Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
Ja z dr rozmawiałam i niestety lek mi zmieni że wg na problemy jelitowe. Zaproponowała mi betaferon lub rebif.
Odpowiedz
(21-09-2020, 09:50)e-smka napisał(a): Czy to z powodu tego clostridium?
Tak. Samo clostridium niszczy jelita do tego antybiotyki. No i tecfidera.
Odpowiedz
Dołączam do wątku, odebrałem dziś tec. Od jutra zaczynam tydzień na 120mg. Ustawiłem sobie godziny 10-11/ 22-23. Obym nie miał tych skutków ubocznych.
Osobiście na żaden interferon nigdy już się nie zgodzę. To było straszne 9 mies. Nie polecam nikomu... Ale są też osoby co sobie chwalą. Co organizm to inny Duży uśmiech
Trzymajcie kciuki. Będę pisał jak to wygląda Uśmiech
Odpowiedz
Ja również odebrałam dzisiaj Tecfidere. Po 7 latach Avonexu zmieniono mi na Tec. Od jutra zaczynamUśmiech
Jestem pozytywnie nastawiona. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi w tym wątku, przeczytałam cały. Bardzo dużo dały mi Wasze wypowiedzi, raz jeszczd dziękuję!
Proszę trzymajcie kciukiUśmiech
Odpowiedz
Ja dzisiaj miałam roczna kontrolę na Tec. (A wczoraj test na korona, okropny przez godzinę lala mi się krew z nosa... )
Niestety nie wiele wiem, co i jak, oprócz tego, że dostałam leki na kolejne 3msc, nie miałam, jak dopytać, bo podczas kontrolnego rezonansu dostałam silnej reakcji alergicznej zaraz po podanym kontraście, zaczelam kichać, potem zaczelam puchnąć na twarzy, szyi, a ciało zrobiło się całe czerwone, nie mogłam oddychać... Na domiar złego okazało się, że Panie radiolożki nie mają żadnych leków pod ręką na taką okazje, zadzwoniły na neurologię i stamtąd przyleciała pielęgniarka i podała mi hydrokortyzon (czy coś takiego) i chyba tylko dlatego się nie udusilam... Potem kolejną kroplówka.. i powoli się uspokajało, aczkolwiek do teraz mam trochę spuchnięta buzię i widzę swoje brwi, finalnie nie wiem, co wyszło w tym rezonansie, jak to ma się do zeszłego roku, bo wszystkie dokumenty przyjdą poczta.

P.s. kilka lat temu po kontraście nic mi nie było, rok temu miałam 3 rezonanse z ramienia prywatnej opieki w Tomma, też zaczęłam kichać, ale wtedy mnie wysunęli i coś podano, ale nikt nic nie powiedział, a ja psita nie zapytałam...
A i jeszcze dostalam Depralin, bo przysiadam psychicznie.

Dobrej nocy!

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
To mój ulubiony wątek na forum. Będę włączona do leczenia Tecfiderą od października. Za mną dwa (a w zasadzie trzy) leki: Avonex, Copaxone, Remurel. Dotąd walczyłam z zastrzykami........ Nie było źle, ale chętnie przejdę na tabletki. Mam dużo pozytywnych wyobrażeń, ale czy się spełnią....? Mój stan zdrowia jest bardzo dobry, ale dotąd raz w roku miałam rzut. Tyle dobrego słyszałam o Tecfiderze, że liczę na kilka lat spokoju od rzutów........ Jak było u Was? Czy na Tecfiderze macie dłuższe remisje niż na innych lekach? Czy czujecie, że to skuteczny lek na SM?
Odpowiedz
(23-09-2020, 08:42)e-smka napisał(a):
(22-09-2020, 13:17)Maik95 napisał(a): Dołączam do wątku, odebrałem dziś tec. Od jutra zaczynam tydzień na 120mg. Ustawiłem sobie godziny 10-11/ 22-23. Obym nie miał tych skutków ubocznych.
Osobiście na żaden interferon nigdy już się nie zgodzę. To było straszne 9 mies. Nie polecam nikomu... Ale są też osoby co sobie chwalą. Co organizm to inny Duży uśmiech
Trzymajcie kciuki. Będę pisał jak to wygląda Uśmiech
Ale wiesz, że do Tec trzeba coś (np. kanapkę) zjeść - 22/23 to trochę późna pora na spożywanie posiłku, chociaż nie wiem jaki masz tryb życia i pracy może chodzisz spać 1/2 w nocy, to wtedy spoko Uśmiech

(21-09-2020, 11:15)Orchidea napisał(a):
(21-09-2020, 09:50)e-smka napisał(a): Czy to z powodu tego clostridium?
Tak. Samo clostridium niszczy jelita do tego antybiotyki. No i tecfidera.
Trzymaj się Orchidea, życzę by te nowe leki Ci służyły i żeby już było OK.

(22-09-2020, 19:44)Olaa napisał(a): Ja również odebrałam dzisiaj Tecfidere. Po 7 latach Avonexu zmieniono mi na Tec. Od jutra zaczynamUśmiech
Jestem pozytywnie nastawiona. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi w tym wątku, przeczytałam cały. Bardzo dużo dały mi Wasze wypowiedzi, raz jeszczd dziękuję!
Proszę trzymajcie kciukiUśmiech
A czemu Ci zmienili?Trzymam kciuki za Ciebie. Ja czytam i właśnie nad Avonexem się zastanawiam. 
Odpowiedz
(23-09-2020, 09:39)Orchidea napisał(a): A czemu Ci zmienili?Trzymam kciuki za Ciebie. Ja czytam i właśnie nad Avonexem się zastanawiam. 

Orchi,  przez  prawie 7 lat Avonexu bylo super, zadnych rzutow, brak nowych zmian w MRI, wyniki krwi zawsze dobre, no moze oprocz ASPAT i ALAT, byly troche powyzej normy ale nie jakos kosmicznie. Generalnie okej, same wklucia raz w tygodniu tez nie byly problememUśmiech
No i ostatnio troche sie zmienilo- w tym roku mlam rzut w czerwcu, kolejny we wrześniu. Obydwa leczone solumedrolem w szpitalu, w ktorym jestem w programie. I decyzja lekarza, ze zmieniamy lek, bo widocznie w moim przypadku Avonex przestal juz dzialac. 
Jesli bedziesz miala jakies.pytania o Avonex ,.to pytajUśmiech
Odpowiedz
(23-09-2020, 18:57)Olaa napisał(a):
(23-09-2020, 09:39)Orchidea napisał(a): A czemu Ci zmienili?Trzymam kciuki za Ciebie. Ja czytam i właśnie nad Avonexem się zastanawiam. 

Orchi,  przez  prawie 7 lat Avonexu bylo super, zadnych rzutow, brak nowych zmian w MRI, wyniki krwi zawsze dobre, no moze oprocz ASPAT i ALAT, byly troche powyzej normy ale nie jakos kosmicznie. Generalnie okej, same wklucia raz w tygodniu tez nie byly problememUśmiech
No i ostatnio troche sie zmienilo- w tym roku mlam rzut w czerwcu, kolejny we wrześniu. Obydwa leczone solumedrolem w szpitalu, w ktorym jestem w programie. I decyzja lekarza, ze zmieniamy lek, bo widocznie w moim przypadku Avonex przestal juz dzialac. 
Jesli bedziesz miala jakies.pytania o Avonex ,.to pytajUśmiech Bardzo Ci dziękuję, będę pamięta. Dziś idędo chirurga i do neurologa mam dzwonić. Buziaki. 
Odpowiedz
Rozmawiałam z neurolog. 1 października wizyta od razu kontrolny RM i Avonex na miesiąc.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 16 gości