Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teryflunomid (Aubagio)
Dawno tu nie pisałam ale co jakiś czas zaglądam. Żadnych większych skutków ubocznych na aubagio nie miałam. Jedynie tak jak ktoś tu wspominał sucha skóra i straciłam sporo włosów (ale już doszły do siebie). Jeśli chodzi o wyniki badań wątroby to raz były niższe raz wyższe ale normy nie przekraczały. Jednak po 2 latach moja przygoda z aubagio się kończy i przejdę na tecfidere. W rezonsnsie dwie aktywne zmiany.
Odpowiedz
Jestem tu po raz pierwszy. Aubagio zaczęłam brać w połowie grudnia 2020. Na początku czułam się świetnie - żadnych skutków ubocznych. I byłoby tak nadal, gdyby pod koniec stycznia nie zaczęły mi wypadać włosy... Zawsze miałam ich mało, więc jestem nieźle wystraszona. Powiedzcie proszę - czy to się jakoś z czasem unormuje, czy raczej nie liczyć na zbyt wiele? Jak sobie z tym radzicie?
Odpowiedz
Przez jakiś czas wypadają a później jest już lepiej. Przynajmniej u mnie tak było. Mi pomagały też tabletki vitapil.
Odpowiedz
Mi po każdym leku lecą. Od jakiegoś czasu robię wcierki z kozieradki i wax po myciu. Jak tylko przerywam to dalej wypadają. Jednak na Aubagio mniej mi leciały niż na tecfiderze.
Odpowiedz
Cześć,
Mam pytanie do osób, które były na Tecfiderze, a następnie przeszły na Aubagio.
Czy jeśli dolegliwości z układu pokarmowego na Tec były znośne to czy na Aubagio doświadczały więcej skutków ubocznych w tym względzie? (często czytam, że Aubagio pod tym kątem powinien być mniej dokuczliwy niż Tec)
Podobnie w kwestii wypadania włosów - czy jeśli na Tec (minimum rok stosowania) czupryna za wiele nie zmieniła się to po przejsciu na Aubagio zanotowaliście pogorszenie?

Byłem na Tec, niestety z powodów niskich limfocytów (kilka miesięcy poniżej 0,5) musiałem przejść na Copaxone.
Copaxone daje u mnie silne reakcje alergiczne - jestem niestety alergikiem i mocno reaguje na białko w Copaxone - opuchlizny, zaczerwienienia, bąble, bóle. Przez pół roku dawałem radę ale jest co raz gorzej z ciagłym jakby nie było dla mnie alergenem w organizmie.
Zostały mi Aubagio i Betaferon - podejrzewam, że z interferonami będę miał podobnie jak z Copaxone.
W związku z tym mocno rozważam Aubagio i stąd pytania celem porównania z Tec, który w sumie znosiłem bardzo dobrze.
Dzięki za odpowiedź Uśmiech
Odpowiedz
A może wróć do Tecfidery? Ja miałam na 1 miesiąc odstawiona Tec na rzecz Aubagio, i Aubagio doprowadziło mnie do strasznej alergii, ogromnego świądu całego ciała i wysypki, drapalam się przez 2 miesiące, wylądowałam na Encorton, w końskiej dawce, bo nic nie dawało rady na taką dużą reakcje alergiczną. I wróciłam do Tecfidery, limfocyty mi wróciły do normy. A po Aubagio zostały mi blizny na nogach i rękach...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
(24-03-2021, 20:14)nadziejka napisał(a): A może wróć do Tecfidery? Ja miałam na 1 miesiąc odstawiona Tec na rzecz Aubagio, i Aubagio doprowadziło mnie do strasznej alergii, ogromnego świądu całego ciała i wysypki, drapalam się przez 2 miesiące, wylądowałam na Encorton, w końskiej dawce, bo nic nie dawało rady na taką dużą reakcje alergiczną. I wróciłam do Tecfidery, limfocyty mi wróciły do normy. A po Aubagio zostały mi blizny na nogach i rękach...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Tylko, że u mnie limfocyty były poniżej 0,5 chyba z 6 miesięcy, nawet 0,38 się zdarzało. Czekaliśmy z neurologiem aż się podniosą i nic. Poza tym dostałem informację, że nie mogę już wrócić do Tecfidery.
Trochę mnie z tym Aubagio zasmuciłaś :-(
Odpowiedz
Porozmawiaj z lekarzem, forum nie jest dobrym doradcą. Każdy z nas reaguje inaczej, a mój przypadek podobno jest pierwszy w programie lekowym w moim szpitalu. Są tu osoby, które przeszły na Aubagio i sobie chwalą, sama byłam bardzo dobrze nastawiona. Także, odetnij się od negatywnych przemyśleń i do dzieła [emoji4]

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Od środy zaczynam " przygodę " z Aubagio . Podobno po tych tabletkach skacze ciśnienie a ja bez kawy rano ani rusz  Duży uśmiech . Rezygnowaliście z kawy ?  Zdezorientowany
Odpowiedz
U mnie nic się nie działo.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości