Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zastrzyki w samolocie
#1
Za kilka dni wybieram się na krótkie wakacje. Pierwszy raz będę lecieć samolotem z zastrzykami (Betaferon). Trochę się boję jak je przewieźć, żeby ich nie uszkodzić i żeby nie było problemu z kontrolą na lotnisku. Zwłaszcza to drugie mnie martwi - czy ktoś podczas kontroli nie powie, że nie mogę przewieźć zastrzyków?
Odpowiedz
#2
Skontaktuj się ze swoim lekarzem prowadzącym w programie lekowym. Wypisze Ci imienny "paszport lekowy" - broszurkę w kilku językach skierowaną do służby celnej i informującą o tym, że musisz mieć przy sobie zastrzyki. Z takim zaświadczeniem - nie powinnaś mieć żadnych problemów z kontrolą na lotnisku. Uśmiech
PS Oczywiście miej zastrzyki przy sobie, w bagażu podręczny. W rejestrowanym bagażu oddawanym na czas lodu do luku - mogłyby się uszkodzić lub zaginąć.
Odpowiedz
#3
Nie raz podróżowałam za granicę z zastrzykami. Zawsze mam ze sobą paszport lekowy i nigdy nie było żadnego problemu z tym, żebym miała nawet większą liczbę zastrzyków przy sobie w bagażu podręcznym. Zazwyczaj to krótkie wyjazdy, więc mam raptem kilka sztuk. Ale raz jechałam na dłużej do rodziny i miałam całe opakowanie Copaxone (28 zastrzyków). Także wtedy wszystko było w porządku podczas kontroli.
Odpowiedz
#4
Cześć! Wczoraj pierwszy raz leciałam z zastrzykami. Dobrze, że miałam paszport lekowy - pokazałam kontrolerowi na lotnisku i nie było problemu żadnego z odprawą. Dzięki za rady Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości