Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
Ja pisałam prośbę o zgodę na wydawanie leku co 3 miesiące że względu na miejsce zamieszkania i uciążliwość comiesięcznych dojazdów do szpitala.w sumie od początku dostawałam po 3 opakowania.

Acha, było to kierowane do NFZ, ale wziął to lekarz prowadzący program.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
mi się raz udało na dwa miesiące dostać ze względu na wakacje Uśmiech
Odpowiedz
U nas w szpitalu zawsze wydają 2 opakowania na wakacje, bo sezon urlopowy. Normalnie po jednym, chociaż mnie się zdarzyło ze dwa razy wysępić żeby wydali mi 2 na raz.
Ja również czekam niecierpliwie aż rozporządzenie wejdzie w życie, bo u nas to na pewno poskutkuje zmniejszeniem częstości wizyt i bardzo dobrze.
Odpowiedz
A u mnie 3 opakowania na wizytę Uśmiech
Odpowiedz
Ja od samego początku miałam leki wydawane na 3 miesiące. Nie mam tec ale ją wydają tak samo. Co miesiąc są tylko trzy pierwsze wizyty na nowym leku i jeśli coś jest nie tak w wynikach a tak to zawsze na trzy.
Odpowiedz
Cześć wszystkim Uśmiech ja mam takie pytanie o działanie Tecfidery. Biorę tabletki od lutego bieżącego roku i non stop jakoś od wiosny coś mi dolega, mam na myśli takie dolegliwości trwające od kilku minut to kilku h: jakieś drętwienia kończyn, uciski głowy z lewej bądź prawej strony, zaburzenia mowy, drętwienie twarzy, uczucie gorąca w różnych częściach ciała itd. Na razie nie zglszalam tego mojej Pani Doktor bo, choć głupio to zabrzmi, to nie miałam czasu. Studiuję a teraz pracuję i moje wizyty wyglądały w ten sposób żeby szybko przyjść i odebrać lek i wyjść. Myślicie że takie objawy już u mnie zostaną czy może lek jednak nie działa? Według mnie może zbyt krótko go biorę ale zastanawia mnie to bo w maju miałam rzut i sama Pani doktor się zdziwiła że pomimo Tecfidery wystąpił on. Myślicie że będę musiała pomyśleć o zmianie leku?
Jeżeli już ktoś pisał o tym to przepraszam ale nie jestem w stanie przeczytać wszystkich komentarzy Smutny
Odpowiedz
Cześć leki mają spowolnić lub zatrzymać chorobę, a nie usunąć objawy. Jak ktoś ma taką poprawę że objawy się zmniejszają to super, ale tec nie zatrzyma wszystkich mrowień, drętwienia czy zmęczenia. Występowanie takich objawów nie znaczy że tec nie działaUśmiech Powiedz lekarzowi koniecznie, musi wiedzieć co się dzieje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
(28-08-2019, 08:14)Jelonek napisał(a): Cześć wszystkim Uśmiech ja mam takie pytanie o działanie Tecfidery. Biorę tabletki od lutego bieżącego roku i non stop jakoś od wiosny coś mi dolega, mam na myśli takie dolegliwości trwające od kilku minut to kilku h: jakieś drętwienia kończyn, uciski głowy z lewej bądź prawej strony, zaburzenia mowy, drętwienie twarzy, uczucie gorąca w różnych częściach ciała itd. Na razie nie zglszalam tego mojej Pani Doktor bo, choć głupio to zabrzmi, to nie miałam czasu. Studiuję a teraz pracuję i moje wizyty wyglądały w ten sposób żeby szybko przyjść i odebrać lek i wyjść. Myślicie że takie objawy już u mnie zostaną czy może lek jednak nie działa? Według mnie może zbyt krótko go biorę ale zastanawia mnie to bo w maju miałam rzut i sama Pani doktor się zdziwiła że pomimo Tecfidery wystąpił on. Myślicie że będę musiała pomyśleć o zmianie leku?
Jeżeli już ktoś pisał o tym to przepraszam ale nie jestem w stanie przeczytać wszystkich komentarzy Smutny

Hey!
Podczas leczenia tzn przyjmowania lekow na sm- tak ogolnie beda sie zdążać objawy choroby
Ja tez biore Tecfidere ale ciut dluzej
I owszem czasem sie pojawiaja mrowienia czy drętwienia itp
Niestety objawy choroby mimo leczenia moga występować co nie znaczy ze lek nie dziala
I owszem bierzesz lek krotko plus intensywny tryb zycia masz wiec mimo wazystko masz prawo cos odczuwać 
Przy sm nasze baterie sa ciut slabsze niz u zdrowych osob choc sa wyjątki
Pogadac musisz z neuro
Czasem lekarze wypisuja dodatkowe leki czy suplementy zeby zwiekszyc nasz komfort zycia
Odpowiedz
hej, ja biorę 16miesięcy, ale jakieś pozostałości po rzutach są, jednak nie ma nowych i nie ma nowych rzutów.
ja odczułam poprawę po 6 miesiącach brania.

lekarzowi lepiej zgłoś, nawet telefonicznie
Odpowiedz
Hej, maly update :dzisiaj byla pierwsza kontrola od czasu przyjmowania Tecfidery (marzec 2019). Zero nowych zmian!! Stare wciaz male, stan stabillny, nic sie nie rozwija Uśmiech Ale sie ciesze!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 16 gości