Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera i alkohol
#1
Znajomi robią imprezę andrzejkową w przyszłym tygodniu raczej mocno alkoholową. Czy jest jakieś ryzyko jak wypiję wódkę gdy   biorę Tecfidere? Nie chcę pić dużo, kilka kieliszków dla towarzystwa. Gdzieś czytałem, że mocne alkohole nie bardzo się lubią z Tecfiderą. Próbował ktoś? Dlaczego tak jest? I co może się stać? Czy piwo można bezpiecznie? Jest słabe.
Odpowiedz
#2
Na ulotce od firmy Biogen napisano:

Należy unikać spożywania wysokoprocentowych napojów alkoholowych(ponad 30% alkoholu objetosciowo) w ilości przekraczającej 50 ml w ciągu godziny od przyjęcia leku Tecfidera, z uwagi na ryzyko interakcji pomiędzy alkoholem i lekiem.

Ja testowalam z grzanym winem tylkoOczko
Odpowiedz
#3
Ja piłam tylko likier na bazie wódki i nic się nie działo. 2 godz po spożyciu wzięłam leki
Odpowiedz
#4
Ja pilam wegierska palinke (40%), ale jak mufa, dopiero 2 h potem wzielam tabletki. Bezposrednio nigdy tego nie laczylam.
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
#5
Nie będę popijał tabletki wódką Oczko Na pewno zrobię przerwę. Tylko czy lepiej wziąć wcześniej tabletkę i iść na imprezę? Czy po wszystkim, przed pójściem spać?
Odpowiedz
#6
Ja zazwyczaj biorę po imprezie ok. 2 godz po ostatnim kiekiszku
Odpowiedz
#7
Ja biore po, jesli wiem, ze wroce przed polnoca (zeby zachowac max 4h 'spoznienia'). Ale jesli wiem, ze moze mi sie chciec sie zasiedziec, to biore przed i potem na starcie pije soczki Duży uśmiech Ciezsza artyleria wjezdza pozniej Uśmiech
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
#8
Zaliczyłem dwie imprezy. Na pierwszej wypiłem kieliszek wódki i zrobiło mi się po nim nagle dziwnie gorąco. Później siedziałem przy jednym drinku do końca (tabletkę brałem 3 godziny przed imprezą), bo bałem się że coś nie tak. Na drugiej piłem tylko browary (sporo, chyba 5 czy 6) i nic się nie stało. Tecfidera też 3 godziny przed. Zastanawiam się tylko co się stało, po wypiciu wódki, że zrobiło mi się tak nagle gorąco, jakby mnie paliło na twarzy.
Odpowiedz
#9
A ja mam takie zdanie że  alkohol nawet podczas brania Tecfidera(No NIE popijając lek) pity w umiarze nie szkodzi nawet w największej ilości Oczko Duży uśmiech 
Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
#10
Yazon, pisz pisz o doświadczeniach bo ja mam okazję se pozwolić na zakrapiany wieczór tak jeden raz do roku na pracowniczej imprezce i szkoda by było koleżanki zawieść Oczko
Ale po winie (samorobnym) co najwyżej jest cieplej Oczko nic poza tym Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości