Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakończenie leczenia (II linia) i co dalej...?
#1
Cześć Uśmiech
Zapytanie kieruję do osób, które są obecnie objęte leczeniem/terapiami lekami II rzutu... Jak wiemy na razie okres refundacji w tym zakresie wynosi 5 lat (jeśli się coś zmieniło, proszę o poprawienie mnie)...
Czy myślicie już o tym, co dalej po zakończeniu refundacji? Mnie zostały 2 lata (jak po ciąży wrócę do leczenia Gilenyą).

Ja wiem, że warto wierzyć i czekać na lepsze czasy w naszym kraju - nowe terapie, badania kliniczne, nagłe cudowne "dożywocie" na II linii... A może jednak wyjazd za granicę, gdzie leki II rzutu są już "na zawsze"?
Jestem ciekawa Waszych opinii, pomysłów na siebie. 
Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#2
Cześc Elsie!
Wszystko zależy od tego jaką postać ma twoje s.m. Jeśli jest to nadal postać rzutowo-remisyjna to może właśnie Ty masz szanse na alemtuzumab Uśmiech 
Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
#3
Tak, rzutowo-remisyjna. Pytanie tylko, jak to wszystko zostanie rozegrane - czy ostatecznie ten nowy lek zostanie uznany oficjalnie za I-rzutowy, czy II-rzutowy. Jeśli to pierwsze, to czy będzie możliwość "cofnięcia" się z Gilenyi Oczko No i na ile lat byłaby refundacja...
Za ok. miesiąc będę miała wizytę w poradni SM, to się podpytam o wszystko.

Pięknie tylko w teorii wydaje się leczenie w największym szpitalu wojewódzkim, ale jest tam niesamowity burdel (leki docierają z opóźnieniem, tylko 1 neurolog zajmuje się ponad 100 SM-owcami w programach lekowych... i to wieczne zamieszanie oraz czekanie Oczko)

http://www.mz.gov.pl/aktualnosci/projekt...ja-2017-r/
III. Zmiany w programach lekowych
LECZENIE STWARDNIENIA ROZSIANEGO – w ramach programu lekowego udostępniono kolejną opcję terapeutyczną w leczeniu I linii SM – Aubagio (teryflunomid) o wygodnej, doustnej formie podania oraz objęto refundacją Lemtradę (alemtuzumab) dla pacjentów z szybko rozwijającą się, ciężką postacią choroby.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości