Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezonans rdzenia
#11
miałem podobne problemy, okropne..
Odpowiedz
#12
Mam zmiany w odcinku szyjnym. To odpowiada za nogi i chodzenie i niestety jest z tym coraz gorzej. Tak obserwuje, że co lato jest coraz gorzej, niestety. Na dzień dzisiejszy jestem w stanie samodzielnie przejść maks 300 - 400 metrów. Oczywiście powoli. To co kiedyś zajmowało 5 minut teraz trwa 20.
Odpowiedz
#13
Hej. Stwierdziłam, że strzelę sobie prywatnie rezonans kręgosłupa. Powinnam zrobić szyjny i piersiowy? Z kontrastem czy bez?
Odpowiedz
#14
(26-04-2019, 08:40)AnnaAntonia napisał(a): Hej. Stwierdziłam, że strzelę sobie prywatnie rezonans kręgosłupa. Powinnam zrobić szyjny i piersiowy? Z kontrastem czy bez?

Ja robiłam szyjny, piersiowy i lędźwiowy - z kontrastem.
Odpowiedz
#15
A bez kontrastu tez wyjdzie w rdzeniu jesli cos jest?
Moj maraton z rezonsami dalej trwa - codziennie inny :/
Zastanawiam sie, jak bardzo subtelne sa zmiany w rdzeniu? W sensie czy radiolog moze cos przegapic? Czy wam neurolodzy na wizytach przegladaja plytki w razie watpliwosci? Czy 1.5T wystaczy czy musi byc 3T?
Odpowiedz
#16
(26-04-2019, 21:09)Hanka napisał(a): A bez kontrastu tez wyjdzie w rdzeniu jesli cos jest?
Moj maraton z rezonsami dalej trwa - codziennie inny :/
Zastanawiam sie, jak bardzo subtelne sa zmiany w rdzeniu? W sensie czy radiolog moze cos przegapic? Czy wam neurolodzy na wizytach przegladaja plytki w razie watpliwosci? Czy 1.5T wystaczy czy musi byc 3T?

1,5 wystarczy.
Bez kontrastu nie zobaczysz aktywnych zmian, a to ważne.
Odpowiedz
#17
Znalazłam taki post, w którym WorkBorg pisze, ze kontrast przy rdzeniu nie ma znaczenia. I bądź tu mądry Oczko
Odpowiedz
#18
U mnie przy kontraście wyszła aktywna zmiana w rdzeniu, nie wiem jakby było bez


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#19
Dzięki, postaram się o kontrast.
Odpowiedz
#20
Z tego co mowili mi neurolodzy od SM to kontrast podswietla czy sa aktywne. Jestem w trakcie diagnostyki takze na razie robie bez. Jesli cos wyjdzie to wtedy zrobie znowu z kontrastem.
Kontrast nie jest obojetny dla zdrowia plus ja sie panicznie boje wenflonu... Smutny
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości