Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niespecyficzne objawy - ktoś pomoże?
#11
Hejka. No ja mialam tak że takie uczucie jakis dziwnych wibracji od lędzwi az do prawej nogi . Za każdym razem jak schylilam głowę, bez wzgledu na to czy szłam, siedzialam czy lezalam. Na szczescie mi minęło bo to bylo bardzo nieprzyjemne uczucie. Pozdrawiam
Odpowiedz
#12
(21-07-2020, 12:55)Aga99 napisał(a): Witajcie. Śledzę Wasze forum już od marca, dziś zdecydowałam się zarejestrować. Tracę wiarę w lekarzy, którzy nie maja pomysłu i każą mi czekać.... myślę, że czegoś więcej mogę dowiedzieć się od Was Uśmiech 
OBJAWY: w lutym zdrętwiały mi 4 palce prawej i lewej ręki i brzuch. Później pojawiło się uczucie "gorąca" w palcach, jakbym miała tam wlaną gorącą wodę. Uczucie zdrętwienia brzucha minęło po 2 tygodniach, w palcach po 3 miesiącach. W marcu pojawiło się uczucie mrowienia w stopach i rękach po zgięciu szyi. To trwa do dziś i jest, w zależności od dnia, mniej lub bardziej nasilone. Moje ręce są też wrażliwe na wysoką temperaturę ( kąpiel, suszarka), mam uczucie mrowienia w palcach po tych czynnościach, które ustępują do godziny. Tyle o objawach.
Wyniki badań: próba tężyczkowa ujemna, borelioza ujemna, witamina B12 w normie, witamina D za niska ( ale już wyrównałam), RM głowy czysty, RM odcinka szyjnego pokazał zmianę na wysokości C2 o wymiarach 12mmx6mm, przeciwciała na akwamarynę i MOG ujemne, wizyta u okulisty też w porządku, okulista nie widzi nieprawidłowości, a ja nie mam zaburzeń widzenia oprócz mętów. Płynu mózgowo-rdzeniowego nie miałam pobieranego bo nie byłam w szpitalu. Czy ktoś z Was miał/ma podobne objawy? Czy na prawdę pozostaje mi tylko czekanie Huh Może powinnam wykonać jeszcze jakieś badanie, pójść do jakiegoś specjalisty ( byłam u 2 neurologów i okulisty). Gdyby ktoś mógł mi pomóc byłabym bardzo wdzięczna. Serce
W moim przypadku gdy pojawił się pierwszy rzut to właśnie zdrętwiała mi lewa ręka i trochę brzuch, ale tak bardzie na lewej stronie. Czucie w lewej ręce było zaburzone i nie odróżniałem ciepłego od zimnego przez pewien niedługi czas. Od razu udałem się do szpitala z tymi objawami i w ten czas rezonans głowy nie wykazał nic, a jedyna zmiana jaka była to właśnie na wysokości C2 w odcinku szyjnym i to ona generowała wszelkie objawy, również objaw Lhermitte'a.
Odpowiedz
#13
(27-10-2020, 22:39)Sylka napisał(a): Cześć, Czy objaw  Lhermitte’a to rzeczywiście prąd tylko wzdłuż kręgosłupa? Ja mam takie "nieprzyjemne" uczucie jak pochylam głowę w lewo, to czuję "prąd" w prawej nodze. Jestem w trakcie diagnozy SM, obecnie 26 tydzień ciąży wyklucza jakiekolwiek badania a miałam w opinii neurologa 3 rzuty Smutny czyli niedowład prawej stopy - minęło, prawej ręki - minęło, przeczulica prawej nogi - jest dalej i to już 2 miesiąc

Ja miałam prąd tylko w kręgosłupie i tylko przy pochylaniu głowy (ani w prawo, ani w lewo). W MRI odcinka szyjnego zmiany na poziome C2 i C5.
Wykluczyłaś problemy z kręgosłupem? Wtedy też potrafi przechodzić prąd np. od pośladka wzdłuż nogi.
Odpowiedz
#14
(02-11-2020, 18:50)marcepanka napisał(a):
(27-10-2020, 22:39)Sylka napisał(a): Cześć, Czy objaw  Lhermitte’a to rzeczywiście prąd tylko wzdłuż kręgosłupa? Ja mam takie "nieprzyjemne" uczucie jak pochylam głowę w lewo, to czuję "prąd" w prawej nodze. Jestem w trakcie diagnozy SM, obecnie 26 tydzień ciąży wyklucza jakiekolwiek badania a miałam w opinii neurologa 3 rzuty Smutny czyli niedowład prawej stopy - minęło, prawej ręki - minęło, przeczulica prawej nogi - jest dalej i to już 2 miesiąc

Ja miałam prąd tylko w kręgosłupie i tylko przy pochylaniu głowy (ani w prawo, ani w lewo). W MRI odcinka szyjnego zmiany na poziome C2 i C5.
Wykluczyłaś problemy z kręgosłupem? Wtedy też potrafi przechodzić prąd np. od pośladka wzdłuż nogi.
Jestem w 3 trymestrze ciąży więc już sama nie wiem co jest objawem SM a co jest „urokiem” ciąży. Niemniej jednak uczucie nieprzyjemne ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości