Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prosze o pomoc
#1
hej

Strasznie proszę was o pomoc, otuchę, radę.

Mam nadzieje, ze moja wypowiedz będzie jasna i kalrowna ale jestem w strasznych nerwach.
Wrocilam wczoraj od neurologa, ponieważ udałam się tam bo coraz częściej boli mnie glowa( u taty wykryto guza mózgu) wiec spanikowana pobiegałam do lekarza aby sprawdzić czy tez nie mam guza. Lekarz dokładnie zbadal, badanie neuro ok. Oprocz bolow glowy boli mnie tez kreogosłup szyjny, ledzwiowy, mam male dziecko wiec ciagle mysle, ze bol jest od dźwigania dziecka. Oprocz bolu kregoslupa mam dziwny bol glowy po prawej stronie, bol zeba, glowy i bol tylko ogranicza się do prawej strony. Bylam u dentysty wykryl stan zapalny ale dalej czasem pojawia mi się ten bol.
Neurolog stwierdził ze to neuralia nerwu V i zlecił MR z kontrastem. Oczywiście w necie naczytałam się ze to objaw SM i teraz zaczynam swirowac, od tego momentu jak tylko to przeczytałam boli mnie już wszystko lacznie z bolem plecow i mrowieniem twarzy. Zastnawiam się na ile to jest na tle nerwowym a na ile obajw SM. Na skierowaniu na MR nie ma słowa o SM ale co jeżeli lekarz to podejrzewa? MRi mam 16go i już jestem przerazona. Proszę powiedzcie po jakim czasie   jest wynik MR bo zastanawiam się na kiedy zapisac neuro. 
Niby się ciesze ze dostałam skiero na MR bo będę spokojniejsza bo będę wiedziała na czym stoje ale boje się tez panicznie SM, bylam przekonana ze bole glowy i dziwne czucia mogą być od kreogoslupa ale lekarz nawet nie dał skiero na przeswietlenie. Czy u was przy SM tez sa bole plecow i kreogoslupa ?
Dodam, ze pare lat temu tez miałam taki problem z bolem plecow i dziwnym czuciem ale przeszlo i zrzucilam to na nerwy i brak magnezu.
Odpowiedz
#2
Ból głowy czy kręgosłupa nie są objawami SM (mogą nam towarzyszyć, ale jako dodatek do objawów bardziej typowych). Jak czytałam, co napisałaś, też pomyślałam o neuralgii. Miałam kiedyś (jeszcze przed SM) coś podobnie się objawiającego, i była to właśnie neuralgia. A bóle kręgosłupa to już raczej na pewno problem od kręgosłupa. Naczytałaś się jakichś głupot. Skierowanie na RM dostałaś pewnie "na wszelki wypadek", nie sądzę, żeby lekarz podejrzewał jakąkolwiek poważną chorobę. Na wynik czeka się ok. tygodnia.
Odpowiedz
#3
(03-11-2020, 16:27)belanna napisał(a): Ból głowy czy kręgosłupa nie są objawami SM (mogą nam towarzyszyć, ale jako dodatek do objawów bardziej typowych). Jak czytałam, co napisałaś, też pomyślałam o neuralgii. Miałam kiedyś (jeszcze przed SM) coś podobnie się objawiającego, i była to właśnie neuralgia. A bóle kręgosłupa to już raczej na pewno problem od kręgosłupa. Naczytałaś się jakichś głupot. Skierowanie na RM dostałaś pewnie "na wszelki wypadek", nie sądzę, żeby lekarz podejrzewał jakąkolwiek poważną chorobę. Na wynik czeka się ok. tygodnia.
Popieram! 8 lat choruję i w życiu mnie kręgosłup nie bolał.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości