Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przerwanie leczenia i zajście w ciąże
#71
(06-12-2018, 16:07)Gigi napisał(a): A w porządku. W czwartek przed poludniem cięcie, wieczorem pionizacja. W piątek rzecz jasna czułam się kiepsko ;-) ale trzeba było wstać i opiekować się małym. Wyszlismy po tygodniu (standardowo żółtaczka, pół oddziału się "opalało"). W weekend już szalałam po domu ze "szmatą" bo w poniedziałek nawiedziła nas położna. Także nie moge narzekac !

No widziszUśmiech To zazdroszczę!!  Ja mogę powiedzieć, że tak na prawdę to tak super idealnie normalnie to wszystko doszło do siebie po 6 miesiącach, mogę ćwiczyć brzuszki, podnosić ciężary, czyli to nie kwestia sm bo tak mi lekarka powiedziała na położniczym. No i wiek kochana... 40 latUśmiech więc to może dlatego tak się zbierałamUśmiech
Odpowiedz
#72
Haha, o brzuszkach to ja nawet nie myślę :-) Czuje się owszem dobrze ale jednak to był poważny zabieg, sm czy nie to wszędzie napisane, że 3 miesiące należy uważać z podnoszeniem ciężarów. Ważne, że już po i można nornalnie funkcjonować. Przede wszystkim oby bez rzutów jak najdłużej czego życze tu nam wszystkim !
Odpowiedz
#73
Hej. Dziewczyny powiedzcie mi czy jeżeli na czas zajścia w ciąże przejdzie się na copaxone z tecfidery to po porodzie nie ma możliwości powrotu na tecfidere czy normalnie można wrócić do programu tecfidery?
Odpowiedz
#74
(19-12-2018, 18:52)elina napisał(a): Hej. Dziewczyny powiedzcie mi czy jeżeli na czas zajścia w ciąże przejdzie się na copaxone z tecfidery to po porodzie nie ma możliwości powrotu na tecfidere czy normalnie można wrócić do programu tecfidery?

Po ciąży i ewentualnym karmieniu piersią wracasz już normalnie do Tecfidery, rozmawiałam o tym z moją neurolog.
Odpowiedz
#75
(20-12-2018, 02:48)JustynaS napisał(a):
(19-12-2018, 18:52)elina napisał(a): Hej. Dziewczyny powiedzcie mi czy jeżeli na czas zajścia w ciąże przejdzie się na copaxone z tecfidery to po porodzie nie ma możliwości powrotu na tecfidere czy normalnie można wrócić do programu tecfidery?

Po ciąży i ewentualnym karmieniu piersią wracasz już normalnie do Tecfidery, rozmawiałam o tym z moją neurolog.
JustynaS pytam dlatego że na grupie na FB naskoczył na mnie dziewczyny że gadam głupoty że tak mozna że w Polsce to nie możliwe i głupoty opowiadam jakieś.
Odpowiedz
#76
(20-12-2018, 11:07)elina napisał(a):
(20-12-2018, 02:48)JustynaS napisał(a):
(19-12-2018, 18:52)elina napisał(a): Hej. Dziewczyny powiedzcie mi czy jeżeli na czas zajścia w ciąże przejdzie się na copaxone z tecfidery to po porodzie nie ma możliwości powrotu na tecfidere czy normalnie można wrócić do programu tecfidery?

Po ciąży i ewentualnym karmieniu piersią wracasz już normalnie do Tecfidery, rozmawiałam o tym z moją neurolog.
JustynaS pytam dlatego że na grupie na FB naskoczył na mnie dziewczyny że gadam głupoty że tak mozna że w Polsce to nie możliwe i głupoty opowiadam jakieś.
Dlatego ja sie wypisalam z grupy na fb. Dziwni , malo ogarniete osoby tak pisaly. Sporo hejterow
Odpowiedz
#77
(20-12-2018, 11:15)Anka napisał(a):
(20-12-2018, 11:07)elina napisał(a):
(20-12-2018, 02:48)JustynaS napisał(a):
(19-12-2018, 18:52)elina napisał(a): Hej. Dziewczyny powiedzcie mi czy jeżeli na czas zajścia w ciąże przejdzie się na copaxone z tecfidery to po porodzie nie ma możliwości powrotu na tecfidere czy normalnie można wrócić do programu tecfidery?

Po ciąży i ewentualnym karmieniu piersią wracasz już normalnie do Tecfidery, rozmawiałam o tym z moją neurolog.
JustynaS pytam dlatego że na grupie na FB naskoczył na mnie dziewczyny że gadam głupoty że tak mozna że w Polsce to nie możliwe i głupoty opowiadam jakieś.
Dlatego ja sie wypisalam z grupy na fb. Dziwni , malo ogarniete osoby tak pisaly. Sporo hejterow

Bardzo się zdenerwowalam wczoraj z tego powidu. Ale z drugiej strony nie chciało mi się wierzyć że moja lekarka mogłaby  mi zrobic krzywdę... 
Wielkie dzięki dziewczyny że utwierdziłyscie mnie w tym że spokojnie będę mogła wrócić później do leku.:-)
Odpowiedz
#78
Co więcej, warto pogadać z neuro o braniu copaxone na czas ciązy i karmienia. Bo to co najmniej rok, warto być na terapii. A Copaxone jest uznany za bezpieczną "ciążowo" terapie.
Odpowiedz
#79
(20-12-2018, 19:42)WorkBorg napisał(a): Co więcej, warto pogadać z neuro o braniu copaxone na czas ciązy i karmienia. Bo to co najmniej rok, warto być na terapii. A Copaxone jest uznany za bezpieczną "ciążowo" terapie.

Cóż, moja neurolog (a przynajmniej jedna z trzech z programu) stwierdziła, że i tak odstawiają copaxone jak kobieta zajdzie w ciążę, "bo przecież żadna kobieta nie będzie chciała truć swojego dziecka"  Ściana
Niestety u niej panuje też dość konserwatywne przekonanie, że Tecfiderę należy odstawić co najmniej 3 miesiące przed planowanym rozpoczęciem starań. Zdaje się, że jednak zrobię tak, jak podpowiada mi intuicja i poczekam z odstawieniem leków na dwie kreski na teście ciążowym. Jak już w ogóle dojdzie co do czego Oczko
Odpowiedz
#80
Copaxone jest absolutnie bezpieczny w ciąży. Jest na to multum badań przez ostatnie dwie (!) dekady. Proponowałbym uczciwą rozmowę z neuro - jakaś ochrona jest zawsze lepsza niż żadna. Oczywiście -- jeżeli ty chcesz pójść tą drogą, ostatecznie decydujesz nie ty a twój neurolog. (poza tym, na zdrowy rozum, nawet pomijając kilkanaście (!) badań, w jaki sposób trujesz dziecko dostarczając laboratoryjnej mieliny do swojego organizmu?).

Co do Tecfidery - jest wiele pacjentek, które odstawiają Tec dopiero w momencie potwierdzenia ciąży. Absolutnie, kompletnie, zupełnie nie sugeruj się tym co mówię, zwracam tylko uwagę na dane z kliniki.

Tfu, odwrotnie - decydujesz ty, a nie twój neurolog Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości