Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
renta
#11
(18-01-2018, 12:22)Bubka napisał(a): Wszystko jest ok tylko nie mam czucia w prawej nodze. W sumie do praktycznie w stopie. No i nie pokonuje juz dluzszysz dystansow.

Pytam, ponieważ Ty jesteś też dopiero zdiagnozowana jak ja (grudzień). Jak zapytałam moją neuro o stopień niepełnosprawności to powidziała, że mogę składać ale i tak dadzą mi ten najmniejszy, który nic nie daje więc nie ma sensu. A o renciem to pewnie nawet nie ma mowy.
Odpowiedz
#12
ze stopnie lekkim Twój pracodawca płaci niższy zus, no i coś zyskujesz na podatkach podobno, ja mam od października także jeszcze nie sprawdzałam jak to z tymi podatkami
Odpowiedz
#13
Ja też nawet nie pomyślałam o rencie. Nie pracuje ale jak moje najmłodsze dziecko będzie chodziło już do przedszkola to mam zamiar iść do pracy. Kasia moim zdaniem powinnaś złożyć wniosek o stopień. Ja też nie składałam bo myślałam tak samo jak ty. Złożyłam dopiero jak zdecydowałam się iść dalej na studia. Bo stypendium należy się bez względu na to jaki ma się stopień. Liczyłam na lekki a dostałam umiarkowany. A nawet jak masz lekki to zawsze jakieś korzyści też się znajdą Oczko
Odpowiedz
#14
właśnie doczytałam że mam zniżki na basen u siebie w mieście
Odpowiedz
#15
Niektóre kina maja ulgowe bilety dla niepełnosprawnych. Do zoo z dziećmi jak jechałam to też miałam taniej. Jest wiele takich miejsc tylko trzeba to po prostu w swoim mieście sprawdzić Uśmiech
Odpowiedz
#16
Ale można mieć rentę i dorobić do pewnej kwoty. Nie trzeba siedzieć w domu Uśmiech Ja co prawda brutto jestem blisko tego progu ale zbieram papiery i chcę składać wniosek do ZUS.
Co do stopnia nawet jak PCPR "ma zasadę" że najpierw da lekki stopień to i tak warto bo już kolejny może być umiarkowany z większą ilością ulg. Chociaż z SM jest dosyć często umiarkowany.
Zawsze lepiej złożyć papiery niż zastanawiać się: co by było gdyby...
Odpowiedz
#17
Słoneczko dobrze zrozumiałam, że masz rente? Przeprasza, że tak pytam... widać po Tobie chorobe?
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#18
Nie mam renty tylko zbieram papiery żeby złożyć wniosek. Dla mnie nawet mała kwota może być pomocną żeby np. męża na rehabilitację między ludzi posyłać Uśmiech
Odpowiedz
#19
Sloneczko25 złożyła papiery o rentę?
Odpowiedz
#20
Ja będę w grudniu składać. Boję się że mnie odrzuca, ale co mam zrobić, jak z chodzeniem coraz gorzej. Mam nadzieję że jak pracowałam przez 19 lat choroby to coś tam sobie wypracowalam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości