Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
Czyli standard Mufa.
Odpowiedz
(08-10-2018, 18:06)Akinom napisał(a): Czyli standard Mufa.

Ale, z drugiej strony, jeżeli terapia nie ma zwiekszonego ryzyka i działa, to w sumie bez sensu co trzy miesiące się badać neurologicznie. Dużo zależy od tego w jakim programie lekowym się jest.
Odpowiedz
(08-10-2018, 19:03)WorkBorg napisał(a):
(08-10-2018, 18:06)Akinom napisał(a): Czyli standard Mufa.

Ale, z drugiej strony, jeżeli terapia nie ma zwiekszonego ryzyka i działa, to w sumie bez sensu co trzy miesiące się badać neurologicznie. Dużo zależy od tego w jakim programie lekowym się jest.


Ja się przyzwyczaiłam do co miesięcznych wizyt i badan odruchów oraz kwartalnie krew i mocz. Nie ukrywam ze ogólnie fajnie by było jakby mój neuro dawał mi leki na 3 mce. Niby do szpitala blisko -mimo ze w innym mieście ale czas marnuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
Super mufa, ze wyniki w porządku Uśmiech u mnie w szpitalu na programie Tec jeździmy po odbiór co miesiąc, badanie neurologiczne miałam tylko przy kwalifikacji do programu i od tamtej pory ani razu (pewnie będzie roczne, ale tez nie wiem jeszcze co i jak). Co trzy miesiące morfologia jedynie z dodatkowymi badaniami takimi jak próby wątrobowe etc. (moczu nie badają). Tak to pytają czy wszystko ok, pielęgniarka wydaje leki, lekarz wypisuje kartę informacyjna i do domu. Popieram Ankę, ze fajnie byłoby co trzy miesiące jeździć po leki, tym bardziej ze u nas na prawdę nie ma sensu być co miesiąc, jeśli nie ma badań Uśmiech
Odpowiedz
W programie jest odbiór leku co miesiąc, muszą tak robić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
Hela, a w którym miejscu w programie lekowym? Bo patrzyłam z ciekawości jak to wygląda też w przypadku innych leków z programu i nie widzę takich informacji w ogóle, i nie wiem czy nie umiem znaleźć, czy rzeczywiście tego nie ma tam gdzie szukam Uśmiech
I tak wiadomo, że nie mamy wpływu na to z jaką częstotliwością szpital wydaje leki. Pewnie mają odpowiednie umowy z NFZ i zgodnie z nimi później dysponują, ale pomarzyć o rzadszych wizytach można Oczko Przynajmniej ja bym wolała, wiadomo że każdy ma inne potrzeby w związku z chorobą i inne preferencje co do częstotliwości wizyt.
Odpowiedz
Ja po copaxone jeżdżę co 3 miesiące więc jest taka możliwość. Chyba że z tec jest inaczej... Badanie neurologiczne mam tylko na wizycie rocznej ale ja mam neurologa do którego chodzę poza programem. A nawet lekarka z programu powiedziała mi że najlepiej jakbym miała jeszcze jakiegoś lekarza gdzieś blisko. Chodziłam do niego już wcześniej i po włączeniu do programu chodzę nadal co 3 miesiące.
Odpowiedz
Ja też Tecfiderę odbieram co 3 miesiące (dokładniej 12 tygodni), za każdym razem badania (zazwyczaj krew, mocz i ekg), do tego badanie neurologiczne odruchów itp. Nie musiałem o to zabiegać, od początku tak było.
W sobotę byłem na rezonansie po roku leczenia. Wyniki już na mnie czekają, odbiorę jakoś w najbliższych dniach i zobaczymy ile dziur w mózgu mi naliczyli..
Odpowiedz
(08-10-2018, 21:35)Vesper napisał(a): Hela, a w którym miejscu w programie lekowym? Bo patrzyłam z ciekawości jak to wygląda też w przypadku innych leków z programu i nie widzę takich informacji w ogóle, i nie wiem czy nie umiem znaleźć, czy rzeczywiście tego nie ma tam gdzie szukam Uśmiech
I tak wiadomo, że nie mamy wpływu na to z jaką częstotliwością szpital wydaje leki. Pewnie mają odpowiednie umowy z NFZ i zgodnie z nimi później dysponują, ale pomarzyć o rzadszych wizytach można Oczko Przynajmniej ja bym wolała, wiadomo że każdy ma inne potrzeby w związku z chorobą i inne preferencje co do częstotliwości wizyt.

Może nie w programie, tylko NFZ tak wymaga żeby wydawać co miesiąc, lekarz mi tak mówił, że inaczej wydawać nie mogą.
Odpowiedz
(09-10-2018, 07:53)hela napisał(a):
(08-10-2018, 21:35)Vesper napisał(a): Hela, a w którym miejscu w programie lekowym? Bo patrzyłam z ciekawości jak to wygląda też w przypadku innych leków z programu i nie widzę takich informacji w ogóle, i nie wiem czy nie umiem znaleźć, czy rzeczywiście tego nie ma tam gdzie szukam Uśmiech
I tak wiadomo, że nie mamy wpływu na to z jaką częstotliwością szpital wydaje leki. Pewnie mają odpowiednie umowy z NFZ i zgodnie z nimi później dysponują, ale pomarzyć o rzadszych wizytach można Oczko Przynajmniej ja bym wolała, wiadomo że każdy ma inne potrzeby w związku z chorobą i inne preferencje co do częstotliwości wizyt.

Może nie w programie, tylko NFZ tak wymaga żeby wydawać co miesiąc, lekarz mi tak mówił, że inaczej wydawać nie mogą.


Mi neuro mówił że ma szpital takie zasady odgórnie wprowadzone. Wizyta po lek co mc. To ze wtedy mnie bada tzn odruchy i mamy krotka pogawędkę jak sie czuje to nie wiem czy to jego widzi mi sie czy tez szpital przyjal taka zasadę. Z drugiej strony ja sie czuje „ bezpieczniej” wiedzac ze zawsze widze sie z lekarzem. Wiec jak mam pytania to jest zeby mi udzielic na nie odpowiedzi. Mam jego numer sluzbowy moge zawsze zadzwonic. Wiec nie jest zle. Ale chociaz co 2 mce mogliby mi pozwolic przyjezdzac.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 24 gości