Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MRI głowy, czy wystarczy do wykluczenia SM?
#1
Cześć, 
Prowadzę proces diagnostyczny w celu znalezienia mojego problemu. Miałem póki co MRI głowy i tam znaleźli "tylko" małego torbiela szyszynki. I teraz mam pytanie - czy skoro nie wykryto innych zmian w mózgu to mogę już przestać zadręczać się SM? Czy jest sens jeszcze robić MRI kręgosłupa "na cito"? (bo zrobić musze i tak ale musze odłożyć pieniądze). Czy jest możliwy przypadek przebiegu SM bez zmian w mózgu?
Odpowiedz
#2
Tak zmiany mogą być w rdzeniu szyjnym. Lub piersiowym, są to rzadkie przypadki ale są. Proszę zrobić. Jakie ma Pan objawy? U wielu osób tak jak u mnie problemem jest np tężyczka utajona która ma objawy bardzo zbliżone do sm. Dlatego też tu jestem aby pomóc ludziom którym zmiany nie wyszly
Odpowiedz
#3
(02-03-2021, 14:14)Alina napisał(a): Tak zmiany mogą być w rdzeniu szyjnym. Lub piersiowym, są to rzadkie przypadki ale są. Proszę zrobić. Jakie ma Pan objawy? U wielu osób tak jak u mnie problemem jest np tężyczka utajona która ma objawy bardzo zbliżone do sm. Dlatego też tu jestem aby pomóc ludziom którym zmiany nie wyszly
Objawy są liczne - drętwienia, skurcze, niekontrolowane ruchy, czasem plączący się język, spięcia mięśni, obijanie się o przedmioty. Co do tężyczki to mam jej podejrzenie tzn. wystąpił objaw Chwostka, ale badań nie wykonywałem innych bo nie dostałem skierowania i informacji na ten temat, jedynie suplementuje wapń, b complex, D3 i magnez ale mało się zmieniło poza tym, że rzadziej drętwieje mi ręka.
Odpowiedz
#4
Prooosze paaaana XD czasami trzeba się rok suplementówac aby było dobrze.. Jak jest objaw chvostka to tż tam jest na 100% objawy typowo tezyczkowe. Stawiałabym na ten szajs. Jest tż bez chvostka ale niema chvostka bez tż!

Niech Pan zrobi te pozostałe odcinki kręgosłupa ale w międzyczasie próbę tezyczkowa Uśmiech wyjdzie pewnie na +++

Polecam dr Toruńską neurolog z Warszawy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości