Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
(27-03-2017, 13:50)Ale ja naprawdę nic zegoSK9 napisał(a): Yazon tak wiem to nie antybiotyk Uśmiech Udało mi się ,czytanie ze zrozumieniem zawsze wychodziło dobrze całe szczęście Oczko Chciałem tylko zapytać Uśmiech Po to jest forum by pytać.  Pozdrawiam
O jej "przepraszam" jeśli zrozumiałeś to jako "uwagę" Oczko
Ale ja nie miałem na celu Cię w żaden sposób strofować jedynie nakierowałem na odpowiedź i uzupełniłem mufe, że aż taki rygor nie jest konieczny!
To Ty będziesz decydować i ponosić wszelką odpowiedzialność za decyzje!
Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
Ojej nie musisz "przepraszać" Uśmiech Hmm nawet nie potraktowałem tego jako "uwagi". Więc tym bardziej zbędne Twoje  "przepraszam" Uśmiech Dziękuję Wszystkim za odpowiedź , Tobie też Yazon Uśmiech
Odpowiedz
Ja np. Dzisiaj rano sie spieszylam na trening i nie wzielam wcale, ale tego nie polecam Język
Staram sie jako-tako w odstepie 12 h, ale jak sie spoznie do 4h, to w ogole nie ma problemu. Chyba wegierska ulotka ma jakies inne info, bo napisano, ze maks 4h spoznienia, podobno polska mowi o min 4 h odstepu Duży uśmiech moze Wegrzy maja wrazliwe zoladki Oczko
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
Ja przez okres pół roku brania, przeoczyłem około tygodnia tabletek - w sumie 14szt.  Zdezorientowany (mam je pocięte i schowane w pudełeczku na jakiś pilny wyjazd, kiedy nie mógłbym brać ich normalnie.)
Zawsze biorę rano (7-10) i wieczorem(21-23), ale czasem trafi się taki dzień, że po prostu nie mam ich przy sobie, jakaś impreza rodzinna, wyjazd i zapomnę ich zabrać, albo nie pomyślę, żeby je wziąć ze sobą...
Chociaż nie ukrywam, że zostają po tym bardzo duże wyrzuty sumienia. Duży uśmiech

Bardzo fajny opis produktu leczniczego tecfidery, może ktoś jeszcze tego nie widział:
ciekawi mnie tylko jej opis tam, o działaniu nowotworowym... czy ma to odzwierciedlenie u ludzi.
Charakterystyka tec.
[/url]


[url=https://ec.europa.eu/health/documents/community-register/2015/20150413131664/anx_131664_pl.pdf]
Odpowiedz
Fajny materiał, dziękuję! Jestem w szczęśliwym 1% Duży uśmiech "Częstość występowania nagłego zaczerwienienia skóry o ciężkim nasileniu, które może przejawiać się w postaci uogólnionego rumienia, wysypki i (lub) świądu, obserwowano u mniej niż 1% pacjentów leczonych produktem Tecfidera".
I właśnie mnie to męczy, od 40 minut można mi na twarzy smażyć jajka i powinni mi przywiązać ręce, bo mam ochotę się drapać Duży uśmiech Uwielbiam, chciałam iść na lunch, ale chyba jeszcze chwilę poczekam Duży uśmiech

A co do raka, to ja uważam, że obecnie to niestety, ale wszystko go powoduje. Promieniowanie z mikrofalek, telefonów, komputerów, jedzenie, napoje... A takie cudaśne leki, jakie nam serwują na SM, to mają jeszcze większą szansę na namieszanie.
Smutne, ale ryzyko jest chyba zawsze... Tak mi się przynajmniej wydaje :/ Ja mam w rodzinie z obu stron śmierci porakowe, także niejako urodziłam się już w grupie podwyższonego ryzyka...

A a propos Twoje wcześniejszego pytania o aspekt genetyczny - ja z bratem jesteśmy pierwszymi przypadkami SM w rodzinie (a przynajmniej wedle dostępnej mi wiedzy Uśmiech ). Zadałam swego czasu tutaj pytanie o to, ale bardziej przemawia do mnie argument, że to miks wszystkich czynników - geny+styl życia+dieta+stres(m.in. fatalny rozwód rodziców trwający kilka lat)+przebyte w dzieciństwie choroby i wytworzone przeciwciała. Natomiast nic mi nie wiadomo, jakoby to było bardzo zależne od genów i miało nas powstrzymywać od zakładania własnych rodzin. Uśmiech
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
Arielle ja też jestem w tym 1% Oczko
Ostatnie kikla dni to codziennie Oczko
I tak ok 2 godzin.
Odpowiedz
Ja z kolei biorę każdego dnia różnie- raz o 7 rano, raz o 10 (w weekendy). Zazwyczaj staram się zachować minimum 8 godzin odstępu.
Jako, że nawet antybiotyku nie byłam w stanie pilnować by pamiętać o dawce równo co 12 godzin to co dopiero leku, który będę brała przez kolejne lata.
A ja obecnie rozpoczynam już 4 miesiąc z Tecfiderą [Obrazek: smile.gif] Wyniki krwi (limfocyty 3.4) mam wręcz idealne ale ku mojemu zaskoczeniu niemal codziennie mam zaczerwienienia i doszła swędząca wysypka. Dziwna sprawa, bo na początku niemal obyło się bez skutków ubocznych :/
Odpowiedz
Super Anka86  Uśmiech dobre początki wróżą jeszcze lepszą kontynuację Uśmiech
Pozdro!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
Anka86 a może to wiosna ma jakiś wpływ na flasza bo ja od jakiegoś czasu mam praktycznie codziennie.
Super, że wyniki ok.
Co do pilnowania tabletek to też zawsze był u mnie problem mimo, iż często bywałam na antybiotyku ale praktyka czyni mistrza. Obecnie z rana pilnuję kolejności żeby najpierw łyknąć tab na tarczycę (żeby po 2 godz później w pracy wypićkawę) po pól godz biorę na refluks. Następnie w pracy tecf., poł godz później antybiotyk i za pół godz sterydy a potem co jakiś czas witaminy ;-)
Odpowiedz
Mnie znowu od kilku dni boli brzuch po lekach :/ chyba czas wrócić do probiotyków
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości