Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
brak zmian w MR głowy. Czy same objawy mogą sugerować początek SM?
#1
Pytanie 
zacznę od początku, bo trochę tego jest... od roku leczę się na depresje (problemy ze snem, ciągłe zmęczenie i stany lękowe nie dawały mi normalnie funkcjonować). Dostałąm leki. Niestety uczucie wiecznego zmęczenia pozostało do dziś. W krótkim czasie bardzo pogorszył mi się wzrok. Optyk 3 razy jeszcze po lekarzu sprawdzał czy napewno sie nie pomylił bo powiedział że to aż niemożliwe że w tym wieku (mam 33 lata) aż taki duży przeskok wady. Nie miałam badania dna oka. Dopiero teraz umówiłam się prywatnie, żeby sprawdzić jak to wygląda i dlaczego tak jest. Ciągle bolą mnie oczy. Od kilku mscy mam problem z lewą ręką i nogą. Zaczęło się od drżenia kciuka, potem cała ręka już drżała. Ręka zrobiła się tak jakby "ciężka". Mimo iż to nie powodowało typowego bólu, każdy dotyk sprawiał mi straszny dyskomfort. Zaczęła słabnąć mi też noga. Ale nie tak, żebym traciła równowagę czy nie mogła chodzić. Poprostu jak np stoje dłużej, albo np wchodze po schodach ta noga jest bardzo osłabiona. Nawet jak siedzę to czuje coś jakby drętwienie tej nogi i ręka też jest taka dziwna. Szczególnie ramię. Teraz np jak pisze na klawiaturze drżą mi obie dłonie. Ciągle mam taką jakby przeczulicę tej lewej strony... Byłam u neurologa. Miałam MR głowy z kontrastem i bez -brak zmian, MR kręgosłupa szyjnego bez kontrastu wykazało spłyconą lordozę szyjną kręgosłupa oraz częściową dehydratację krążków międzykręgowych C3-C6. Tylko, że ja nie wiem dlaczego czuję, że to SM... Jeżeli ktoś mógłby mi poradzić będę wdzięczna. Dodam jeszcze, że jakiś czas temu miałam straszne problemy z pęcherzem. Nie mogłam niczym zwalczyć częstego oddawania moczu. Trafiłam do por.urologicznej. Po antybiotykoterapii poprawiło się znacznie, jednak i tak mimo tego, że nie piję dużo to i tak często biegam do toalety. Nie jest to jednak aż tak uciążliwe jak wtedy.
Odpowiedz
#2
Witaj Karolino, to aż dziwne, że nie zrobiono Ci od razu dna oka. Zainteresowała mnie sprawa przeczulicy - miałam tak samo, taki dziwny ból. Ale rezo masz czyste i to jest dobra wiadomość. Nie wiem dlaczego przyszło Ci do głowy, że to sm? Spróbuj skonsultować się z fizjoterapeutą.
Trzymaj się Serce
Odpowiedz
#3
(23-04-2021, 19:42)yasmina napisał(a): Witaj Karolino, to aż dziwne, że nie zrobiono Ci od razu dna oka. Zainteresowała mnie sprawa przeczulicy - miałam tak samo, taki dziwny ból. Ale rezo masz czyste i to jest dobra wiadomość. Nie wiem dlaczego przyszło Ci do głowy, że to sm? Spróbuj skonsultować się z fizjoterapeutą.
Trzymaj się Serce
Poprostu oglądałam taki reportaż o dziewczynie z sm. Tez miała te same objawy i nie miała zmian w MR. Dopiero po 2 latach pojawiły się zmiany w rezonansie głowy. Badanie dna oka mam za tydzień. Jestem ciekawa czy coś może tam wyjść skoro na MR nic nie wyszło...???
Odpowiedz
#4
Hejka. Mysle że w tym badaniu dna oka lekarz moze zbadać czy są jakieś uszkodzenia nerwu wzrokowego. Kiedy mialas rezonans? Duzo dziwnych drętwien jest od kregoslupa, yasmina dobrze podpowiada z fizjoterapeutą, to świetny pomysł, napewno nie zaszkodzi, pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
#5
Jakie leki przyjmowalaś? Benzodiazepiny?

W trakcie poszukiwania diagnozy dla mojego faceta, przebyłam wiele ścieżek i przebrnęłam przez wiele artykułów naukowych, polecam zapoznać się z efektami ubocznymi długotrwałego stosowania tego typu leków. Polecam https://www.mayoclinic.org/drugs-supplem...g-20061195 (po angielsku, w Chrome można włączyć translator). Polecam witaminy B1, B12 i magnez (najlepiej cytrynian, ale w dawce leczniczej).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości