Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
strach się bać
#1
Witam Wszystkich
Choruję od chyba 16 roku życia(pozagałkowe zapalenie nerwu wrokowego), mam 44 lata. Chodzę. Brałam różne leki, ale teraz jestem załamana, bo poczytałam o Aubagio ,jego skutkach ubocznych. Jutro przyjmę 20 raz te 2 tabletki, a już wypadają mi włosy, nie mówiąc o rozwol.Nie wiem, czy nie zrezygnować z tego? Muszę porozmawiać z panią doktor. Nie dość, że ostatnio moja psychika szwankuje, to jeszcze te wypadające włosy. Jestem załamanaSmutny
Płacz
Odpowiedz
#2
(27-04-2021, 16:24)p_probanski@o2.pl napisał(a): Witam Wszystkich
Choruję od chyba 16 roku życia(pozagałkowe zapalenie nerwu wrokowego), mam 44 lata. Chodzę. Brałam różne leki, ale teraz jestem załamana, bo poczytałam o Aubagio ,jego skutkach ubocznych. Jutro przyjmę 20 raz te 2 tabletki, a już wypadają mi włosy, nie mówiąc o rozwol.Nie wiem, czy nie zrezygnować z tego? Muszę porozmawiać z panią doktor. Nie dość, że ostatnio moja psychika szwankuje, to jeszcze te wypadające włosy. Jestem załamanaSmutny
Płacz
Hej nie znam tego leku. Jednak wlali mi 3 dawkę ocrywusa. Leku po którym mogę dostać taką piersi a włosy mam rzadkie od lat. Po cieszam się tym... No staram 
Robię blond pasemka na włosy ,by poprawić ich widoczność. Zawszę staram się myśleć pozytywnie mimo braku dzieci ? jednak czasem są takie dni jak dziś.Tez mam dziś dzień ojoj,stękania byciem obolałym. 8 kwietnia covid 19 mnie dopadł grypa z 39.5 gorączką przez 7 dni. 
Także Musimu iść do przodu przez życie . Włosy odrosną selen ,cynk, B12,biotyna. Szampon baklofen i działamy ☺️ 

TTrzymaj się ciepło
Odpowiedz
#3
(27-04-2021, 17:11)Front Agnieszka napisał(a):
(27-04-2021, 16:24)p_probanski@o2.pl napisał(a): Witam Wszystkich
Choruję od chyba 16 roku życia(pozagałkowe zapalenie nerwu wrokowego), mam 44 lata. Chodzę. Brałam różne leki, ale teraz jestem załamana, bo poczytałam o Aubagio ,jego skutkach ubocznych. Jutro przyjmę 20 raz te 2 tabletki, a już wypadają mi włosy, nie mówiąc o rozwol.Nie wiem, czy nie zrezygnować z tego? Muszę porozmawiać z panią doktor. Nie dość, że ostatnio moja psychika szwankuje, to jeszcze te wypadające włosy. Jestem załamanaSmutny
Płacz
Hej nie znam tego leku. Jednak wlali mi 3 dawkę ocrywusa. Leku po którym mogę dostać taką piersi a włosy mam rzadkie od lat. Po cieszam się tym... No staram 
Robię blond pasemka na włosy ,by poprawić ich widoczność. Zawszę staram się myśleć pozytywnie mimo braku dzieci ? jednak czasem są takie dni jak dziś.Tez mam dziś dzień ojoj,stękania byciem obolałym. 8 kwietnia covid 19 mnie dopadł grypa z 39.5 gorączką przez 7 dni. 
Także Musimu iść do przodu przez życie . Włosy odrosną selen ,cynk, B12,biotyna. Szampon baklofen i działamy ☺️ 

TTrzymaj się ciepło

Hej, hejUśmiech Widzisz ja powinnam zapisać się do fryzjera, a rozjaśniam włosy już od 14 lat i teraz po raz pierwszy się bojęSmutny
Tego Twojego leku nie znam, ale od razu poczytałam. Tam gdzie jestem w ośrodku badań klinicznych też przyjeżdża laska w moim wieku i wiem, że raz na pół roku po wlew. Ale nie wiem nic więcej.Muszę spróbować, może uda się zmienić ten lek?(Aubagio) Też starałam się myśleć pozytywnie, ale ostatnio mi nie wychodziSmutny Mam 1 córkę(16 lat) i pamiętam jak dziś, był rok 2003 ja w szpitalu z rzutem, a Pani doktor neurolog powiedziała wtedy: w tej chorobie nie powinno się mieć dzieci, ale ostateczna decyzja należy do pani i męża.
Wtedy jeszcze pracowałam zawodowo, ale tak mnie denerwowano w pracy(1 kobieta i sami faceci), że powiedziałam wtedy albo teraz dziecko, albo nigdy. I wtedy też się udało(od razu).
Pozdrawiam ciepło i na przódUśmiech
Odpowiedz
#4
Bierzesz 2 tabletki aubagio?

Brałam ten lek dwa lata. Włosy wypadały mi przez jakiś czas i przestały. No i odrastają. Mi pomagał vitapil.
Poza tym jedyne co zauważyłam to przesuszona skóra.
Ulotka żadnego leku na sm raczej nie wygląda zachęcająco Oczko tak samo jak i wielu innych leków także tym bym się aż tak bardzo nie przejmowała Uśmiech

Jeśli chodzi o zmianę leku to niestety ale nie można zmienić go na własne życzenie. Muszą być do tego podstawy.
Odpowiedz
#5
(27-04-2021, 16:24)p_probanski@o2.pl napisał(a): Witam Wszystkich
Choruję od chyba 16 roku życia(pozagałkowe zapalenie nerwu wrokowego), mam 44 lata. Chodzę. Brałam różne leki, ale teraz jestem załamana, bo poczytałam o Aubagio ,jego skutkach ubocznych. Jutro przyjmę 20 raz te 2 tabletki, a już wypadają mi włosy, nie mówiąc o rozwol.Nie wiem, czy nie zrezygnować z tego? Muszę porozmawiać z panią doktor. Nie dość, że ostatnio moja psychika szwankuje, to jeszcze te wypadające włosy. Jestem załamanaSmutny
Płacz

Hej,
czemu bierzesz dwie tabletki a nie jedną?
Co do skutków ubocznych w Aubagio, to wypadające włosy odrastają i po pewnym czasie przestają wypadać. Z biegunkami też można się zaprzyjaźnić, szczególnie gdy się włączy jakieś probiotyki. A jeśli masz nietolerancję laktozy, to polecam podczas łykania tabletki pić mleko bez laktozy. Enzym w tym mleku zajmie się częściowo i laktozą z Aubagio. 

I częściej się uśmiechaj, korzystaj ze słońca, rozmawiaj ze znajomymi. Czytaj, słuchaj muzyki, czerp radość i wiarę z otaczającego nas życia. Czasami możesz też pojechać w jakieś puste miejsce i "nakur*ić" sobie by ulżyło. Nie daj się psychicznemu dołowi. 

Trzymaj się ciepło :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości