Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam wszystkich
#1
Uśmiech 
Mam na imię Paweł i w lipcu zdiagnozowano u mnie SM rzutowo remisyjne. Mam 43 lata więc chyba zdążył na ostatnią chwilę. Póki co uczę się go i przechodzę rehabilitację, bo choroba dokonała trochę zniszczeń po lewej stronie mojego ciała... Nie wiem co się pisze w takim miejscu ale na pewno odpowiem na każde pytanie. Cieszę się, że w końcu odnalazłem miejsce, w którym będę mógł poznać ludzi z problemem jak mój, bo od diagnozy szukałem czegoś takiego... Pozdrawiam wszystkich jeszcze raz  Uśmiech
Odpowiedz
#2
Witaj Paweł Uśmiech
Trafiłeś w dobre miejsce. Rozgość się, to naprawdę super forum, kopalnia wiedzyUśmiech
Odpowiedz
#3
Witaj serdecznie i powodzenia na rehabilitacji
Odpowiedz
#4
Hej.Skąd pochodzisz i jakie masz objawy i historię ?

Wysłane z mojego JDN2-L09 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#5
Hej, pozdrawiam ciepło. Jesteś w jakimś programie lekowym?
Odpowiedz
#6
Witaj Olko Serce
Odpowiedz
#7
(18-11-2020, 15:23)Roberto1977 napisał(a): Hej.Skąd pochodzisz i jakie masz objawy i historię ?

Wysłane z mojego JDN2-L09 przy użyciu Tapatalka
 Cześć,
"Pochodzę z Płocka, ale od kilku lat mieszkam w Pruszkowie. Jeśli chodzi o objawy, to zaczęło się moim zdaniem od przeczulicy w lewym boku około 2-3 lata, potem lekkie odrętwienie palców u lewej stopy, co również zignorowałem, bo przecież nic złego się nie dzieje. Aż do czasu, kiedy to odrętwienie zaczęło zamieniać się w zanik mięśni w tychże palcach i posuwało się co raz dalej. Najpierw cała noga, czyli zaczęło się utykanie, bo biodro osłabione, potykanie o kilkumilimetrowe wyboje na chodniku, bo stopa się w sumie w ogóle nie podnosiła wyżej. Potem dołączyła lewa ręka bardzo szybko i był komplet. Lekarz skierował mnie do ortopedy Płacz  ale ten na szczęście od razu powiedział, że to nie jest możliwe żeby to był ortopedyczny problem. Polecił mi dobrego neurologa w Warszawie i kazał iść jak najszybciej. Rezonans wykazał kilkadziesiąt jak to nazwali torbieli :O W tym jedną dużą około 1,4 x 2 cm z tego co pamiętam. Szybko do szpitala, sterydy przez 7 dni i po dwóch tygodniach do domu. Po miesiącu program lekowy, Tectivera dwa razy dziennie i przyzwyczajanie się do nowej diety Oczko Depresja i po miesiącu covid zrobiły swoje, ale już ogarnięte i od ponad tygodnia chodzę na rehabilitację żeby wzmocnić/odbudować mięśnie które straciłem. Tą wiadomość już piszę jak dawniej dwoma rękami (mimo że dalej dwoma palcami hehe)

(18-11-2020, 15:29)Orchidea ponownie napisał(a): Hej, pozdrawiam ciepło. Jesteś w jakimś programie lekowym?

Hej ,
Tectivera od 3 miesięcy. Póki co bez objawów ubocznych na szczęście Uśmiech
Odpowiedz
#8
(19-11-2020, 09:32)Olko77 napisał(a):
(18-11-2020, 15:23)Roberto1977 napisał(a): Hej.Skąd pochodzisz i jakie masz objawy i historię ?

Wysłane z mojego JDN2-L09 przy użyciu Tapatalka
 Cześć,
"Pochodzę z Płocka, ale od kilku lat mieszkam w Pruszkowie. Jeśli chodzi o objawy, to zaczęło się moim zdaniem od przeczulicy w lewym boku około 2-3 lata, potem lekkie odrętwienie palców u lewej stopy, co również zignorowałem, bo przecież nic złego się nie dzieje. Aż do czasu, kiedy to odrętwienie zaczęło zamieniać się w zanik mięśni w tychże palcach i posuwało się co raz dalej. Najpierw cała noga, czyli zaczęło się utykanie, bo biodro osłabione, potykanie o kilkumilimetrowe wyboje na chodniku, bo stopa się w sumie w ogóle nie podnosiła wyżej. Potem dołączyła lewa ręka bardzo szybko i był komplet. Lekarz skierował mnie do ortopedy Płacz  ale ten na szczęście od razu powiedział, że to nie jest możliwe żeby to był ortopedyczny problem. Polecił mi dobrego neurologa w Warszawie i kazał iść jak najszybciej. Rezonans wykazał kilkadziesiąt jak to nazwali torbieli :O W tym jedną dużą około 1,4 x 2 cm z tego co pamiętam. Szybko do szpitala, sterydy przez 7 dni i po dwóch tygodniach do domu. Po miesiącu program lekowy, Tectivera dwa razy dziennie i przyzwyczajanie się do nowej diety Oczko Depresja i po miesiącu covid zrobiły swoje, ale już ogarnięte i od ponad tygodnia chodzę na rehabilitację żeby wzmocnić/odbudować mięśnie które straciłem. Tą wiadomość już piszę jak dawniej dwoma rękami (mimo że dalej dwoma palcami hehe)

(18-11-2020, 15:29)Orchidea ponownie napisał(a): Hej, pozdrawiam ciepło. Jesteś w jakimś programie lekowym?

Hej ,
Tectivera od 3 miesięcy. Póki co bez objawów ubocznych na szczęście Uśmiech
No to jesteśmy sąsiadami. Ja mieszkam w Grodzisku. Lecze się w Szpitalu Zachodnim. Trzymaj się, będzie dobrze.
Odpowiedz
#9
Cześć, witamy na forum.
Pytanko... Przy Tecfiderze musi byc jakas specjalna dieta?
Odpowiedz
#10
(19-11-2020, 19:00)gregory napisał(a): Cześć, witamy na forum.
Pytanko... Przy Tecfiderze musi byc jakas specjalna dieta?
Ja jadłam normalnie. Przed wzięciem tabletki grubo smarowałam pieczywo masłem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości