Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
płyn mózgowo rdzeniowy
#21
Mnie też wypisai jak skończyłam solu a wyniki przysłali mi pocztą.
Odpowiedz
#22
Magda u mnie za pierwszym razem, wystapił zespół popunkcyjny i nie było mowy o jakimkolwiek funkcjonowaniu,  głowa bolala nawet jak leżałam, non stop, nie czułam bólu tylko jak spałam. Środki przeciwbólowe nie działały i jak tylko wstawałam to bylo mi niedobrze i wymiotowalam. Po 4 dniach męczarni trafiłam na SOR i tam podali mi leki, po ktorych było lepiej. Za drugim razem nie miałam zespołu popunkcyjego i funkcjonowalam normalnie .
Odpowiedz
#23
Joanna, a byla jakas roznica w przygotowaniu do tych badan? Dluzej lezalas, wiecej pilas po tym drugim razie ze bylo ok? Mi kazali byc na czczo ale nie wiem czy ma to zwiazek z punkcja czy chodzi o pobranie krwi do badan. I w pierwszej dobie je sie na lezaco i do wc nie wstaje?
Odpowiedz
#24
(19-04-2017, 21:31)Magda napisał(a): Joanna, a byla jakas roznica w przygotowaniu do tych badan? Dluzej lezalas, wiecej pilas po tym drugim razie ze bylo ok? Mi kazali byc na czczo ale nie wiem czy ma to zwiazek z punkcja czy chodzi o pobranie krwi do badan. I w pierwszej dobie je sie na lezaco i do wc nie wstaje?

Magda jedyna różnica to taka ze ta druga punkcje, robili mi 2 dni  i jak się nie udało za pierwszym razem po 4 próbach wkluc, to jeszcze tego samego dnia dostałam kroplowki.Moja Doktor, pytając się mnie o moje samopoczucie i odpowiedzi z mojej strony, ze czuje się dobrze, powiedziała, że to dzięki temu, że mnie dobrze nawodnili. Może to jest klucz do tego aby czuć się dobrze. Technika wydaje mi się tu raczej nie ma znaczenia bo ja po tylu nieudanych próbach powinnam mieć w takim razie mega zespół popunkcyjny.
Rzeczywiście w pierwszej dobie za pierwszym i za drugim razem najpierw musiałam kilka godzin leżeć na brzuchu a potem na plecach. Do WC mogłam iść po paru godzinach z pochylona głowa do przodu, nie mogłam unosić jej do góry ale dawali również basen ale ja nie chcialam. Na pewno polecam chodzić jak najmniej. Na następny dzień również ostrożnie. Ogólnie trzeba się przez kilka dni oszczędzać nawet jak samopoczucie dobre.
Odpowiedz
#25
(19-04-2017, 21:31)Magda napisał(a): Joanna, a byla jakas roznica w przygotowaniu do tych badan? Dluzej lezalas, wiecej pilas po tym drugim razie ze bylo ok? Mi kazali byc na czczo ale nie wiem czy ma to zwiazek z punkcja czy chodzi o pobranie krwi do badan. I w pierwszej dobie je sie na lezaco i do wc nie wstaje?

dają też cewnik.basen widziałam brudny to odechciało mi się.
Odpowiedz
#26
A ile godzin po punkcji zaczynał się u Was ten ból głowy?? W ten sam dzień? I dopiero po wstaniu czy jeszcze podczas leżenia?
Miałam punkcję dzisiaj. Pielęgniarki mówiły, że po 2godzinach juz spokojnie można wstać z głową przygiętą do klatki piersiowej, ale chyba wolę się przemęczyć i dzisiaj leżeć.
Odpowiedz
#27
Mi ból się zaczął jak wstałam. W pozycji leżącej było ok
Odpowiedz
#28
U mnie zaczęło sie tak na drugi dzień, przy pierwszej punkcji głowa bolała jak wstawałam, przy drugiej było na odwrót, głowa bolała jak leżałam, jak siedziałam lub chodziłam było dobrze, porażka jakaś totalna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#29
A po ilu godzinach wstalyscie?
Odpowiedz
#30
Mnie głowa bolała po wstaniu, a wstałam po równych 12 godzinach
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości