Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drętwienie i mrowienie
#1
Czy zdarzają się Wam czasem drętwienia/ mrowienia różnych części ciała? Jeśli tak - czy macie jakieś sposoby, żeby sobie z nimi radzić? 
Ja mam takie objawy dość często. Nie wiąże się to z rzutem (chyba  Uśmiech ), bo zazwyczaj po kilku godzinach samo mija. Rzadko - trwa dzień lub dwa. Zauważyłam, że często mam takie objawy dzień po dużym zmęczeniu. 
Ktoś mi polecił magnez, niestety - w moim przypadku - nie pomaga.
Odpowiedz
#2
(13-04-2016, 12:36)Monika napisał(a): Czy zdarzają się Wam czasem drętwienia/ mrowienia różnych części ciała?
Tak, cały czas.
(13-04-2016, 12:36)Monika napisał(a): Jeśli tak - czy macie jakieś sposoby, żeby sobie z nimi radzić? 
Przyzwyczaiłam się. W moim przypadku w rachubę wchodzi np. Gabapentin.
(13-04-2016, 12:36)Monika napisał(a): Ja mam takie objawy dość często.
U mnie utzrymują się cały czas.
(13-04-2016, 12:36)Monika napisał(a): Ktoś mi polecił magnez, niestety - w moim przypadku - nie pomaga.
Czy skontrolowałaś poziom B12 ?
Odpowiedz
#3
Mi rownież zdarzają się drętwienia i też zauważyłam, że zdarza się to często przy zwiększonym wysiłku. Właśnie ostatnio miałam taką sytuację. Sprzątałam mieszkanie, poświęciłam na to sporo czasu i na następny dzień drętwiała mi prawa noga. Zaczęłam się już trochę martwić czy to nie rzut ale postanowiłam to przeczekać. Dzisiaj lepiej aczkolwiek dalej lekkie drętwienie jest. Taka sytuacja zdarzyła mi się już nie pierwszy raz. Ciekawa jestem dlaczego tak się dzieje? Może to przez to że jakiś czas temu miałam problem z tą nogą i może słabsze miejsca dają się we znaki przy przemęczeniu
Odpowiedz
#4
(13-04-2016, 18:30)mral napisał(a): Przyzwyczaiłam się. W moim przypadku w rachubę wchodzi np. Gabapentin.

Gabapentin? Nie słyszałam o tym leku. Czy możesz powiedzieć coś więcej? Czy działa, jak się go stosuje, czy powoduje jakieś skutki uboczne? itp

(13-04-2016, 18:30)mral napisał(a): Czy skontrolowałaś poziom B12 ?

Nie robiłam badania krwi pod tym kątem, ale około półtora rok temu lekarka zapisała mi serię zastrzyków (20 szt.) z witamin z grupy B. Co prawda nie badałam poziomu przed ani po, jednak nawet wówczas takie mrowienia i drętwienia mi się zdarzały. Choć może - na wszelki wypadek - zrobię teraz takie badanie.

(13-04-2016, 21:32)Joanna napisał(a): Ciekawa jestem dlaczego tak się dzieje? Może to przez to że jakiś czas temu miałam problem z tą nogą i może słabsze miejsca dają się we znaki przy przemęczeniu

Chyba masz rację w tym, że to właśnie słabsze miejsca odzywają się przy przemęczeniu.
Odpowiedz
#5
(13-04-2016, 23:23)Monika napisał(a):
(13-04-2016, 18:30)mral napisał(a): Przyzwyczaiłam się. W moim przypadku w rachubę wchodzi np. Gabapentin.

Gabapentin? Nie słyszałam o tym leku. Czy możesz powiedzieć coś więcej? Czy działa, jak się go stosuje, czy powoduje jakieś skutki uboczne? itp

Lek ten został mi przypisany przez neurologa ale jeszcze go nie stosowałam. Byłam konsultowana przez kilku neurologów i każdy proponował inne dawkowanie tego leku i różny czas dochodzenia do dawki docelowej.
O wykorzystaniu leku Gabapentin do leczenia zespołów bólowych występujących u chorych na SM zamieściłam link w dziale „ciekawe linki”  - http://stwardnienierozsiane.info/forum/s...php?tid=31
Odpowiedz
#6
(14-04-2016, 10:57)mral napisał(a): O wykorzystaniu leku Gabapentin do leczenia zespołów bólowych występujących u chorych na SM zamieściłam link w dziale „ciekawe linki”  - http://stwardnienierozsiane.info/forum/s...php?tid=31

Dziękuję, chętnie przeczytam Uśmiech
Odpowiedz
#7
Hmm z tego co mogę wywnioskować dużo ludzi z sm boryka się z tym problemem, u mojej Żony występują mrowienia rąk i nóg po dłuższym spacerze lub po ciężkim dniu wczorajszym, niestety nie znaleźliśmy dobrego sposobu z radzeniem sobie z tym problemem a nie bardzo chcemy pakować się w kolejne tabletki, odświeżając temat może ktoś "wymyślił" ciekawy na to sposób.
Odpowiedz
#8
Jest taki lek Neurovit, jest to kompleks witamin z grupy B w zwiększonej dawce, mam ten lek przepisany w związku z dretwieniem twarzy. Było podejrzenie porazenia nerwu twarzowego. Odkąd go biorę jest lepiej. Nie odczuwam tez innych dretwien
Odpowiedz
#9
Również mam drętwienia i mrowienia dłoni i stóp, w różnym nasileniu ( tzw. parestezje - jak nazywają to specjaliści).  Niezależne są chyba od zmęczenia czy stresu, towarzyszą mi prawie zawsze. Neurolodzy polecają neurowit lub tabletki milgamma , średnio pomagają. Może ktoś ma lepszy sposób na pozbycie się tych objawów. Może nie są niepokojące, ale potrafią ostro dokuczać.
Odpowiedz
#10
Mi drętwieją ręce. Po ostatnim rzucie zdarzało się to bardzo często. Teraz juz rzadziej ale zauważyłam ze właśnie dzieje się tak po wysilku. I oprócz tego mi dretwieją tez ręce od mycia naczyń (szczególnie w cieplejszej wodzie). Sposobu nie mam na to niestety żadnego poza odpoczynkiem. Neurolog tez kazał mi brać neurovit ale u mnie powoduje on biegunke wiec musiałam odstawić.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości