Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zimne dłonie i stopy
#21
U mnie problem zimnych nóg, zwłaszcza stóp trwa już 5 lat. Wtedy miałam pierwszy rzut, ale niestwierdzony. Inne objawy ładnie pasowały do problemów z krążeniem, więc tak mnie leczyli. Dopiero niedawno, podczas diagnozy okazało się, że to był niedowład nogi i zimne nogi to mógł być towarzyszący objaw choroby i tego rzutu. Do tej pory, gdy noga boli to mam zimne stopy, ale grube skarpetki i termofor ratują  Uśmiech
Odpowiedz
#22
Ja mam zawsze zimne palce u nóg jak mi się nasilają objawy SM to jest pierwszy znak zakładam skarpetki i termofor tak jak Natalia
Odpowiedz
#23
A mi w ogóle nie było zimno w stopy tak z miesiąc po soluOczko idealna temperatura stópekUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#24
Ja do tego wszystkiego mam jeszcze zimny nos. A niekiedy bywa tak, że w otoczeniu gorąco, a ja  kładąc się spać mam takie wewnętrzne zimno, trzęse się, nie mogę się rozgrzać, a jak ktoś mnie dotknie, to słysze, że ciało jest wręcz gorące. Taki to przewrotowiec i dziwak że mnie  Duży uśmiech
Odpowiedz
#25
ja od ostatniego rzutu mam zimną prawą dłoń. nogi raczej też ciągle w skarpetkach, ale boję się termoforu, bo podobno sm nie lubi przegrzewania :/
Odpowiedz
#26
Może spróbuj je dodatkowo rozgrzewać? Albo gorąca kąpiel? Masz problemy z krążeniem. Posiadam w domu taki ogrzewacz do rąk - https://www.pomocedlaseniora.pl/1296-ogrzewacze-do-rak i bardzo mi pomaga. Stosuję także koce rozgrzewające. Ale tak jak pisali poprzednicy - to normalne, więc się nie przejmuj Oczko
Odpowiedz
#27
Ponoć u niektórych osób to już "taka uroda" i nic na dłuższą metę nie pomaga.

__________________
Sprawdź ofertę tego przedszkola dla dzieci ze Swoszowic
Odpowiedz
#28
(24-09-2016, 01:25)reni napisał(a): Ostatnio coraz częściej mam problem z zimnymi rękoma i stopami. Dotyczy to zwłaszcza kończyn po jednej stronie. Akurat tej, która po rzucie jest słabsza. Mam wrażenie, że to taki dziwny objaw SM. Macie takie objawy? Szukałam w internecie, ale chłodne kończyny zazwyczaj opisywane są jako problemy z krążeniem, a nie neurologiczne. Trochę się martwię.

Witam, polecam tlenoterapię hiperbaryczną. Przez dobre dotlenienie poprawia się krążenie i mikrokrążenie. Też miałam ten problem, a po kilku wejściach problem ustąpił. Do tego komora hiperbaryczna działa p/bólowo, niweluje spastyczności. Ja jestem zadowolona.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości