Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
copaxone - 3 razy tygodniowo - prosze o wskazowki
#11
Wspominam mój pierwszy miesiąc, nie miałam jeszcze autowstrzykiwacza, raczej miałam, ale był zepsuty. Wtedy zastrzyki robił mi facet, a jednego razu się z nim pokłóciłam, uniosłam się honorem... i zastrzyk musiałam zrobić sobie sama, jak sobie teraz to wspominam to śmiać mi się chce. Ręce mi się pociły i nie miałam odwagi sobie go po prostu wbić. Tragedia, tak długo siedziałam w łazience, ale go zrobiłam. Teraz to już idzie z automatu. Ciach i po sprawie Uśmiech
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#12
ja podobnie ... mam ok. 2 h wyjete z zycia w dniu zastrzyku - zly humor przed, a potem 'leczenie' skutkow ubocznych ... a dzis tez bylo spiecie z mezem =D

Mam nadzieje, ze z czasem bedzie to tak codzienna i zwyczajna czynnosc jak np. mycie zebow Uśmiech

Bubka podobnie jak Ty mam pierwszy miesiac 'problemowy', bo nie mam regulacji w autowstrzykiwaczu (nawet w miejscach gdzie jestem bardzo szczupla musze miec igle 10 mm) dlatego wierze, ze przyszly miesiac (z mozliwoscia regulacji) bedzie lepszy ! Uśmiech
Odpowiedz
#13
Cześć wszystkim,

ja już drugi rok jestem na copaxonie 3 razy w tygodniu. Od tego czasu bez rzutów. Polecam przykładanie chłodzącego okładu przed wkłuciem i po wkłuciu i potem leżeć i się nie ruszać. Mi pomaga. Teraz już prawie wcale nie boli i muszę nawet trochę symulować, żeby mąż mi zrobił kolację Język
Odpowiedz
#14
(22-04-2021, 13:42)Lilu napisał(a): Cześć wszystkim,

ja już drugi rok jestem na copaxonie 3 razy w tygodniu. Od tego czasu bez rzutów. Polecam przykładanie chłodzącego okładu przed wkłuciem i po wkłuciu i potem leżeć i się nie ruszać. Mi pomaga. Teraz już prawie wcale nie boli i muszę nawet trochę symulować, żeby mąż mi zrobił kolację Język

hej Lilu!

Super, ze lek Tobie pomaga! oby tak dalej. 

U mnie wlasnie minal pierwszy miesiac zastrzykow i juz jest znacznie lepiej. 

Hehe dobry sposob na meza  Duży uśmiech
Odpowiedz
#15
po niecalych 3 miesiacach brania copaxone proby watrobowe dosc znacznie mi sie podwyzszyly.

Zawsze mialam wzorowe, a obecnie

ASAT = 50 (norma ponizej 35)
ALAT = 82 (norma ponizej 35)

Zaczne jesc ostropest plamisty by ja troche wesprzec, ale jakie sa Wasze doswiadczenia? czy watroba musi miec czas na przyzwyczajenie sie do leku i potem wyniki wracaja do normy/parametry spadaja?

dziekuje Uśmiech
Odpowiedz
#16
Ja biorę betaferon. Mnie troszkę podrosły na początku. Miałem na granicy. Później jednak wróciły do normy. Ale wtedy odstawiłem całkowicie % i zacząłem brać coś na wątrobę. Dietę tez zmieniłem na bardziej lekkostrawną. I w sumie nie wiem co podziałało. Duży uśmiech
Odpowiedz
#17
Marcin dzieki Uśmiech

troche mnie uspokoiles. Jestem na poczatku leczenia wiec mam sklonnosci do lekkiego panikowania. Mam nadzieje, ze u mnie tendencja tez bedzie dobra, ale postaram sie mimo wszystko tez brac regularnie ostropest, o ktorym wspomnialam wczesniej.

Moja watroba na szczescie juz wiele lat % nie widziala =D
Odpowiedz
#18
Tosiia mi też na początku jak brałam copaxone wyniki wątroby się podniosły. Też przekroczyły normę. Lekarz powiedział wtedy że jest ok. Z tego co wiem to wynikami wątroby zaczynają sie przejmować jak są normy o wiele przekroczone.
Ja nic nie zmieniałam i wyniki spadły i więcej normy nie przekroczyły Uśmiech
Także nie przejmuj się. Trzymam kciuki żeby szybko spadły Uśmiech
Odpowiedz
#19
dzieki Klaudia Uśmiech tez mnie uspokoilas.

Wierze, ze w moim przypadku wyniki rowniez wroca do normy.

Najblizsze badanie za ok. 3 miesiace Uśmiech
Odpowiedz
#20
juz zaczelam 5 miesiac z copaxone.

Ogolnie nie jest zle - czasami zastrzyk boli, czasami w ogole, czasami pojawia sie sinik. Byl okres, ze robilam je obojetnie, a teraz jest mi niedobrze na sama mysl, ze znowu trzeba sie kluc ...

Dopiero wyniki rezonansu pokaza czy lek pomaga czy nie, ale nadal odczuwam skutki rzutu, ktory mialam w lutym. Chcialabym by te zastrzyki nie byly robione na marne i oby rezonans wyszedl pozytywnie Uśmiech

czas pokaze!

Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości