Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iniekcja a siniaki
#1
Cześć wszystkim,
nie znalazłam nic na ten temat, więc postanowiłam zapytać.
Zawsze po zastrzyku (stosuję Rebif od pół roku ) robią mi się siniaki bądź zaczerwienienia. Moje pytanie brzmi, co robicie jak już w obrębie miejsc wstrzyknięcia macie całe zasiniaczone? Nie chcę dawać zastrzyków w miejsce z siniakiem, ale z drugiej strony brakuję mi już miejsca na zastrzyk w wyznaczonych miejscach.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia!!
Odpowiedz
#2
Aby siniak zszedł dobra jest masc z Arniki.
Odpowiedz
#3
Ja po Betaferonie raz miałem czerwony placek, który schodził przez miesiąc, a może lepiej. Ale to wtedy, gdy zastrzyk robiłem ręcznie tzn bez autowstrzykiwacza. Zastrzyk był w brzuch. Podejrzewam, że za płytko się wbiłem, bo automat musiałem głębiej wciskać. Przy używaniu automatu placków nie miałem nigdy. W nogi wbijam się ręcznie - dla wprawy i też nie ma placków. Nie stosuję żadnych okładów ani nic. Dużo chyba zależy od organizmu.
Odpowiedz
#4
hej, ja od miesiąca biorę Copaxone i po każdej iniekcji moja skóra reaguje źle - za każdym razem robią mi się duże gule (mniej więcej jak przecięta na pół mandarynka albo jajko). Siniak zrobił mi się raz jak trafiłam w jakieś większe naczynko - sporo (relatywnie) krwi mi się polało i gula była sina, potem fioletowa, żółta - typowo jak krwiak. Schodziło ok. 2-3 tygodnie, jeszcze trochę widać, a wybrzuszenie czuć pod palcami.
Z porad "forowych" stosuję schładzanie okolicy przed i po zastrzyku, pieczenie trochę mniejsze, ale gule rosną Smutny 
Jestem niestety bardzo chuda, a to podobno zastrzykom nie sprzyja. Pielęgniarka powiedziała mi wręczając leki, że większość osób ustawia autowstrzykiwacz na 6, tak też robiłam. Potem po przeczytaniu forum na udach zaczęłam 4 oraz część zastrzyków robię bez autowstrzykiwacza. Niestety płytsze zastrzyki i ręczne maja dodatkowe objawy jak powstawanie dużych czerwonych piekących plam - podrażnienia skóry, a gule i tak do rana rosną jak rosły... Wystraszyłam się trochę bo po pierwszej zostało mi wgniecenie na udzie. Czytałam, że zanik tkanki podskórnej może się zdarzyć, ale raczej przy wkłuwaniu się notorycznie w to samo miejsce, a to był raz...

Ewidentnie robię coś źle, ale nie wiem co. Zdarzają Wam się takie gule i macie pomysł kiedy? Sama nie wiem czy to znaczy, ze za płytko, za głęboko, za szybko, za wolno, cokolwiek "za", czy taka moja cecha i nic nie da się z tym zrobić Smutny Gule bolą przy dotyku/ruchu przez kilka dni i boję się, że szybko skończą mi się miejsca na zastrzyki jak każdy będzie kończył się gulą zamieniającą się w krater...

Wszystkie porady bardziej doświadczonych przyjmę z wdzięcznością. Że powinnam przytyć wiem (mam niedowagę od zawsze) i pracuję nas tym, ale słabo idzie. Trochę liczę, że na Copaxone żołądek odpocznie i się uda, ale to raczej nie jest rozwiązanie na już, mam nadzieję, że jest coś co mogę poprawić od razu...
Odpowiedz
#5
Też tak mam. Tylko ja w przeciwieństwie do Ciebie mam dużo ciała, niestety... Na początku było ok, później zmienili mi na remuler i też było ok, a teraz mam znowu copaxone i ten sam problem. Pielęgniarka powiedziała żebym wbijała 12, zmieniłam na 10 później na 8,ale efekt ten sam no i wróciłam na 12. W szpitalu powiedzieli mi że źle się wbijam, ale robię to tak samo od 2018 roku
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#6
(26-02-2021, 07:28)Bubka napisał(a): Też tak mam. Tylko ja w przeciwieństwie do Ciebie mam dużo ciała, niestety... Na początku było ok, później zmienili mi na remuler i też było ok, a teraz mam znowu copaxone i ten sam problem. Pielęgniarka powiedziała żebym wbijała 12, zmieniłam na 10 później na 8,ale efekt ten sam no i wróciłam na 12. W szpitalu powiedzieli mi że źle się wbijam, ale robię to tak samo od 2018 roku
Bubka, przykro mi... a może jakaś zjadliwa partia Copaxone nam się trafiła? Oczko Jak robiłaś tak samo wcześniej i było dobrze, to nie wiem co to może być... Bo czerwone placki - podrażnienie da się wyjaśnić - skóra mogła stać się bardziej wrażliwa, uczulona etc. Ale te wielki gule nie mam pojęcia... ?‍♀️ Jeśli uda mi się coś wymyślić co będzie działać, to tu napiszę, ale narazie mam wrażenie, że raczej są coraz większe niż coraz mniejsze... w każdym razie dzięki wielkie za odpowiedź Uśmiech
Odpowiedz
#7
Obiecałam napisać jak coś wymyślę. Nie wymyśliłam chyba dużo, ale organizm trochę się (odpukać) przyzwyczaił chyba. Dalej robią mi się guzki, ale już już nie takie wielkie gule i czerwony odczyn też się zmniejszył i występuje nie za każdym razem.
Przestałam robić w ogóle zastrzyki w uda, bo na nich miałam największe problemy. Robię w brzuch i „boczki”. Ręce mam bardzo chude i boję się, że w coś trafię. Nie jest to dużo miejsc niestety, ale mam nadzieję, że guzki będą jakoś znikać i gdzieś kolejne zastrzyki będą się mieścić.
Zastrzyki robię kładąc się spać i zasypiam z przyłożonym wkładem chłodzącym - to pomaga, bo bez niego mocno piecze.
Nie używam już w ogóle wstrzykiwacza, bo przy nim reakcje były bardzo silne. Może jeszcze się odważę spróbować, ale narazie się boję.
Z mojego doświadczenia polecam cierpliwość - organizm zaczyna reagować trochę lepiej, chłodzenie przed i po (to rada z forum, bardzo za nią dziękuję), wolne wstrzykiwanie (u mnie to trwa ok.minuty, pewnie można trochę szybciej Oczko), robienie zastrzyków tuż przed snem, żeby już się nie ruszać i część bólu przespać i szukanie miejsca z najgrubszą tkanką tłuszczową. Magicznego sposobu nie odkryłam, ale te powyższe trochę pomagają.
Powodzenia życzę!
Odpowiedz
#8
Ja iniekcje (w moim przypadku Copaxone) znosilam bardzo zle przez pierwszy miesiac kiedy mialam igle 10 mm, teraz zmienilam dlugosc na 5 mm i jest ok, ale tez ratuje sie arnika (ktora mam wrazenie srednio dziala) i zimnymi okladami. Tez polecano mi Fenistil, ale nie probowalam.

Chcialabym kupic masc, ktora zawiera oczar wirginijski (trafilam na yt na lekarza, ktory to poleca i na razie w internecie znalazlam informacje o tym, ze oczar uszczelnia naczynia krwionośne, przyspiesza gojenie ran, zapobiega infekcjom i pomaga pozbyć się opuchlizny i siniaków. Jest jednym z najbardziej skutecznych środków przeciwzapalnych na świecie wiec brzmi obiecujaco!). Dam znac jak efekty Uśmiech

Zycze duzo sily i spokoju.

Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości