Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OCT
#11
mufa tylko co z tego?
Odpowiedz
#12
To że wiesz czy choroba dalej postepuje. To tak jakby zapytać po co RM
Odpowiedz
#13
Pytanie Oczko Czy od lekarza prowadzącego/w programie dostajecie skierowanie na rutynowe OCT? Jest w ogóle taka praktyka, że robi się to regularnie?
Odpowiedz
#14
(26-10-2017, 08:50)Miriam napisał(a): Pytanie Oczko Czy od lekarza prowadzącego/w programie dostajecie skierowanie na rutynowe OCT? Jest w ogóle taka praktyka, że robi się to regularnie?

Ja nigdy nie miałam tego badania zlecanego, jedynie MRI, nic poza tym
Odpowiedz
#15
Miriam ja miałam zleconą wizytę u okulisty a ta odeslala na OCT i mam kontrolę co roku. No teraz tylko po pół roku bo coś tam wyszło
Odpowiedz
#16
Moja neurolog po diagnozie wysłała mnie do neurookulisty. Neurookulista daje skierowanie na OCT i mam mieć robione badanie co rok. Podobno każdy powinien mieć to badanie po zapaleniu nerwu wzrokowego  Uśmiech
Odpowiedz
#17
Ja też dostałam propozycję pójścia do okulisty przed dostaniem leków i poszłam. OCT mi zrobili w zeszłym roku i tym tak samo.
Odpowiedz
#18
Mhm. No to ja wobec tego miałam OCT w trakcie pobytu w szpitalu na leczeniu rzutu (prawie pół roku temu), ale nie miałam wtedy PZNW tylko diplopię i nie wykazano żadnych uszkodzeń nerwu wzrokowego.
No i nie mam żadnych objawów ale od lekarza z programu dostałam skierowanie na OCT teraz. I się zastanawiałam czy to taka rutynowa praktyka czy co do licha Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości