Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porównanie wyników rezonansu
#1
Cześć Uśmiech moja historia zaczela się w sumie w sierpniu. Mam 25 lat i zgłosiłam się do lekarza z zawrotami głowy. Oczywiście wszystkie wyniki morfologia, tarczyca itd są ok. Poszłam do laryngologa, błędnik ok, usunęła tylko woszczek. Byłam tez u psychiatry bo nakręciłam się na to, ze mogę być ciężko
Chora. Ta dała mi skierowanie na rezonans głowy- wynik : w prawej okolicy czołowej, w mniejszym stopniu ciemieniowej podkorowo wykazano łącznie ok 10 obszarów o hyperintensywnym sygnale o średnicy 2-3mm. W okolicy wieńca promienistego po stronie lewej pojedynczy obszar o sygnale jw. O średnicy 2mm. Reszta bez zmian. Co neurolog to inna diagnoza. Jeden spojrzał z radiologiem
Na obrazy i stwierdzili ze to nie SM, mam się nie przejmować i powtórzyć badanie za pół roku. Druga neurolog twierdzi ze są to zmiany niedokrwienne które moge mieć od urodzenia, a jeszcze inna twierdzi ze to migrena chociaż tłumaczyłam ze nigdy bólów migrenowych nie doświadczyłam.. zasugerowali bolerioze, zrobiłam podstawowe z krwi i wyszły negatywne, EKG tez ok. Nie wiem już czy ufiksowałam się na punkcie SM czy faktycznie mogę je mieć bez ubytków neurologicznych. Dodam, ze miałam tez rezonans odcinka szyjnego z którego wyszła przepuklina dająca ucisk na worek oponowy, nie wykazano zmian w strukturze rdzenia kręgowego tego odcinka. Prosze podpowiedzcie co dalej robić, czy czekać faktycznie do marca czy zrobic jeszcze jakieś inne badania? Czy ktoś z Was miał taki wynik rezonansu? Dziękuje i pozdrawiam Oczko
Odpowiedz
#2
Hej! Ogniska hiperintensywne nie świadczą o SM. To są bardziej zmiany naczyniopochodne. Jeśli MRI nie wykazał żadnych zmian demielinizacyjnych plus nie masz żadnych objawów to według mnie nie masz się czym przejmować. Radziłabym zająć się tą przepukliną, znaleźć dobrego neurochirurga, ponieważ ona może sprawić w przyszłości więcej problemów Uśmiech
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#3
Hej. Dzięki za odpowiedz Uśmiech właśnie nikt mi nie wyjaśnił we wnioskach jakie to są zmiany ‚leukodegeneracyjne’ czy są one naczyniopochodne czy demielinizacyjne. Póki co zlecili powtórny rezonans za pół roku i się zobaczy..
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości