Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pamięć i koncentracja
#21
Mi się czasami zdarza jąkanie - w głowie mam ułożone zdanie ale ciężko mi je zwerbalizować czy dobrze odmienić dane słowo. Zacinam się i to nie jest spowodowane stresem, bo zdarza się wśród bliskich
Odpowiedz
#22
Ja mówię niewyraźnie kiedy jestem zmęczona
Odpowiedz
#23
Jak jestem zmęczona to belkocze jak po kilku głębszych. Jeszcze jak dzieje się to w domu to pół biedy, ale jak gdzieś w sklepie na przykład to wolę sie za dużo nie odzywać.
Odpowiedz
#24
Dzisiaj dałam polkiepis w sklepie. Całkiem zapomniałam, że moja karta jest nieważne. Przy kasie oczywiście szok i wizja okradzionego konta, trzy razy próbowałam płacić. Stres jak cholera. I nagle olśnienie, że nowa karta leży sobie spokojnie w domu.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#25
Hej,
wczoraj po pracy jak zwykle ruszyłem samochodem do domu. Jednak po kilku minutach jazdy musiałem się zatrzymać i wysiąść, bo nie wiedziałem gdzie mam pojechać, żeby dojechać do domu. Zgłupiałem zupełnie. Stałem koło samochodu i kręciłem się bezładnie próbując sobie przypomnieć gdzie mieszkam i co robię w tym miejscu. I nie wiedziałem co mam zrobić, bo czułem się tak jakoś dziwnie i niepewnie. Po dłuższej chwili uzmysłowiłem sobie, że w dowodzie mam adres, który wpisałem do nawigacji.
Dopiero gdy dojechałem w pobliże osiedla zacząłem sobie przypominać co to za miejsce.

Pierwszy raz spotkało mnie coś takiego, i przyznam się szczerze, że nie było to miłe uczucie. Wiem, że przy SM pamięć mi szwankuje ale to lekko mnie przeraziło. Za dwa tygodnie idę po odbiór leków więc porozmawiam o tym z neurologiem ale jak myślicie, to przez SM?
Odpowiedz
#26
Tak to przez sm
Odpowiedz
#27
Tak, w tej książce co wrzuciłam zdjęcie autor miał podobnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#28
Witajcie, coraz częściej zdarza mi się problem z koncentracja i z myśleniem.. Mam wrażenie jakbym w glowie miała watę. Jakby wszystko działo się trochę obok... Po paru godzinach to mija. Wszystko wraca do normy, ale niestety najczęściej zdarza mi się to w trakcie pracy, kiedy muszę się skupić.. Wydaje mi się że wtedy też gorzej widzę.. Myślicie ze to przez sm?
Odpowiedz
#29
Coś takiego zdarzyło mi się kilka razy, ale na długo przed diagnozą. Byłam niby, słyszałam wszystko, ale to wszystko się działo jakby obok mnie. Byłam niby w swoim ciele, ale mózg był jakiś taki zdretwialy.glupie uczucie i trudno jest to opisać.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#30
(25-08-2020, 08:02)e-smka napisał(a): Ja też tak miałam i zaczęłam brać kompleks wit.B. Pomogło mi.
Dziękuję za pomoc. Zaraz sobie kupie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości