Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drętwienia itp
#11
(22-01-2021, 10:07)makos napisał(a): Bylem u neurogloga, byl zagubiony jak we mgle. duzo mam objawow, ale nie wie co z tym robic. na zaburzenia/uszkodzenie nerwow obwodowych dal mi thiagamme, skierowanie na rezonans szyi z kontrastem, i kazal sie na razie diagnozowac urologicznie -> ma byc polozony na dwie doby w szpitalu zeby sprawdzic kwestie urologiczne. Tylko nie wiem kiedy to polozenie w szpitalu nastapi, lekarz powiedzial, ze sie do mnie odezwa w przeciagu 2-3msc.
Mam dretwienia dloni (calej, najczesniej lewej) zaburzenia czucia w palcach tez glownie lewej reki, takie wrazenie oslabienia lewego przedramienia, w prawej pokrzywke na przedramieniu/bicepsie (to wszystko to nie sa objawy od szyi, musialbym miec wszystkie kregi uszkodzone, a mialem tylko wypukliny w C5-C6, C6-C7), zawroty glowy, sikam leniwym strumieniem, niedosikuje, po jakims czasie po mikcji czuje, ze popuszczam krople moczu.
Troche to tez wszystko wplywa na moja psychike -- niepewnosc co mi jest. Zastanawiam sie czy nie zrobic prywatnie badania rezonansu glowy. Czy mieliscie robiony rezonans glowy z kontrastem? czy bez kontrastu tez pokaze ewentualne zmiany demielinizacyjne?
Osłabiony strumień bądź zatrzymanie to nie wiem nie jestem lekarzem, ale popuszczanie kropli po mikcji to fizjologia, niektórzy tak mają. Ja jeszcze przed zachorowaniem SM musiałem tak jakby wyciskać mocz od dołu w kierunki prącia żeby nic już później nie poleciało. MRI głowy pokaże zmiany demielinizacyjne, kontrast podaję się w celu sprawdzenia czy zmiany są "aktywne".
Odpowiedz
#12
Co do rezonansu to ja zawsze miałem z kontrastem. Z tych wyników co znam to chyba nie zdarzyło mi się, żeby zmiany uległy wzmocnieniu po podaniu kontrastu.

Aczkolwiek za pierwszym razem jak miałem migrenę jako rozpoznanie, a rezonans miał wykluczyć istotne zmiany ogniskowe mózgowia, wenflon miałem zakładany w trakcie przed samym podaniem kontrastu. W sumie się nie znam, ale trochę mam wrażenie, że potrzeba sprawdzenia z kontrastem wynikła w trakcie. Za każdym innym razem wenflon miałem zakładany przed całym badaniem. Chyba że zależy to od pracowni, osób wykonujących badanie czy czegoś innego.
Odpowiedz
#13
Witam. Piszę w sprawie mojej mamy. Choruje na SM od 20 lat. Raz było gorzej a raz lepiej ale od ostatniego czasu jest coraz gorzej. Nie umiemy sobie poradzić. Najgorsze są majaki w nocy i dretwienie nóg, rąk, głowy, ust. Budzi się i gada głupoty. Leki te same a sie pogarsza. Ciągle śpi, jest osoba leżąca. Załatwilismy wózek więc będzie lżej i nam i jej. Zastanawia nas tylko skąd ma takie ataki, czy to chora postępuje czy coś jeszcze gorszego się dzieje. Pomocy
Nawet nie wiemy do jakiego lekarza się udać..
Odpowiedz
#14
(23-01-2021, 10:55)aniagaj23 napisał(a): Pomocy
Nawet nie wiemy do jakiego lekarza się udać..

Aniu,  czy mama jest pod stala opieka neurologa? Co on na to?Ewentualnie lekarz rodzinny doradzic moze, do kogo mozecie sie udac. Trzymaj sie dzielnie!
Odpowiedz
#15
Dzięki Monika za mile slowa, staram się być dobrej myśli. Doszlo jeszcze dretwienie policzka co niestety nie nastraja. Zrobilem rezonans glowy, czekam na opis. Pozdrawiam
Odpowiedz
#16
Czy mieliscie takie objawy jak mimowolny ruch np. glowy? ja takie czuje delikatne zrywy. mowilem o tym neurologowi, spytal, czy ktos mi na to zwrocil uwage, ze to widzi. No nikt mi o tym nie powiedzial. Tymczasem - mialem rezonans glowy, leze w maszynie i w pewnym momencie przychodzi technik i mowi, ze sie za mocno ruszam i obraz wychodzi nieostry. Tymczasem ja nie mialem swiadomosci w ogole zadnych ruchow, bardzo sie zdziwilem
Odpowiedz
#17
Hej, nie ja nie mialam czegoś takiego, ale czasem mam tak że mną wstrząśnie, taki jakiś dreszcz, prąd przeze mnie przechodzi. Ciężko to opisać, zazwyczaj tak jest jak sie położę. Pozdrawiam
Odpowiedz
#18
(05-02-2021, 09:44)e-smka napisał(a): Mi czasami sama noga skacze... lewa... hop...

Z nogami też tak mam  Uśmiech
Odpowiedz
#19
Polecilibyscie jakiegos dobrego neurologa w Warszawie? Nadal u mnie jest niejasna sytuacja. Emg wykazuje polineuropatie, rmi sa czyste, jednak w badaniu urodynamicznym wyszedl niekontrolowany skurcz pecherza i prof urologii nadal obstaje, ze moze to byc kwestia neurologiczna. Jestem juz pare msc w takiej niepewnosci, wyczerpuje to
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości