Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy z pęcherzem.
#1
Witam serdecznie! Jestem w trakcie diagnozowania problemów z pecherzem moczowym. Pochylam się w strone pecherza nadreaktywnego. Problem pojawia się takowy częste parcia na mocz,oddawanie  7/8razy moczu na dobę, po wydaleniu moczu po chwil poleci kilka kropli moczu tak jagdyby pecherz nie byl całkowicie pusty pomimo ze pecherz czuje  odpowiednio  wypróżniony. Pochylam sie nad tym ze problemy z pęcherzem moczowym są spowodowane niestety SM i moze to byc moj początek.

Mam do państwa kilka pytań:
Gdzie powinny pojawic się zmiany w MRI? Jesli mowa o pecherzu nadreaktywnym? 
Czy istnieje możliwosc by SM atakowało nerwy obwodowe czyli konkretnie nerw pecherza moczowego czyli łapanie się pojedynczych nerwow?
Pytam ponieważ wykonałem szczegolowe badania ze wzgledu na inne dolegliwosci ktore przeszly po suplementacji

Badania:
Badania ogolne moczu i posiew - wszystko dobrze .

MRI z Kontrastem 
Głowa,szyja - luty/marzec
10 marzec - odcinek piersiowy
16 marzec - odcinek lędzwiowy
Wszystkie badanie nie wykazały zmian.

Zastanawiam sie czy zmoan chorobowych powiniem szukac moze gdzies jeszcze? Może pecherz nadreaktywny w SM jest spowodowany zajeciem procesami choroby nerwow obwodowych np. Konkretnie w pecherzu lub brzuch itp...

Pojemnosc pecherza jest mała. Woła o oddanie moczu co 100/150ml lecz wszystko w sposób kontrolowany bez parc naglacych ale wystepuja mimo to

Dodam że stan pecherza ktory jest obecnie nastąpił 3tygodnie po rezonansie glowy i szyi. Wczesniej mam wrazenie ze odczuwałem problem ale zaostrzenie tego problemu pojawiło się około 2/3tygodnie po rezonansie glowy i szyi. Podczas problemu obecnego robiłem odcinek
Odpowiedz
#2
(20-04-2021, 21:32)Garasuo napisał(a): Witam serdecznie! Jestem w trakcie diagnozowania problemów z pecherzem moczowym. Pochylam się w strone pecherza nadreaktywnego. Problem pojawia się takowy częste parcia na mocz,oddawanie  7/8razy moczu na dobę, po wydaleniu moczu po chwil poleci kilka kropli moczu tak jagdyby pecherz nie byl całkowicie pusty pomimo ze pecherz czuje  odpowiednio  wypróżniony. Pochylam sie nad tym ze problemy z pęcherzem moczowym są spowodowane niestety SM i moze to byc moj początek.

Mam do państwa kilka pytań:
Gdzie powinny pojawic się zmiany w MRI? Jesli mowa o pecherzu nadreaktywnym? 
Czy istnieje możliwosc by SM atakowało nerwy obwodowe czyli konkretnie nerw pecherza moczowego czyli łapanie się pojedynczych nerwow?
Pytam ponieważ wykonałem szczegolowe badania ze wzgledu na inne dolegliwosci ktore przeszly po suplementacji

Badania:
Badania ogolne moczu i posiew - wszystko dobrze .

MRI z Kontrastem 
Głowa,szyja - luty/marzec
10 marzec - odcinek piersiowy
16 marzec - odcinek lędzwiowy
Wszystkie badanie nie wykazały zmian.

Zastanawiam sie czy zmoan chorobowych powiniem szukac moze gdzies jeszcze? Może pecherz nadreaktywny w SM jest spowodowany zajeciem procesami choroby nerwow obwodowych np. Konkretnie w pecherzu lub brzuch itp...

Pojemnosc pecherza jest mała. Woła o oddanie moczu co 100/150ml lecz wszystko w sposób kontrolowany bez parc naglacych ale wystepuja mimo to

Dodam że stan pecherza ktory jest obecnie nastąpił 3tygodnie po rezonansie glowy i szyi. Wczesniej mam wrazenie ze odczuwałem problem  ale zaostrzenie tego problemu pojawiło się około 2/3tygodnie po rezonansie glowy i szyi. Podczas problemu obecnego robiłem odcinek
SM to choroba ośrodkowego układu nerwowego. Jeśli w rezonansach nie wyszły zmiany ani w mózgu, ani w rdzeniu, nie masz SM. Nie ma tu miejsca na jakiekolwiek interpretacje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości