Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sport w ogólności
#21
Ja również ćwiczę stepper plus różne ćwiczenia Uśmiech teraz robię wyzwanie 30 dniowe na nogi i pośladki hehe Na stepperze bardzo się pocę , ale puki jestem w stanie nie rezygnuje z ćwiczeń , zrezygnowałam z sauny , solarium , nie opalam się , a kiedyś całe dnie spędzałam na słońcu, nie pije alkoholu ... A z tym przegrzaniem to latem tak czy tak nie da się nie przegrzewac ,chyba że ma ktoś klimatyzację w domu i w pracy . Jak były te upały to ja siedziałam i się pocilam ...  Niezdecydowany
Odpowiedz
#22
(11-03-2018, 23:46)Mrówka napisał(a): Chmurka każde przegrzanie organizmu, np. sporty wysiłkowe, ciężary, sauna, masaże rozgrzewające, czy samo siedzenie w słońcu jest odbierane przez nasz układ odpornościowy jako początek choroby, wtedy zaczyna on działać, by te ewentualną chorobę zwalczyć i atakuje nasza mielinę, z to może prowadzić do pogorszenia stanu. Nasza aktywność fizyczna wymaga od nas dwukrotnie większego nakładu energii, stąd nasze zmęczenie, mózg próbuje nadarzyć, np. gdy biegamy z przesyłaniem impulsów do mięśni, by nogi się ruszamy szybko, wtedy się przegrzewa, można to porównać do kabla, a jak się przegrzeje to może się przepalić, czyli zaostrzyć stan zapalny i uszkodzić mielinę, a ta im bardziej uszkodzona, tym większe prawdopodobieństwo rzutu.
Także marsze są bezpieczniejsze i zawsze woda w ręce, która pozwala się schłodzić.
PozdrawiamUśmiech

Ah i na stronie Polskiego towarzystwa SM jest wiele wskazówek!!!warto poczytać. Propozycją też byl tam aqua aerobic, fajna sprawa.

Dzięki Mrówka Uśmiech Mam niedaleko basen, i jest tam aqua aerobik raz w tygodniu, ale jakoś nie mogę się przemóc by tam pójść Język Może w tym tygodniu w końcu się wybiorę Uśmiech
Odpowiedz
#23
Chmurka, ja polecam stronę Polskiego towarzystwa SM, bo oprócz porad, można pobrać sobie różne książki w pdf, które są warte polecenia!!!!
Im będziemy więcej wiedzieć, tym lepiej zapanujemy nad SM, a przecież o to nam wszystkim chodzi!!!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości