Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teryflunomid (Aubagio)
#11
(09-05-2018, 14:16)belanna napisał(a): Od dzisiaj dołączam do, chyba dość wąskiego, grona forumowiczów przyjmujących Aubagio. W rezonansie wyszły mi nowe ogniska, w tym jedno aktywne, choć czuję się dobrze. No i żegnam się z Copaxonem. O Aubagio czytam raczej pozytywne opinie. Z sercem nigdy nie miałam problemów, ciśnienie mam raczej niskie. Mam nadzieję, że będzie dobrze, choć mam trochę cykora. Zobaczymy.

Powodzenia belanna, jak naj mniej skutków ubocznychUśmiech
Odpowiedz
#12
Belanna powodzenia z nowym lekiem
Odpowiedz
#13
Ciśnienie trzeba koniecznie kontrolować, w moim przypadku wzrosło po 2-3 msc od rozpoczęcia leczenia.
Odpowiedz
#14
(14-05-2018, 19:41)skrzat100 napisał(a): Ciśnienie trzeba koniecznie kontrolować, w moim przypadku wzrosło po 2-3 msc od rozpoczęcia leczenia.

Po Aubagio ciśnienie wzrosło??
Odpowiedz
#15
(19-05-2018, 13:06)magiczna napisał(a):
(14-05-2018, 19:41)skrzat100 napisał(a): Ciśnienie trzeba koniecznie kontrolować, w moim przypadku wzrosło po 2-3 msc od rozpoczęcia leczenia.

Po Aubagio ciśnienie wzrosło??

Niestety tak i potrzebne było rozpoczęcie leczenia nadciśnienia.
Odpowiedz
#16
Witam, od 15 maja mam ogromne problemy z jelitami, a dokładniej najpierw były żółte biegunki, teraz strasznie obfite stolce w dodatku tracę kolejne kilogramy, nic nie trawie. Kolejni gastrolodzy zwalają wszystko na Aubagio Smutny a ja jestem bezradny nie wiem gdzie szukać pomocy... Czy miał ktoś podobne problemy jelitowe na tym leku ?
Odpowiedz
#17
Witam.
W końcu skusiłem się na forum prawie 3 lata kułem sie rebifem ( okropne dziadostwo, po po każdym zastrzyku ból głowy, Już nie wspominając o częstych objawach grypopodobny.
Widzę że chorych biorących aubagio jest bardzo wąskie grono.
No i moje pytanie czy ten lek w ogóle jest bardzo dobry w porównaniu do bardzo licznie odwiedzajaceno na forum leku Tecfindera ?
W lutym miałem zapalenie nerwu oka i do tej pory ostrość w lewym oku nie wróciła to już pół roku i pewnie nie wróci.
Jestem w połowie 4 opakowania aubagio i oprócz wypadania włosów nie czuję żadnych efektów wręcz Ostatnio miałem zdrętwiałe ręce i nogi przez jakis czas.
No i trochę mnie rzuca, czyli cholercia coś tam się powoli chyba szykuje.
Odpowiedz
#18
Witam wszystkich serdecznie ? od dzis moj maz zaczal stosowac AUBIAGO. Wczesniej nie bral zadnych lekow, gdyz mimo tego ze choruje od 5 lat, dopiero teraz dostal sie do leczenia. Kochani...co mozecie powiedziec mi o tym leku????
Odpowiedz
#19
Stosuję Aubagio od 3 miesięcy, jutro zaczynam czwarte opakowanie. Czuję się dobrze, nie mam efektów ubocznych. Wcześniej stosowałam Copaxone i też czułam się dobrze, lek mi zmieniono ze względu na gorsze wyniki rezonansu. Nie stosowałam Tecfidery, więc trudno mi porównać te leki. Na razie jestem zadowolona z Aubagio.
Odpowiedz
#20
Ja stosuję od 9 miesięcy i aktualnie mam duże problemy jelitowe i dopiero teraz w strasznym tempie zaczęły wypadać mi włosy. Nie wiem czy nie przypałętała się jakaś kolejna choroba czy to skutek uboczny leku.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości