Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mętlik w głowie
#1
Witajcie!
Na początku się przedstawię, nazywam się Klaudia mam 25 lat i aktualnie mieszkam S gdansku. Kilka lat temu kończąc szkole średnia miałam porażenie nerwu twarzowego (VII, strona lewa) oraz dwóch palców po tej samej stronie. Niestety nie postawiono diagnozy skąd wzięło się to porażenie (rezonans był wykonany, jednak nie był całej głowy tylko lewej półkuli mózgu). Prawie rok temu urodziłam córkę, pare miesięcy po porodzie (grudzień 2019)znów zaczęły się dziwne drgania mięśni, problem z wysłowieniem (było mi na prawdę wstyd odezwać się w towarzystwie, czułam się jakbym była otępiała), ciagle zmęczenie i bóle kończyn. Poszłam z tymi objawami do lekarza pierwszego kontaktu, który stwierdził ze nic mi nie jest, jestem młoda i na pewno wymyślam, jedyne co wysłał mnie do psychiatry przez te problemy z mowa i kazał brać mi magnez (który i tak brałam codziennie od czasu porażenia). Pod koniec wakacji razem z upałami doszło do nietrzymania stolca i moczu przy pełnej świadomości. Oczywiście ze względu na koronę nie zostałam nawet obejrzana przez lekarza wiec następnego dnia pobiegłam do neurologa prywatnie. Dostałam mase skierowań, został mi do zrobienia tylko rezonans. Każdy lekarz u którego byłam (okulista, kardiolog, laryngolog) wspominał o sm tak samo jak neurolog który zlecał badanie. Nie nakręcam się niepotrzebnie, czekam na wyniki badan a to forum poleciła mi Pani Kardiolog Oczko. Jednak nie ukrywam ze czekanie na to wszystko jest delikatnie stresujące. Chciałabym się od was dowiedzieć czy jest możliwe ze te objawy to były właśnie rzuty sm? Tak zasugerowała mi Pani Kardiolog która miała podobny przypadek w swojej rodzinie.
Pozdrawiam Was serdecznie, 3majcie się!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#2
Tak, wiem. Jutro mam rezonans, nie wiem czy dostanę od razu płytkę, bo gdy o to zapytałam panj w rejestracji powiedziała ze to zależy od humoru osoby wykonującej [emoji2368].


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#3
Wiem, ale Neurolog powiedziała ze wystarczy jej płytka która nie wiem kiedy dostanę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
(07-10-2020, 12:14)e-smka napisał(a): Płytę możesz dostać, ale na opis to czeka się chyba minimum tydzień.

Raczej nie ma reguły. Ja opis wraz z płytką miałem do odebrania w ten sam dzień co był robiony rezonans.
Odpowiedz
#5
ach jakie to typowe, że neurolodzy zawsze sugerują problemy psychiczne Uśmiech Można się wkurzyć. Ja zanim zostałam dobrze zdiagnozowana odwiedziłam 3 neurologów. Jeden mówił, że mam utajoną depresję, drugi, że to od kręgosłupa, trzeci, że objawy nie są typowe, leciutki rzut który szybko minął i trzeba czekać. Najgorsze jest to, że czułam się źle i nie wiedziałam od czego - czy to powód do zmartwień, czy coś mi dolega, a jeśli tak, to co? Czasami sobie myślałam "no już mogliby zdiagnozować u mnie to SM to wtedy chociaż wiedziałabym na czym stoję". Ale rzut sam po mnie przyszedł i chodziłam tak miesiąc zanim trafiłam do szpitala na solu. Trafiłam do dobrej neurolog, która powiedziała, że jak to rzut to po solu powinno mi przejść. I zrobili mi badania i prążki w płynie potwierdziły diagnozę. A raz nawet słyszałam, że to może być toczeń albo coś z oczami, z rogówką.
Odpowiedz
#6
Cześć Klaudia. Miło Cię poznać. Wiele osób myśli, że jak taka młoda to przecież nie.moze być chora i wymyśla. Mi powiedzieli, że moje objawy to skrzywienie kręgosłupa szyjnego i nerwica. No i po 7 latach wyszła ta nerwica Oczko teraz to mnie to trochę śmieszy. W tedy oczywiście wcale nie było mi do śmiechu.

Przede wszystkim musisz być silna i sie nie poddawać bo to do.niczego do rangi nie doprowadzi. Daj znać jak będziesz po rezonansie i czy dostałaś płytkę.
Odpowiedz
#7
Witaj Klaudia Uśmiech Ja też miałam porazenie nerwu twarzowego w wieku ok. 20 lat a mam obecnie 36 ...wtedy też nie było wiadomo do końca od czego ....niby przewianie ....później zaczęły się zawroty głowy i tak mocniej mnie złapało dopiero w wieku 28lat ....no i rok trwało diagnozowanie i wyszło, że to SM .... O tym porazeniu wspominałam Doktorom ale po takim czasie, to ciężko było stwierdzić czy to był rzut SM ....na pewno pozostał lekki ubytek bo w badaniu wychodzi asymetria ....opada mi delikatnie lewy kącik ust ....
Musisz poczekać na wyniki ....głównie rezonans głowy i oczywiście potem diagnostyka roznicowa, warto sprawdzić inne rzeczy też zanim zaczniemy leczenie jakiekolwiek .... Trzymam kciuki i daj koniecznie znać co i jak . Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#8
Jestem już po rezonansie, dostałam płytkę. Odpaliłam ja sobie na kompie i wiem tyle ze nic nie wiem Duży uśmiech Jutro mam wizytę u okulisty bo miałam jeszcze ukierunkowany rezonans na oczodoły(zalecenie okulistki) i może ona powie mi czy powinnam szybko lecieć do lekarza czy czekać na umówiona wizytę za miesiąc. Dziękuje wam za ciepłe słowa i wsparcie. Pozdrawiam [emoji3059]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości