Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
(14-01-2021, 23:28)kasia_ napisał(a): Chyba nie ma reguły co jeść niestety. Próbowałam różnych rzeczy typu masło orzechowe, orzechy, jajka itp. I flash raz jest raz go nie ma. Przez pierwsze dwa miesiące miałam go codziennie [emoji28]
 Flasha niekiedy mam, niekiedy nie mam.Raz jest wiekszy, raz mniejszy. Nie mam pojecia od czego to zalezy, ale u siebie nie wiaze go zupelnie z jedzeniem.
Tecfidera po tresciwszym sniadaniu bez warzyw/owocow nie wywoluje u mnie dolegliwosci zoladkowych.
Odpowiedz
Ja na początku brałam leki osłonowe, helicid. Potem jadłam wszystko i Flasha nie miałam. Na rok miałam 3 razy. Zobaczymy jak będzie teraz.

Mam pytanie co ile godzin bierzecie tabletki? Ja brałam co 10 godz.
Odpowiedz
dzisiaj zjadłam jajecznice na maśle klarowanym, zobaczymy.

Ja biorę około 9.00 i około 20.00

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Ja dosyć często biorę bez jedzenia, jakoś specjalnie działań niepożądanych nie odczuwam. Trochę się zacząłem ostatnio zastanawiać czy może mieć to jakąś wadę w dłuższej perspektywie czasu.

A flash zdarza mi się czasami. Odniosłem wrażenie, że mi czasami trafia mi się po posiłku jedzonym jakiś czas po wzięciu tabletki.
Odpowiedz
(18-01-2021, 08:48)e-smka napisał(a): Z tego co mi powiedziano w programie to Tec powinno brać się co 12 godz, minimum przerwy to 10h.
Na ulotce Tecfidera jest napisane, że minimalna przerwa to 4 godziny. Więc nie musi być 10,ja zwykle między dawką poranną a wieczorną mam przerwę między 6 a 9 godzin i jest w porządku.
Odpowiedz
Dokładnie 6 godz to takie min przerwy, kiedyś miałam mniej to skutki uboczne w postaci mega flasha i bólu brzucha mnie dopadły.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi.
Odpowiedz
(18-01-2021, 10:15)Iris napisał(a):
(18-01-2021, 08:48)e-smka napisał(a): Z tego co mi powiedziano w programie to Tec powinno brać się co 12 godz, minimum przerwy to 10h.
Na ulotce Tecfidera jest napisane, że minimalna przerwa to 4 godziny. Więc nie musi być 10,ja zwykle między dawką poranną a wieczorną mam przerwę między 6 a 9 godzin i jest w porządku.

Na ulotce nie jest napisane, że minimalna przerwa to te 4 godziny. Jest stwierdzenie, że jak się pominie tabletkę a do następnej pozostało więcej niż 4 godziny wtedy można jeszcze wziąć. Nie jest to napewno wskazanie dawkowania, a wskazanie do kiedy można wziąć tabletkę jak się np. zapomni. Nie na darmo bierze się dwa razy dziennie, i nie na darmo dla ułatwienia na blistrze z tabletkami są napisy - rano i wieczór. Także ja uważam, że źle robisz zmniejszając odstęp czasu pomiędzy tabletkami - szczególnie ten 6 godzinny.
Odpowiedz
(18-01-2021, 15:24)baryla1969 napisał(a):
(18-01-2021, 10:15)Iris napisał(a):
(18-01-2021, 08:48)e-smka napisał(a): Z tego co mi powiedziano w programie to Tec powinno brać się co 12 godz, minimum przerwy to 10h.
Na ulotce Tecfidera jest napisane, że minimalna przerwa to 4 godziny. Więc nie musi być 10,ja zwykle między dawką poranną a wieczorną mam przerwę między 6 a 9 godzin i jest w porządku.

Na ulotce nie jest napisane, że minimalna przerwa to te 4 godziny. Jest stwierdzenie, że jak się pominie tabletkę a do następnej pozostało więcej niż 4 godziny wtedy można jeszcze wziąć. Nie jest to napewno wskazanie dawkowania, a wskazanie do kiedy można wziąć tabletkę jak się np. zapomni. Nie na darmo bierze się dwa razy dziennie, i nie na darmo dla ułatwienia na blistrze z tabletkami są napisy - rano i wieczór. Także ja uważam, że źle robisz zmniejszając odstęp czasu pomiędzy tabletkami - szczególnie ten 6 godzinny.
U mnie lekarz nie ma z tym żadnych problemów. Zjadam tabletkę wtedy, kiedy jem większe posiłki. Na pewno lepiej tak, niż na pusty żołądek.
Ponadto 6 godzin zdarza mi się tylko w weekendy czasami, kiedy jem późno śniadanie, więc nie codziennie Uśmiech
Odpowiedz
[quote pid='37308' dateline='1610978502']
U mnie lekarz nie ma z tym żadnych problemów. Zjadam tabletkę wtedy, kiedy jem większe posiłki. Na pewno lepiej tak, niż na pusty żołądek.
Ponadto 6 godzin zdarza mi się tylko w weekendy czasami, kiedy jem późno śniadanie, więc nie codziennie Uśmiech
[/quote]

 I od tego było zacząć, że nie codziennie. Każdemu się zdarzy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 17 gości