Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cześć
#1
Jak teraz wygląda ważność skierowania do poradni?czy jak mam skierowanie wystawione w pażdzierniku 2019 do poradni rehabilitacyjnej to mogę na nie iść?mieliście taki przypadek?
Odpowiedz
#2
Zadzwoń, zapytaj się. Teraz to jest jeden wielki bajzel wszędzie.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#3
(08-09-2020, 10:35)Akinom napisał(a): Zadzwoń, zapytaj się.  Teraz to jest jeden wielki bajzel wszędzie.
No właśnie .Byłam i nie przyjęli mi ,że stare jest,a wcześniej nie można było bo koronawirus.jestem ciekawa czy babka mi dobrze mówi czy chciała się mnie pozbyć
Odpowiedz
#4
(08-09-2020, 11:13)basiapolk@wp.pl napisał(a):
(08-09-2020, 10:35)Akinom napisał(a): Zadzwoń, zapytaj się.  Teraz to jest jeden wielki bajzel wszędzie.
No właśnie .Byłam i nie przyjęli mi ,że stare jest,a wcześniej nie można było bo koronawirus.jestem ciekawa czy babka mi dobrze mówi czy chciała się mnie pozbyć


Skierowanie do poradni (wszystkich, do której jest wymagane) jest ważne do momentu kiedy nie ustanie przyczyna jego wystawienia. Jeśli przyczyna wystawienia jest nadal aktualna, to nie ma powodu, żeby Ci odmówiono. 
Chyba, że to np. skierowanie już na zabiegi fizjoterapeutyczne w trybie ambulatoryjnym, 
ono jest ważne tylko 30 dni

Tutaj masz źródło na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia: https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/info...dczeniach/
Odpowiedz
#5
(08-09-2020, 11:44)Monika napisał(a):
(08-09-2020, 11:13)basiapolk@wp.pl napisał(a):
(08-09-2020, 10:35)Akinom napisał(a): Zadzwoń, zapytaj się.  Teraz to jest jeden wielki bajzel wszędzie.
No właśnie .Byłam i nie przyjęli mi ,że stare jest,a wcześniej nie można było bo koronawirus.jestem ciekawa czy babka mi dobrze mówi czy chciała się mnie pozbyć


Skierowanie do poradni (wszystkich, do której jest wymagane) jest ważne do momentu kiedy nie ustanie przyczyna jego wystawienia. Jeśli przyczyna wystawienia jest nadal aktualna, to nie ma powodu, żeby Ci odmówiono. 
Chyba, że to np. skierowanie już na zabiegi fizjoterapeutyczne w trybie ambulatoryjnym, 
ono jest ważne tylko 30 dni

Tutaj masz źródło na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia: https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/info...dczeniach/
mam do porodni rehabilitacyjnej
Odpowiedz
#6
A co wpisał lekarz wystawiający jako powód skierowania? Stwardnienie rozsiane?
Jeśli przyczyna jest dalej aktualna (jeśli lekarz wpisał SM to jest oczywiste, że nadal aktualna Uśmiech ) to nie ma powodu, żeby Ci odmówiono. Warto spróbować ponownie (np. pokazując przy tym wydrukowaną informację o ważności skierowań ze strony NFZ)
Odpowiedz
#7
(08-09-2020, 12:18)Monika napisał(a): A co wpisał lekarz wystawiający jako powód skierowania? Stwardnienie rozsiane?
Jeśli przyczyna jest dalej aktualna (jeśli lekarz wpisał SM to jest oczywiste, że  nadal aktualna Uśmiech ) to nie ma powodu, żeby Ci odmówiono. Warto spróbować ponownie (np. pokazując przy tym wydrukowaną informację o ważności skierowań ze strony NFZ)
tak sm

(08-09-2020, 12:57)basiapolk@wp.pl napisał(a):
(08-09-2020, 12:18)Monika napisał(a): A co wpisał lekarz wystawiający jako powód skierowania? Stwardnienie rozsiane?
Jeśli przyczyna jest dalej aktualna (jeśli lekarz wpisał SM to jest oczywiste, że  nadal aktualna Uśmiech ) to nie ma powodu, żeby Ci odmówiono. Warto spróbować ponownie (np. pokazując przy tym wydrukowaną informację o ważności skierowań ze strony NFZ)
tak sm
może pani w rejestracji nie zna się na sm i uznała ,że może już nie mam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości