Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezonans rdzenia
#1
Czy w programie lub podczas diagnostyki robiono Wam rezonans rdzenia kręgowego? Mi nikt takiego badania nie zlecał. Wczoraj poszłam na dodatkową prywatną konsultację i lekarz zdziwił się, czemu nie miałam tego badania. Nie chcę mówić w szpitalu o prywatnej konsultacji, ale niepokoi mnie brak tego badania.
Odpowiedz
#2
Ja rdzenia nie miałam robionego, bo przecież z rdzenia to punkcje mi wykonali a w rezonansie kręgosłupa całego widać też rdzeń więc nie robili dodatkowo
Odpowiedz
#3
Mi robili rdzen, jak mialam problemy z lewa noga. Ale tylko jeden odcinek kregoslupa, nie caly. Ponoc badanie duzo mniej popularne, niz glowa, przez co drozsze (ale nie wiem, ile, robione publicznie) i dluzszy okres oczekiwania na wyniki. Z tym ze z tego co slyszalam, wiekszosc zmian jest w mozgu, nie w kregoslupie, takze o ile nie ma przeslanek, nie trzeba sprawdzac...
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
#4
Witam wszystkich. Miałam robiony rezonans odcinka piersiowego( przy stawianiu diagnozy), ponieważ mam problem z nogami. Ostatnio byłam w szpitalu i miałam 3 grupy studentów na praktykach każda z innym lekarzem, którzy sprawdzali u mnie odruchy neurologiczne. Standardowe pytanie lekarza do studentów jak jest problem z chodzeniem to gdzie są zmiany? W odcinku piersiowym! Tylko, ze ja zmiany miałam tam w 2013, i teraz miałam powtarzany rezonans i te zmiany mi się cofnęły i są opisane jako drobne i bardzo słabo widoczne, a z nogami jest gorzej niż w 2013. Teoria, teorią a w praktyce bywa inaczej...
Odpowiedz
#5
Coś w tym może być, to znaczy jak problem z nogami to rezonans kregosłupa. Też miałem jako pierwszy rezonans wlasnie tego odcinka kręgosłupa. Tam już były widoczne i mnie zmiany, a na drugi dzień dopiero rezonans głowy. Może nie chodzi jak lekarz powiedział o rezonans rdzenia, tylko te poszczególne odcinki.
Odpowiedz
#6
Ja mialam w pierwszej kolejnosci zrobiony rezonans rdzenia kregowego, pani doktor neurolog z przycjodni mnie skierowala fakt ze i tak zrobilam go prywatnie bo za dlugi okres czekania i na podstawie wyniku tego wlasnie badania zostalam sjierowana do szpitala na dalsza diagnostyke i dr. z przychodni odrazu mi powiedziala ze to stwardnienie rozsiane. Po rezonansie glowy pielegniarka ktora sie zajmuje programem leczenia powiedziala mi ze mam wieksze ogniska w kregoslupje.
Odpowiedz
#7
Pojawia się u mnie problem z nogami, dlatego pewnie ten drugi lekarz pytał o rezonans rdzenia. Szkoda, że mi tego badania nie zrobiono w szpitalu. Smutny
Odpowiedz
#8
Ja właśnie miałam robiony rezonans kanału kręgowego odc. Szyjny. Czekam na wyniki. Jeszcze zanim sie dowiedziałam że to SM to mialam MRI odc piersiowego, byl czysty żadnych zmian to bylo w 2012 r. Ale coraz slabiej chodze lekarka chce sprawdzić czy są jakieś zmiany.
Odpowiedz
#9
I wyszło ze mam zmiany w kanale kregowym w odc. Szyjnym
Odpowiedz
#10
(28-02-2017, 15:20)Ewcia napisał(a): I wyszło ze mam zmiany w kanale kregowym w odc. Szyjnym

mi robili po kawałku cały kręgosłup, miałam objawy które mogły być tylko od zmian w rdzeniu, zmiany w głowie podobno mam niegroźneUśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości