Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stopień niepełnosprawności - formalności
#41
Klaudia sprawdz dobrze bo gdyby bylo napisane ze niepełnosprawnosc powstala przed 21r.ż. to zasilek pielegnacyjny sie nalezy bez wzgledu na dochod w ops pokaz swoje orzeczenie to Ci powiedza
Odpowiedz
#42
Blanka no właśnie mi się nie należy. Bo skończyłam 21 lat w lutym a zdiagnozowali mnie w marcu...
Odpowiedz
#43
O to pech
Odpowiedz
#44
Ktoś się może orientuje jak sytuacja wygląda w następującym przypadku: 
Mam stopień umiarkowany z powodu astmy od kiedy skończyłam 14 lat. Obecnie są to ostatnie 2 tygodnie ważności mojego orzeczenia. Od 2 lat nie leczę się na astmę. Życie jest przewrotne - myślałam że już nie będę starać się o stopień a tu pojawiło się SM. Czy po zmianie jednostki chorobowej w zapisie od kiedy jest niepełnosprawność będzie rok stwierdzenia astmy czy SM? W końcu pierwsza niepełnosprawność była w związku z astmą.
Odpowiedz
#45
Nie wiem jak to jest ale wydaje mi się że powinien to być rok stwierdzenia astmy. Przyczyna się zmieniła ale przecież wtedy też byłaś niepelnosprawna.
Odpowiedz
#46
Natasza na orzeczeniu masz zapisane "jednostki" z jakiego powodu masz niepełnosprawność i może ich być więcej niż jedna. Zapewne warto na komisji wspomnieć że chcesz żeby astma cały czas figurowała bo SM doszło później. Ja pierwsze orzeczenie (lekkie) miałam na astmę a później SM z tarczycą ale w tym roku mi się kończy i będę chciała żeby wszystko wpisali.
Odpowiedz
#47
Jestem po komisji. Astmy nie mam wpisanej, ale data niepełnosprawności wpisali na orzeczeniu - rok pierwszego orzeczenia z powodu astmy.
Odpowiedz
#48
Natasza a ile oznaczeń Ci wpisali?
Odpowiedz
#49
Jedno tylko 10N
Odpowiedz
#50
No i ja dzisiaj odbrałem orzeczenie, Stopień umiarkowany, kod 10-N. No ale oczywiscie karta parkingowa czy tam coś jeszcze czyli ten zapis o ruchu drogowym to juz grubą czcioną wpis - nie spełnia. Miał ktoś ta, warto pisać odwołania czy bez sensu pisanie. Dzieki z góry za jakieś informacje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości