Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cóż to może być?
#1
Hej!
W dobie pandemii wydaję majątek na prywatne wizyty u neurologa i badania. Od początku grudnia siadła mi lewa strona. Zaczęło się, kiedy długo kucałam i ścierpły mi plecy. Podniosłam się z trudem, porozciągałam i wróciłam do życia, a szczerze mówiąc - do mycia naczyń. I właśnie, kiedy stałam przy zlewie poczułam mrówki w lewej kostce - rozdeptałam je i drętwienie przeszło. Wróciło jednak z pełna mocą w nocy, gdy straciłam czucie w grzbiecie stopy i dużym palcu. Poza tym poczułam jakby obrzęk lewej strony ciała. Od tej pory mam cały wachlarz objawów neurologicznych - mioklonie, drżenie wewnętrzne całego ciała, poty nocne, tracenie czucia w dużym palcu od lewej nogi lub czwartym i piątym od tej stopy. Niesamowita sztywność karku, czasami aż wchodząca na czubek głowy i powodująca bolesne napięcie skóry. Drętwienie nosa , ust i języka, z naciskiem na lewą stronę, przy czym nos cierpnie symetrycznie i robi się cały czerwony, w ogóle twarz mam taką rozpaloną - jakbym miała gorączkę. Mam wrażenie zapchanego ucha - jak przy locie samolotem i zmiany tembru głosu - jakby mówienie było przez zaciśniętą krtań - męczy mnie i jest mnie wyraźne, bo ta lewa strona jakby do końca nie trzymała (zwłaszcza wargi - gromadzi mi się ślina w kąciku ust, czego nigdy nie miałam). No i poczucie słabości, mięśni... pośladków - tyłek mi jakby puścił. Momentami te pośladki jakby martwe były - opierając się o siebie czerwienieją, jakby zaraz odleżyny na pupie miały mi się zrobić. Miałam kilkukrotne badanie neurologiczne - odruchy są ok. Tylko ręce mi się raz trzęsły, ale to już chyba nerwy. MRI głowy i odcinka lędźwiowego (bo zaczęło się od stopy) wszystko OK. Czekam na wyniki Western Blota i mam mieć zrobioną próbę tężyczkową. Lekarz zapisał mi pregabalinę (bom pewnie histeryczka) i daje to tyle, że dalej drętwieje, ale jest mi to obojętne. Jestem amazonką od 15 lat, więc boję się, że jakieś rakowe sprawy mogą wchodzić w grę albo jakaś autoimunologia, bo od lat mam białe na bardzo niskim poziomie, a teraz mam sporą neutropenię. Chciałabym wiedzieć, co mi jest i zacząć to leczyć, bo te dolegliwości przeszkadzają mi w normalnym funkcjonowaniu. Wskażecie, co robić?
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#2
Kochana, mri pozosyalych odc rdzenia, szyjny i piersiowy, próba tż (mam to i naprawdę potrafi udawać sm i sla), badania ana 1. Ob i Crp. Poczytaj o objawach tezyczki na stronie siostra tezyczka
Odpowiedz
#3
(02-02-2021, 19:36)Alina napisał(a): Kochana, mri pozosyalych odc rdzenia, szyjny i piersiowy, próba tż (mam to i naprawdę potrafi udawać sm i sla),  badania ana 1. Ob i Crp. Poczytaj o objawach tezyczki na stronie siostra tezyczka
Dziękuję za odpowiedź. OB mam w normie. O ANA1 myślałam, bo kłopoty z cerą miałam - niby trądzik różowaty, ale kit wie, czy to nie toczeń czy inne dziadostwo się pokazywał. Stawy czasem bolą... Po prostu po czterdziestce sypać się zaczęłam...
Odpowiedz
#4
Koniecznie zrób te badania
Odpowiedz
#5
(05-02-2021, 17:49)Alina napisał(a): Koniecznie zrób te badania
Dziękuję za pomoc. Serce Już wiem. Dziś w południe miałam próbę tężyczkową - jest dodatnia. Wielka ulga.
Odpowiedz
#6
(05-02-2021, 17:56)paulisek napisał(a):
(05-02-2021, 17:49)Alina napisał(a): Koniecznie zrób te badania
Dziękuję za pomoc. Serce Już wiem. Dziś w południe miałam próbę tężyczkową - jest dodatnia. Wielka ulga.
Kochana ale zrób też mri glowy i rdzenia, jedno nie wyklucza drugiego. Myślę że to tężyczka ale warto sprawdzić inne przyczyny. Co fo tż to gazometria, badanie na insulinooporość itp się kłania
Odpowiedz
#7
(07-02-2021, 13:39)Alina napisał(a):
(05-02-2021, 17:56)paulisek napisał(a):
(05-02-2021, 17:49)Alina napisał(a): Koniecznie zrób te badania
Dziękuję za pomoc. Serce Już wiem. Dziś w południe miałam próbę tężyczkową - jest dodatnia. Wielka ulga.
Kochana ale zrób też mri glowy i rdzenia, jedno nie wyklucza drugiego. Myślę że to tężyczka ale warto sprawdzić inne przyczyny. Co fo tż to gazometria, badanie na insulinooporość itp się kłania
Głowa już zrobiona - z kontrastem. Jest czysto. Myślę, żeby jeszcze zrobić szyjny. Ale muszę poczekać, bo zbankrutuję. IO raczej nie. Myślę, żeby tarczycy się bardziej przyjrzeć. I czekam na wyniki ANA1.
Odpowiedz
#8
Super. Tak ft3, ft4, tsh, antytpo, antytg, parathormon
Polecam jeszcze Hlab27 zrobić, czynnik rf,

Poza szyjnym zrobić piersiowy! Mieć komplet!

Daj znać jak ana1 wyszedł. U mnie czysty Uśmiech
Odpowiedz
#9
(11-02-2021, 19:15)Alina napisał(a): Super. Tak ft3, ft4, tsh, antytpo, antytg, parathormon
Polecam jeszcze Hlab27 zrobić, czynnik rf,

Poza szyjnym zrobić piersiowy! Mieć komplet!

Daj znać jak ana1 wyszedł. U mnie czysty Uśmiech

Czynnik RF ok, ale ANA1 dodatnie...
Ech... Czy to zbliża mnie do SM czy w ogóle zmienia postać rzeczy? Reumatolog? Immunolog?
Odpowiedz
#10
Co masz dodatnie w ana? Musisz poszerzyć o ana 2,3 i 4. Ana to reumatoidalne, może rzs? Jak chcesz wykluczyć SM zrób rezonanse o których mowiłam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości