Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mrowienia na skórze - czy to rzut?
Blanka może to być tylko objaw SM, część objawów z którymi się borykamy są naturalnym przebiegiem choroby i one się pojawiają i znikają a czasami towarzyszą Nam stale. Jeżeli dany problem trwa już drugi dzień i pogarsza się lub utrzymuje się na stalym poziomie to warto wtedy skonslutowac się z neurologiem bo to moze byc rzut. Jeżeli również niepokoja Cię Twoje objawy również na Twoim miejscu bym to skonsultowala z lekarzem.

Wklejam link w którym jest opisane jak mozna rozpoznać rzut w SM :

http://www.stwardnienierozsiane.net/rzuty-i-remisja/
Odpowiedz
(21-04-2016, 17:49)Jacek napisał(a): Od kilku dni czuje takie dziwne ‚mrówki’ na prawej ręce i nodze. Drażni mnie tam też dotyk, ocieranie się ubrania etc. 
Nie chciałem z tym nic robić tylko poczekać czy rozwinie się w jakiś rzut, ale dziś byłem po leki i przy okazji rozmowy z lekarką o tym wspomniałem. Stwierdziła, że nie wiadomo na pewno czy to rzut, ale skoro to już trwa od tygodnia, to mam wziąć sterydy w tabletkach. Mam zacząć jutro rano, ale się waham. Zazwyczaj rzuty mam konkretne, nigdy nie miałem watpliwości, że mam rzut i czas do szpitala, lekarz też nie miał. A teraz sam nie wiem co to za diabelstwo, lekarz też nie przesądza nic w tej sprawie, a tabletki są trochę na wszelki wypadek. Może lepiej poczekać z braniem i zobaczyć czy się pogorszy czy wycofa? Takie sterydy w tabletkach to kilka tygodni, a w ulotce jest napisane o wielu skutkach ubocznych.

Jacku, opisywany przeć Ciebie objaw, no cóż ja też go miałam, bardziej taką przeczulicę skóry, woda parzyła, dotyk sprawiał ból (nie wiem czy o tym samym nie mówimy) i niestety w moim przypadku był to objaw po jeszcze niezaleczonym rzucie, kiedy przestało mnie to drażnić sama nie wiem, ale aktualnie tego nie odczuwam Uśmiech
Życie jest piękne. Serce
.
.
.
.
.
Trzeba tylko brać odpowiednie leki Duży uśmiech
Odpowiedz
(05-06-2016, 20:22)Joanna napisał(a): Blanka może to być tylko objaw SM, część objawów z którymi się borykamy są naturalnym przebiegiem choroby i one się pojawiają i znikają a czasami towarzyszą Nam stale. Jeżeli dany problem trwa już drugi dzień i pogarsza się lub utrzymuje się na stalym  poziomie to warto wtedy skonslutowac się z neurologiem bo to moze byc rzut. Jeżeli również niepokoja Cię Twoje objawy również na Twoim miejscu bym to skonsultowala z lekarzem.

Wklejam link w którym jest opisane jak mozna rozpoznać rzut w SM :

http://www.stwardnienierozsiane.net/rzuty-i-remisja/

Joanna trochę mnie uspokoiłaś, jakoś do mnie wcześniej nie dotarło, że sm to nie same rzuty...
Odpowiedz
Ciesze się, że Cię uspokoiłam ale przy kolejnej wizycie warto wspomnieć o tym lekarzowi. Poza tym jakby cokolwiek Cię niepokoilo, to tez marsz do lekarza Uśmiech
Odpowiedz
U mnie każdy rzut zaczyna się od takiego mrowienia, nadwrażliwość na temperaturę, potem przychodzi drętwienie i osłabienie tej strony ciała, którą akurat choroba atakuje. Dotyk ubrania na skórze odczuwam tak, jakby było mokre. z każdym takim rzutem jak na razie udawałam się do szpitala na sterydy, wiem że są szkodliwe, ale wolałam nie ryzykować, że rzut rozwinie się w coś gorszego.
Odpowiedz
(06-06-2016, 20:18)estel39 napisał(a): U mnie każdy rzut zaczyna się od takiego mrowienia, nadwrażliwość na temperaturę, potem przychodzi drętwienie i osłabienie tej strony ciała, którą akurat choroba atakuje. Dotyk ubrania na skórze odczuwam tak, jakby było mokre. z każdym takim rzutem jak na razie udawałam się do szpitala na sterydy, wiem że są szkodliwe, ale wolałam nie ryzykować, że rzut rozwinie się w coś gorszego.

Cześć UśmiechMówisz o sterydach ,że są szkodliwe?Ja też tak uważam ale jak mi je dają zawsze uważają ,że nie są szkodliwe.
Odpowiedz
Przy mniejszych rzutach, takich delikatnych, lekarze odradzają sterydy bo ich skutki uboczne (np. cukrzyca) są gorsze dla naszego zdrowia niż taki rzut. Zwłaszcza jeśli rzuty ma się często i przyjmuje przez to duże dawki sterydów. Ja w zeszłym roku przyjęłam 11 kroplówek Solu-Medrolu, ten rok już w lutym zaczęłam od 3 kroplówek i teraz chodzę z takim lekkim rzutem w postaci "mrówek" bo lekarze nie chcą mi dać więcej sterydów. Mogłabym się pewnie uprzeć i je dostać ale odpuściłam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości