Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pogmatwana historia
#11
(19-04-2021, 12:30)Tosiia napisał(a):
(18-04-2021, 19:43)yasmina napisał(a):
(18-04-2021, 09:55)Alina napisał(a): Tzn jak po 8 latach nadal mam czysto to po 9 czy 10 mogę mieć zmiany??? Chyba że było coś w rdzeniu od początku, czego nie sprawdzili.
Mój neuro wytłumaczył mi tak, że jeżeli nie ma zmian w głowie to nie ma czego szukać w rdzeniu.

Ja nie ma zadnych zmian w glowie, a jedynie w rdzeniu kregowym. Mam zdiagnozowane SM wiec roznie bywa ... Uśmiech
Hejka Tosia, jakie miałaś objawy przy wyłącznie jednej zmianie w rdzeniu, mogłabyś to opisać? Podobno żeby stwierdzić SM musza być zmiany w co najmniej jednym z czterech podanych miejsc układu nerwowego. Jednym z nich jest własnie rdzeń, jak to w końcu jest haha Uśmiech Pozdrawiam!
Odpowiedz
#12
(19-04-2021, 15:15)mikolaj-00@o2.pl napisał(a):
(19-04-2021, 12:30)Tosiia napisał(a):
(18-04-2021, 19:43)yasmina napisał(a):
(18-04-2021, 09:55)Alina napisał(a): Tzn jak po 8 latach nadal mam czysto to po 9 czy 10 mogę mieć zmiany??? Chyba że było coś w rdzeniu od początku, czego nie sprawdzili.
Mój neuro wytłumaczył mi tak, że jeżeli nie ma zmian w głowie to nie ma czego szukać w rdzeniu.

Ja nie ma zadnych zmian w glowie, a jedynie w rdzeniu kregowym. Mam zdiagnozowane SM wiec roznie bywa ... Uśmiech
Hejka Tosia, jakie miałaś objawy przy wyłącznie jednej zmianie w rdzeniu, mogłabyś to opisać? Podobno żeby stwierdzić SM musza być zmiany w co najmniej jednym z czterech podanych miejsc układu nerwowego. Jednym z nich jest własnie rdzeń, jak to w końcu jest haha Uśmiech Pozdrawiam!

Hej Mikolaj,

u mnie zaczelo sie klinicznie izolowanym zespolem w odcinku szyjnym (jedna zmiana) gdzie jedynym objawem byly niewielkie mrowienia i dretwienia lewej reki, czasami mrowienia lewej nogi. Lekarz nie mial podstaw by stwierdzic SM.

Po ponad 2 latach rezonans wykazal nowa zmiane w odcinku szyjnym, i dwie w odcinku piersiowym, a w glowie nic i dopiero wtedy zdiagnozowano u mnie SM.

Pozdrawiam!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości