Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pamięć i koncentracja
#1
Ostatnio (kilka tygodni) mam wrażenie, że pogarsza mi się pamięć. Czuję, że mam też problemy z koncentracją. Zastanawiam się czy ma to związek ze stwardnieniem rozsianym?
Odpowiedz
#2
chris82 co prawda jestem dopiero co zdiagnozowana ale też mam takie chwilowe problemy z koncentracją i pamięcią. Czasami zapominam co robiłam przed chwilą, mylą mi się słowa albo myślę o czymś innym i mowię o czymś innym. Kiedyś tak nie miałam. Również się zastanawiam czy to może mieć związek z choroba.
Odpowiedz
#3
Chris Morgan przyłączam się do klubu sklerotyków Oczko skleroza to powinno być moje drugie imię Uśmiech W sumie miałem ją od zawsze ale od czasu choroby to się pogorszyło.
Odpowiedz
#4
(14-04-2016, 23:42)Morga napisał(a): chris82 co prawda jestem dopiero co zdiagnozowana ale też mam takie chwilowe problemy z koncentracją i pamięcią. Czasami zapominam co robiłam przed chwilą, mylą mi się słowa albo myślę o czymś innym i mowię o czymś innym. Kiedyś tak nie miałam. Również się zastanawiam czy to może mieć związek z choroba.

Mam coś podobnego - mam coś zrobić a za chwilę zapominam o tym. Najgorzej jest w momencie kiedy jest kilka rzeczy do zrobienia. A czy idąc ulicą widzisz jakąś osobę, twarz jest Tobie bardzo znana i zastanawiasz się skąd ją znasz? Nie chcę wyjść na niekulturalnego jegomościa, dlatego mówię "Dzień dobry". Po jakimś czasie zaczynam kojarzyć twarzyczkę Duży uśmiech
Odpowiedz
#5
(27-05-2016, 14:47)Maciej napisał(a): A czy idąc ulicą widzisz jakąś osobę, twarz jest Tobie bardzo znana  i zastanawiasz się skąd ją znasz? Nie chcę wyjść na niekulturalnego jegomościa, dlatego mówię "Dzień dobry". Po jakimś czasie zaczynam kojarzyć twarzyczkę Duży uśmiech

Jabym czytał o sobie - mam dokładnie to samo!
Odpowiedz
#6
(27-05-2016, 18:09)Piotr napisał(a):
(27-05-2016, 14:47)Maciej napisał(a): A czy idąc ulicą widzisz jakąś osobę, twarz jest Tobie bardzo znana  i zastanawiasz się skąd ją znasz? Nie chcę wyjść na niekulturalnego jegomościa, dlatego mówię "Dzień dobry". Po jakimś czasie zaczynam kojarzyć twarzyczkę Duży uśmiech

Jabym czytał o sobie - mam dokładnie to samo!

znam to Uśmiech
Odpowiedz
#7
Ja też mam problemy z koncentracją. W dużej mierze jest to związane z pojawiającym się niespodziewanie uczuciem zmęczenia pogorszenie widzenia. W efekcie spada mi mocno koncentracja i cięzko mi się skupić na tym co czytam lub co jest do mnie mówione. Słów też często zapiminam i co gorsza miałam w pewnym momencie wrażenie, że zaczynam mówić niewyraźnie i ludzie rozumieją mnie gorzej. Ale może ja po prostu tak niewyraźnie mówię;]
Odpowiedz
#8
Często mi się zdarza,że zapominam słów, albo zaczynam coś opowiadać i za chwilę zapominam o czym mówię. Trochę głupio i śmiesznie się z tym czuje. Wczoraj koleżanka podpowiadała mi słowa...hm
Odpowiedz
#9
(19-06-2016, 20:18)Blanka napisał(a): Często mi się zdarza,że zapominam słów, albo zaczynam coś opowiadać i za chwilę zapominam o czym mówię. Trochę głupio i śmiesznie się z tym czuje. Wczoraj koleżanka podpowiadała mi słowa...hm

Trochę głupio, zwłaszcza, jak się prowadzi wykład Język
Dlatego staram się być maksymalnie skoncentrowana i z tego powodu już po jednym wykładzie czuję się tak, że do końca dnia mogłabym już wypoczywać...
Odpowiedz
#10
Ja to jestem jak rybka Dori. Mam problemy z pamięcią krotkotrwałą :-) Jak jest jakiś zły dzień to po pięć razy pytam o to samo, nie pamiętam co robiłam, o czym rozmawiałam. Za to jakieś starocie pamiętam świetnie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości