Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Facebook - czy piszecie o chorobie?
#21
(04-12-2018, 12:09)hela napisał(a): też się chyba wypiszę, choć dość mnie na razie bawi czytanie takich bzdur, shazza by się tam odnalazłOczko

Hela o tym samym pomyslalam ale w tym tyg wyczerpalam ponoc limit na „ bycie uszczypliwą itp” wiecpowstrzymałam się. Ogolnie za malo anonimowa bylam tam. Ludzie zaczeli mi prywatne chamskie wiadomosci wysylac albo namawiac na diety cud, czy wyzywac wrecz. Ja odebralam jedna z tych grup jako grupe zrzeszajaca ludzi dla ktorych swiat sie skonczyl i ludzi „ wit C nas uleczy”. Nie spotkalam tam osoby myslacej zdrowo-rozsadkowi
Odpowiedz
#22
Myślę że za mały jest tam nadzór nad tym co kto pisze, zresztą nie moja sprawa, zbawiać świata nie mam zamiaruUśmiech mają jak lubią


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#23
(04-12-2018, 12:44)hela napisał(a): Myślę że za mały jest tam nadzór nad tym co kto pisze, zresztą nie moja sprawa, zbawiać świata nie mam zamiaruUśmiech mają jak lubią


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tam jest wolnosc slowa kochana. Z administratorka sie tez tak poklocilam. O handel lekow.
Odpowiedz
#24
Nie mam ani FB ani NK. Jakoś mi to nie podeszło.
Odpowiedz
#25
Nigdy nie próbowałem tego typu rzeczy.

Generalnie, zasada z SMem i mediami społecznościowymi jest taka, że ludzie są mega aktywni w trakcie i krótko po diagnozie, po czym dostają terapie i funkcjonują normalnie, do momentu w którym po miesiącach/latach pojawia się rzut, i wtedy jest wielki powrót i panika. I tak w kółko.

Niewiele jest osób chcących po prostu budować społeczność, co jest zrozumiałe - ludzie generalnie wolą zapomnieć o tej chorobie. Ale efekt jest taki, że wchodząc na te wszystkie grupy jest fala opisanych objawów, lęków, drętwień, mrowień itp. Po czym ludzie nie wracają, żeby powiedzieć "a, jestem od roku w programie, dostałem awans w pracy, wróciłem z urlopu w Hiszpanii z moją żoną". Taka specyfika Oczko
Odpowiedz
#26
A tu na forum pięknie nam ta budowa społeczności idzieUśmiech osobiście uważam że jestem zdrowsza psychicznie jak się czasem pożalę osobom które rozumieją o czym mówię, z tego samego powodu lubię się tu podzielić fajnymi rzeczamiUśmiech
Odpowiedz
#27
grunt to pozytywne podejście, gorsze chwile każdemu się zdarzają, ale lepiej jak się nie rozmawia ciągle o tym złym i gdybanie o przyszłości Oczko
Odpowiedz
#28
Masakra, nawet nie wiedziałam co tam się odwala w tych grupach, bo do żadnej nie należę. I dobrze Duży uśmiech

Co do dzielenia się informacją o chorobie w mediach społecznościowych - nie robię tego. O mojej chorobie wie bardzo wąskie grono osób i nie mam ochoty tego zmieniać póki co. Z resztą nie widuję na tablicach moich znajomych tekstów w stylu "hej mam hemoroidy" Oczko No chyba że ktoś bardzo poważnie choruje i zbiera środki na leczenie, to co innego.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości