Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witajcie :)
#1
Jestem tu nowa... 43 lata. Diagnoza z sierpnia SM czekam na wizyte u doktora... I nie ukrywam, że bardzo sie denerwuje. Czytałam o programach lekowym... Tylko czy nie ma ograniczen ze wzgledu ma wiek... Kiedys czytałam, ze odrzucają wszystkich po 40tce. Innym razem, ze sie poprawiło i teraz leczą wszystkich ( oczywiscie spełniających kryteria) czy ktoś może wie jak jest??? Chodzi mi tylko o ograniczenie w dostepie do leczenia I linni ze względu na mój wiek...??? Ania
Odpowiedz
#2
Czesc Tola 25. Raczej wiekiem się juź nie kierują, ja zacząłem jak miałem skonczone 46 i to było w miarę niedawno, niecałę 5 lat temu.
Odpowiedz
#3
(25-09-2020, 12:46)tola25 napisał(a): Jestem tu nowa... 43 lata. Diagnoza z sierpnia SM czekam na wizyte u doktora... I nie ukrywam, że bardzo sie denerwuje. Czytałam o programach lekowym... Tylko czy nie ma ograniczen ze wzgledu ma wiek... Kiedys czytałam, ze odrzucają wszystkich po 40tce. Innym razem, ze sie poprawiło i teraz leczą wszystkich ( oczywiscie spełniających kryteria) czy ktoś może wie jak jest??? Chodzi mi tylko o ograniczenie w dostepie do leczenia I linni ze względu na mój wiek...??? Ania


Witaj na forum.
Nie musisz się martwić, w programach lekowych (zarówno I, jak i II linii) dla osób dorosłych nie ma ograniczeń ze względu na wiek. Kiedyś faktycznie takie ograniczenia były, stąd czasem można trafić w internecie na nieaktualne informacje.
Inna kwestia "formalna", o której warto wiedzieć odnośnie programów lekowych - nie ma rejonizacji. Czyli jeśli w danej placówce czas oczekiwania na włączenie do programu jest długi, to warto sprawdzić terminy w innych szpitalach/ poradniach SM.
Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania - pytaj śmiało.
Odpowiedz
#4
Tola, na szczęście nie ma już ograniczenia wiekowego przy kwalifikacji do programu lekowego. Powodzenia!!
Odpowiedz
#5
(25-09-2020, 13:17)Olaa napisał(a): Tola, na szczęście nie ma już ograniczenia wiekowego przy kwalifikacji do programu lekowego. Powodzenia!!
Dzięki serdecznie, czyli szanse mam Oczko)

(25-09-2020, 13:16)Monika napisał(a):
(25-09-2020, 12:46)tola25 napisał(a): Jestem tu nowa... 43 lata. Diagnoza z sierpnia SM czekam na wizyte u doktora... I nie ukrywam, że bardzo sie denerwuje. Czytałam o programach lekowym... Tylko czy nie ma ograniczen ze wzgledu ma wiek... Kiedys czytałam, ze odrzucają wszystkich po 40tce. Innym razem, ze sie poprawiło i teraz leczą wszystkich ( oczywiscie spełniających kryteria) czy ktoś może wie jak jest??? Chodzi mi tylko o ograniczenie w dostepie do leczenia I linni ze względu na mój wiek...??? Ania


Witaj na forum.
Nie musisz się martwić, w programach lekowych (zarówno I, jak i II linii) dla osób dorosłych nie ma ograniczeń ze względu na wiek. Kiedyś faktycznie takie ograniczenia były, stąd czasem można trafić w internecie na nieaktualne informacje.
Inna kwestia "formalna", o której warto wiedzieć odnośnie programów lekowych - nie ma rejonizacji. Czyli jeśli w danej placówce czas oczekiwania na włączenie do programu jest długi, to warto sprawdzić terminy w innych szpitalach/ poradniach SM.
Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania - pytaj śmiało.

Bardzo dziękuje za szybką odp. Po wizycie u Doktora pewnie pojawią się może nowe pytania czy wątpliwości... Tymczasem pozdrawiam Ania
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości