Odpowiedz
#43
(23-10-2018, 07:16)barbello napisał(a): Ja własnie wczoraj zacząłem Aubagio, wczesniej zaliczyłem:
- Betaferon (zaliczone skutki uboczne: dreszcze, gorączka, bóle mięśni, nudności),
- Copaxone (zaliczone skutki uboczne: świąd, pokrzywka),
- Tecfidera (zaliczone skutki uboczne: zaczerwienienie skóry, wysypki, świąd, uczucie gorąca).
Każdy po roku, bez większych efektów leczenia.
Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej. Dam znać jak na niego reaguję.

a ile trwała terapia Tec? ja dopiero po pół roku brania odczuwam efekty
Odpowiedz
#44
(23-10-2018, 07:40)agica napisał(a):
(23-10-2018, 07:16)barbello napisał(a): Ja własnie wczoraj zacząłem Aubagio, wczesniej zaliczyłem:
- Betaferon (zaliczone skutki uboczne: dreszcze, gorączka, bóle mięśni, nudności),
- Copaxone (zaliczone skutki uboczne: świąd, pokrzywka),
- Tecfidera (zaliczone skutki uboczne: zaczerwienienie skóry, wysypki, świąd, uczucie gorąca).
Każdy po roku, bez większych efektów leczenia.
Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej. Dam znać jak na niego reaguję.

a ile trwała terapia Tec? ja dopiero po pół roku brania odczuwam efekty

Jest napisane w poście - "każdy po roku leczenia"
Odpowiedz
#45
(23-10-2018, 09:11)JustynaS napisał(a):
(23-10-2018, 07:40)agica napisał(a):
(23-10-2018, 07:16)barbello napisał(a): Ja własnie wczoraj zacząłem Aubagio, wczesniej zaliczyłem:
- Betaferon (zaliczone skutki uboczne: dreszcze, gorączka, bóle mięśni, nudności),
- Copaxone (zaliczone skutki uboczne: świąd, pokrzywka),
- Tecfidera (zaliczone skutki uboczne: zaczerwienienie skóry, wysypki, świąd, uczucie gorąca).
Każdy po roku, bez większych efektów leczenia.
Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej. Dam znać jak na niego reaguję.

a ile trwała terapia Tec? ja dopiero po pół roku brania odczuwam efekty

Jest napisane w poście - "każdy po roku leczenia"

a fakt, widzisz co niewyspanie robi z człowieka  Śpiący
Odpowiedz
#46
Witam ja biore 2 tydzień i jak narazie to zauważyłam że często mi niedobrze i straszne bolą mnie ręce(mięśnie). Proszę mi powiedzieć czy wy przy tym leku pozwalacie sobie na alkohol i papierosy?
Odpowiedz
#47
Napisałam Ci już w innym wątku, że piję od czasu do czasu alkohol i jest OK. A papierosy to myślę, że należy rzucić, nie ze względu na Aubagio, tylko ze względu na własne zdrowie.
Ja akurat mdłości i bólów jako skutków ubocznych nie miałam, raczej biegunki, ale wydaje mi się, że na początku brania każdego leku można mieć dziwne objawy, które potem miną, jak organizm się przyzwyczai. Mnie te biegunki w każdym razie przeszły. Aha, i mogą przerzedzić się włosy, co ja niedawno zauważyłam.
Odpowiedz
#48
Witam mam takie pytanko coś mnie zbiera i kupiłam sobie fervex czy przy Aubagio można to brać?
Odpowiedz
#49
Wydaje mi się, że tak, ale lekarzem nie jestem.
Odpowiedz
#50
W ulotce powinny być takie informacje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości