Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pominięty zastrzyk [Copaxone]
#1
Kochani! Błagam o szybką odpowiedź. Od 4 miesięcy jestem w programie Copaxone, zastrzyki robię codziennie rano. Właśnie się obudziłam i zdałam sobie sprawę, że dziś (tzn.biorąc pod uwagę daty - wczoraj) zapomniałam o lekarstwie. Co mam zrobić? Czy teraz albo rano powinnam wziąć dwa zastrzyki? Chyba nie, prawda? Pomóżcie proszę, bo boję się, że dostanę rzut.
Odpowiedz
#2
Reni, na pewno nie bierz dwóch zastrzyków na raz! To w niczym nie pomoże, a może Ci zaszkodzić! Leki w stwardnieniu rozsianym nie działają tak, jak np. w cukrzycy - tzn. pominięcie jednej dawki nie spowoduje natychmiastowego efektu. Nie dostaniesz rzutu przez to.
Oczywiście - nie zmienia to faktu, że - generalnie - powinno się starać brać zastrzyki regularnie. Ale pominięcie jednego - na pewno Ci nie zaszkodzi.Uśmiech
Odpowiedz
#3
Zgadzam się z Monika. W żadnym wypadku nie bierz 2 zastrzyków na raz. Może to zaszkodzić.
Odpowiedz
#4
Dzięki Dziewczyny! Byłam tak spanikowana, że nie wiedziałam co robić. Teraz już na chłodno o tym myślę, że faktycznie byłby to głupi pomysł, żeby brać dwa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości