Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy bez zmian w mri mimo objawów mozna mieć sm?
#1
Witam. W 2015 r. Zaczely się moje problemy.  Zaczęło się od fascykulacji mięśni w całym ciele, uczucia kłucia szpilką w palcach, uczucie jakby przepływającego pradu w nogach, słabsza prawa strona ciała,nerwobóle w oczach, obraz jakby zbliżony, uczucie odrealnienia. Uciskowe bóle głowy. Przy zgięciu karku miałam uczucie wibracji w stopie (ponoć nie jest to objaw Lhermitta) palpitacje serca, szumy uszne, uczucie palenia w rękach i głowie, ból karku.Do tego tachykardia. Wszystko zawsze zaczyna się na Jesień wrzesień - sierpień i trwa do wiosny w lecie tego nie mam.  Pomaga mi przyjmowanie dużej ilości magnezu i d3.  W 2017 r robiłam mri mózgowia z kontrastem i tk wyszły czyste to samo mri bez kontrastu odcinka szyjnego kręgosłupa, jakieś lekkie rotacje , eeg w granicach normy liczne artefakty bo przerwałam, emg 2 mięśnie wszystko w normie, przepływy wszystko ok. Test borelioza elisa negatywny. Magnez, wapn, potas, parathormon, tsh itp  w normie.  Lekarz wykluczył sm i stwierdził łagodne fascykulacje.  Co polecacie sprawdzić, ponowić mri?  Problem znowu wrócił, urodziłam 2 mce temu dziecko, mam po co żyć..

Edit: doszedł kolejny objaw, przeszkadzają mi wysokie dźwięki... Smutny
Odpowiedz
#2
Nikt mo noe odpowie?
Odpowiedz
#3
Ja chyba bym zaczął od dokladnego sprawdzenia kręgosłupa skoro rezonans czystyty. A nastepnie albo w sumie na poczatku jakis lepszy test na bolerioze. Bo test elisa jest słaby moze pokazac ale moze nie pokazac.
Odpowiedz
#4
Ja mam podobnie jak ty, objawy zaczynają się na jesień, a na wiosnę ustępują. Co prawda nie mam aż tylu objawów, u mnie występuje bol miesni nog, ogólne zmęczenie, czasami mam wrażenie delikatnych problemów z równowaga, kłopoty z pamięcią. Dodatkowo u mnie wyszły jakieś zmiany w głowie, ale nie wskazują na sm. Nie miałam robione go rezonansu odcinka szyjnego, ty miałaś wiec sądzę że u ciebie to na pewno nie sm. Poza tym miałam też wszystkie badania jak ty, u mnie również nic nie wykazaly. Zgadzam się z przed mówca, zrób test western blot. Dodatkowo możesz zrobić również próbę tezyczkowa, z niej najszybciej wyjdą niedobory pierwiastków. Badania z krwii magnezu, potasu są nie miarodajne. Poza tym wykonaj jeszcze badanie witaminy b12, ja miałam dolegliwości i okazało się ze mam duży niedobor.
Odpowiedz
#5
Czyli po 2 lub nawet 3 bo dokładnie nie pamiętam zmiany by były na rezonansie?

Latach chodzi o 2,3 lata
Odpowiedz
#6
Czy ktoś z obecnych z dużą wiedzą może mi pomóc? I odpowiedzieć na powyższe pytanie?
Odpowiedz
#7
Nie jesteśmy lekarzami, ale zasadniczo zmiany w rezonansie są konieczne do postawienia diagnozy SM, jeśli ich nie masz to musisz diagnozować się dalej, niekoniecznie neurologicznie.
Odpowiedz
#8
(19-11-2020, 10:31)Patrahime napisał(a): palpitacje serca. Do tego tachykardia.
Patrahime, sprawdź tarczycę. Ona robi straszne spustoszenie w organizmie. U mnie właśnie było kołatanie serca, bezsenność, zmęczenie, koszmarna nerwowość, schudnięcie. Trzymaj się Serce
Odpowiedz
#9
(20-11-2020, 21:38)yasmina napisał(a):
(19-11-2020, 10:31)Patrahime napisał(a): palpitacje serca. Do tego tachykardia.
Patrahime, sprawdź tarczycę. Ona robi straszne spustoszenie w organizmie. U mnie właśnie było kołatanie serca, bezsenność, zmęczenie, koszmarna nerwowość, schudnięcie. Trzymaj się Serce
Ft3, ft4, parathormon, tsh są ok Smutny
Odpowiedz
#10
Ponawiam pytanie. Czy po 2,3 latach od pierwszych objawów mri by coś pokazało?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości