Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Famprydyna
#1
http://www.rynekzdrowia.pl/Neurologia/Fa...208,1.html
Odpowiedz
#2
https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=5067\
http://www.leki-informacje.pl/content/fampyra
http://www.ema.europa.eu/docs/pl_PL/docu...109958.pdf
Pzdr.
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
#3
Od czterech dni zajadam sobie Fampyrę 10 mg. Zacząłem lepiej chodzić już drugiego dnia. Dzisiaj przestałem tak bardzo narzekać na problemy z równowagą. Zobaczymy, co będzie dalej.
Acha, i żeby było weselej, lek nie jest refundowany.
" I don't mean to sound bitter, cold or cruel, but I am, so that's how it comes out" - Bill Hicks
Odpowiedz
#4
Ie Fer koniecznie pisz co u Ciebie co jakiś czas. Zawsze warto wiedzieć. U nas w Polsce to tragedia z leczeniem ale jakby rzeczywiście pomagało to może warto
Odpowiedz
#5
No pewnie, że napiszę. Na razie dobre efekty trochę psuje mi pogoda. Czekam na pochmurne, chłodniejsze dni.
" I don't mean to sound bitter, cold or cruel, but I am, so that's how it comes out" - Bill Hicks
Odpowiedz
#6
Brak refundacji takich leków woła naprawdę o pomstę do nieba. :/ A z ciekawości, jakie są koszty takiego leczenia?
Mógłbyś napisać coś więcej o tej poprawie chodzenia? Jak chodziłeś przed rozpoczęciem i jaka poprawa jest po leku? Czy pomagałeś sobie wcześniej laską/kulami? Jak z dystansem, który mogłeś i możesz przejść? Trzymam kciuki za dalszą poprawę Uśmiech
Odpowiedz
#7
A ja to mam pytanie czy to jest jakies leczenie i konkretnie przez ileś czasu się przyjmuje to czy po prostu trzeba codziennie brać dopóki działa?
Odpowiedz
#8
Hm, no więc tak: To, jak chodzę i na jakie odległości zależy chyba tylko od pogody. A ponieważ mieszkam blisko morza, to pogoda zmienia się przeciętnie trzy razy dziennie. Zawsze posługuję się laską, ale nawet jak już wyzdrowieję to wciąż będę jej używał, bo to bardzo przydatne narzędzie. Sterydy, o dziwo, nie pomogły w lepszym chodzeniu.
Doktorka wypisała mi receptę na całe opakowanie, które kosztuje gdzieś pomiędzy 1600, a 2000 złotych i jest obliczone na miesiąc. Dwie tabletki dziennie. W całej, ogromnej aptece było tylko jedno pudełko Fampyry, ale miły sprzedawca zgodził się na zakup połowy. Jeżeli efekty będą dobre, zakupię resztę. Ten lek może, ale nie musi zadziałać, więc efekty można ocenić dopiero po dwóch tygodniach zażywania. Po miesiącu trzeba zrobić przerwę, o ile dobrze pamiętam, na jakieś dwa miesiące. Podobno przedawkowanie może skutkować ciekawymi zwidami, ale nie zamierzam robić takich eksperymentów. Acha, to nie jest żaden program lekowy, tylko efekt usilnego domagania się czegoś, co pomoże.
Na razie to tyle. Jak przeżyję, to napiszę, jak się udało.
" I don't mean to sound bitter, cold or cruel, but I am, so that's how it comes out" - Bill Hicks
Odpowiedz
#9
Az od rana szlag trafia, ze takie leczenie nie jest refundowane!
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...  Uśmiech
Odpowiedz
#10
No i dzisiaj rano zjadłem ostatnią z 28 tabletkę Fampyry. Pora na na podsumowanie eksperymentu.
Wynik właściwie in plus. Poprawiła się długość kroku i szybkość chodzenia. Szczególna poprawa dotyczy leniwej stopy. Obserwujący z boku mówią mi, że naprawdę poruszam się lepiej. Skutki uboczne wystąpiły w znikomej ilości, to znaczy: niewielkie bóle głowy, oraz lekka bezsenność. Co ciekawe, niektóre były wręcz odwrotne do tych, opisanych w ulotce, tzn: poprawiła mi się równowaga i brak zawrotów głowy.
Ale: Najlepsze efekty utrzymywały się około drugiego - trzeciegoo dnia. Wtedy były takie momenty, że poruszałem się całkowicie normalnie, bez potrzeby podpierania się badylem. Nosiłem go z przyzwyczajenia, dla ozdoby i żeby dla zabawy robić sobie śmigło. A później przyszło to cholerne lato i trochę popsuło. Nie zmienia to faktu, że wciąż poruszam się lepiej i szybciej, choć wciąż z badylem. Czyli właściwie cel osiągnięty, poprawa jakości poruszania się nastąpiła.
" I don't mean to sound bitter, cold or cruel, but I am, so that's how it comes out" - Bill Hicks
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości