Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przerwanie leczenia i zajście w ciąże
#81
Ja brałam copaxone do końca 4 miesiąca ciąży później lekarz postanowił mi odstawić lek i powiedział że wrócimy do niego 3 miesiące po porodzie. Właśnie leci 5 miesiąc wróciłam do programu, czuje się świetnie A co najlepsze to kontrolne mri nie pokazało nowych zmian a stare się zmniejszyły więc jestem mega zadowolona.
Odpowiedz
#82
(02-04-2019, 21:44)igreeeczka@wp.pl napisał(a): Ja brałam copaxone do końca 4 miesiąca ciąży później lekarz postanowił mi odstawić lek i powiedział że wrócimy do niego 3 miesiące po porodzie. Właśnie leci 5 miesiąc wróciłam do programu, czuje się świetnie A co najlepsze to kontrolne mri nie pokazało nowych zmian a stare się zmniejszyły więc jestem mega zadowolona.

Super wiadomosc! :-)

Dziewczyny a czy miałyście kontrolny mri w ciąży?
Odpowiedz
#83
Wydaje mi się, że w ciąży nie robią. Bynajmniej ja nie miałam.
Odpowiedz
#84
(03-04-2019, 22:19)igreeeczka@wp.pl napisał(a): Wydaje mi się, że w ciąży nie robią. Bynajmniej ja nie miałam.

Pytam dlatego, że w lutym byłam na wizycie i w maju idę na kolejną. Pani dr kazała mi przypomnieć żeby wypisała mi skierowanie na mri na wrzesien. Poza tym byłam w trakcie starań o zajscie w ciążę. Na szczęście szybko się udałoUśmiech i teraz zastanawiam się  czy może mi kazać robić ten rezonans....
Odpowiedz
#85
Ciaza nie jest przeciwskazniem do mri.
Kontrast tak.
Ale tak czy siak ostateczna decyzje podejmie lekarz.
W ktorym mcu ciazy jestes?
Odpowiedz
#86
(04-04-2019, 06:29)Anka napisał(a): Ciaza nie jest przeciwskazniem do mri.
Kontrast tak.
Ale tak czy siak ostateczna decyzje podejmie lekarz.
W ktorym mcu ciazy jestes?

Dopiero 5 tc
Odpowiedz
#87
Z tego co wiem to mri chyba nie robią w pierwszym trymestrze. A później już można ale tak jak Anka pisała kontrastu nie podadzą. Przy karmieniu piersią też nie można kontrastu dostać. Albo trzeba zrobić przerwę na 3 dni po jego podaniu.
Pogadaj z neurologiem na ten temat. Mi mój jak byłam w ciąży powiedział że mogę spokojnie poczekać z rezonansem i zrobić go dopiero jak przestanę karmić. Ale to oczywiście lekarz powinien indywidualnie w stosunku do danego pacjenta takie decyzje podejmować bo jak wiadomo każdy z nas ma inny przebieg choroby.
Odpowiedz
#88
Można mieć podawany kontrast w czasie karmienia piersią. Jak masz wątpliwości zadzwoń do instytutu matki i dziecka, udziela tam informacji według najnowszych badań i standardów. Tylko trzeba mieć przygotowana nazwę kontrastu / leki.
Odpowiedz
#89
Ruda_rudosc napisałam to co powiedział mi na ten temat lekarz. A z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że kontrast zabarwia pokarm. Jak trafiłam do szpitala podczas diagnozy karmiłam jeszcze piersią (co prawda już kończyłam więc po wyjściu ze szpitala już do karmienia nie wracałam) a po odciągnięciu pokarmu okazało się że jest on zabarwiony na niebiesko. Ja nie zaryzykowałabym w takiej sytuacji.
Odpowiedz
#90
(15-04-2019, 14:26)klaudia26 napisał(a): Ruda_rudosc napisałam to co powiedział mi na ten temat lekarz. A z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że kontrast zabarwia pokarm. Jak trafiłam do szpitala podczas diagnozy karmiłam jeszcze piersią (co prawda już kończyłam więc po wyjściu ze szpitala już do karmienia nie wracałam) a po odciągnięciu pokarmu okazało się że jest on zabarwiony na niebiesko. Ja nie zaryzykowałabym w takiej sytuacji.

Karmiłam piersią podczas dwukrotnego podawania kontrastu. Bo miałam dwa badania z kontrastem najpierw TK potem MRI, mi też lekarze mówili że absolutnie nie można karmić piersią jednak wiedza lekarska na temat kp jest nikła - bo lekarz to nie chodząca encyklopedia i nie musi znać się na każdej dziedzinie medycznej - a kiedyś to nic nie można było przyjmować podczas kp oprócz paracetamolu.
Uzyskałam od młodej lekarki wykonującej TK nawet najnowsze materiały i badania na ten temat, dzwoniłam do Instytutu Matki i Dziecka a to dlatego że moje dziecko nie umiało pić z butelki i życie mnie zmusiło że tak powiem do zweryfikowania tych informacji. Niebieski pokarm to normalna sprawa, też często taki miałam, świadczy o tym że jest w nim dużo żelaza.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości