Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
Nie gniewaj sie jak dla mnie to bez sensu
I co masz siedziec w izolacji rok? Depresja szbko sie by pojawila
Jesli chodzi o koronawirusa to co chwila podawana sa inne informacje odnosnie przyczyny powstania cholerstwa, masek nosic czy nie, ile sie to w powietrzu utrzymuje itp

Mam pytanie
Kochani czy ktos z was ma korona, z waszych bliskich?
Ja juz zaczynam miec dosc tego ze tylko koronawirus i koronawirus
Media i ludzie skupiaja sie tylko na tym a ludzie umieraja na inne choroby
Cieko dostac sie do lekarza jakiegokolwiek

Dla mnie te wytyczne co dostalas sa beznadziejne
Majac jedna lazienke w domu czy kuchnie powodzenia
No i na zdrowy rozum czy oni zbadali osoby chore na sm pod katem korona?
Maja dane ze nagle maja przyplyw chorych z sm na korona?
Bo wyszlo ze cukrzycy czy psoby nadcisnieniem maja wiekszq szanse na zachorowanie bo tacy pacjenci wlasnie potrzebowali hispitalizacji
Odpowiedz
moim zdaniem całkowita izolacja oczywiście nie jest możliwa, nie można też umierać ze strachu każdej minuty. jednak ograniczyłam swoją aktywność, nie chodzę w ogóle do sklepów, przez miesiąc nie wyszłam z domu i prawie dostałam palmy Duży uśmiech, od niedzieli codziennie wieczorem 2-3km spacerek, tylko te osłabione nogi mnie wnerwiają Smutny.
najbardziej martwi mnie rezonans bo tak naprawdę największym ryzykiem jest kontakt ze służbą zdrowia, to tam są największe ogniska zakażeń a niejednokrotnie pielęgniarka pracuje w kilku miejscach i nawet pomimo powziętych kroków w jednej placówce może coś przywlec.
korona jest paskudna, przy naszym leczeniu polegającym na zmniejszeniu odpowiedzi humoralnej czyli właśnie tej ku wirusom i limfocytom B, które w sm są głównymi winowajcami z drugiej strony korona wywołuje gwałtowną reakcję zapalną i burzę cytokin a przy silnym przeciwzapalnym działaniu tec może to by było na +, za cienka jestem w tym temacie Uśmiech to materiał na rozprawę naukową i lata badań.
możemy mieć gorzej niż inni w naszym wieku ale tak naprawdę wszystko opiera się głównie na domysłach skoro nie przechodzimy jakiejś tragedii z powodu innych wirusów to i tu mamy szanse i tego się trzymajmy Uśmiech.
wypytam lekarkę w piątek, jak mi coś ciekawego powie to napiszę Uśmiech.
--
co ma być to będzie po co się zamartwiać...
Odpowiedz
Tec nie działa przeciwzapalnie, skąd taki pomysł. A limfocyty oprócz B też T.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
poleciałam za dużym uproszczeniem, działanie ma oczywiście immunomodelujące ale efektem ma być ograniczenie zapaleń jakie nasze limfocyty nam fundują.

(22-04-2020, 20:33)hela napisał(a): Tec nie działa przeciwzapalnie, skąd taki pomysł.  A limfocyty oprócz B też T.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
--
co ma być to będzie po co się zamartwiać...
Odpowiedz
(22-04-2020, 20:50)kerkia napisał(a): poleciałam za dużym uproszczeniem, działanie ma oczywiście immunomodelujące ale efektem ma być ograniczenie zapaleń jakie nasze limfocyty nam fundują.

(22-04-2020, 20:33)hela napisał(a): Tec nie działa przeciwzapalnie, skąd taki pomysł.  A limfocyty oprócz B też T.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Efektem ma być nie przedostawanie się limfocytów przez barierę krew-mózg, a jak się już przedostaną to tec nie ma wpływu na to czy zaatakują mielinę czy nie. Tec nie ma też wpływu na inne stany zapalne w organizmie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
Właśnie oglądałam wywiad czy jak to nazwać. W każdym bądź razie mówiła że leczenie immuno niejako pomaga w walce z korona. Takie wnioski wysunęli lekarze z Włoch 380 przypadków zachorowania na Covid u SM i tylko 5 osób zmarło (wiek od 55 lat z innymi chorobami)
Odpowiedz
(22-04-2020, 21:22)mufa napisał(a): Właśnie oglądałam wywiad czy jak to nazwać. W każdym bądź razie mówiła że leczenie immuno niejako pomaga w walce z korona. Takie wnioski wysunęli lekarze z Włoch 380 przypadków zachorowania na Covid u SM i tylko 5 osób zmarło (wiek od 55 lat z innymi chorobami)


No wlasnie ten efekt mialam na mysli, nie opisze tego naukowo ale tak czulam czytajac rozne opracowania o covid, ze tec moze powstrzymywac rozwiniecie sie burzy cytokin. 

Wlaanie wrocilam ze spaceru ze skręcona noga ale to nie efekt "slabych nog", dzis mi sie szlo super tylko mojej wrodzonej sierotowatosc, ech...
--
co ma być to będzie po co się zamartwiać...
Odpowiedz
(22-04-2020, 21:22)mufa napisał(a): Właśnie oglądałam wywiad czy jak to nazwać. W każdym bądź razie mówiła że leczenie immuno niejako pomaga w walce z korona. Takie wnioski wysunęli lekarze z Włoch 380 przypadków zachorowania na Covid u SM i tylko 5 osób zmarło (wiek od 55 lat z innymi chorobami)


Nie wiem czy jest się z czego cieszyć, 5 zgonów z 380 przypadków to 1,3%, w całości zarażonych we Włoszech zmarło 0,24%, czyli wśród osób z sm jest 5x więcej przypadków śmiertelnych. Wiem że 1,3% to mało, a 380 przypadków to żadna próba badawcza, ale mimo wszystko nie ma się co cieszyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
(23-04-2020, 08:00)hela napisał(a):
(22-04-2020, 21:22)mufa napisał(a): Właśnie oglądałam wywiad czy jak to nazwać. W każdym bądź razie mówiła że leczenie immuno niejako pomaga w walce z korona. Takie wnioski wysunęli lekarze z Włoch 380 przypadków zachorowania na Covid u SM i tylko 5 osób zmarło (wiek od 55 lat z innymi chorobami)


Nie wiem czy jest się z czego cieszyć, 5 zgonów z 380 przypadków to 1,3%, w całości zarażonych we Włoszech zmarło 0,24%, czyli wśród osób z sm jest 5x więcej przypadków śmiertelnych. Wiem że 1,3% to mało, a 380 przypadków to żadna próba badawcza, ale mimo wszystko nie ma się co cieszyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0,24%? we Włoszech zmarło 25085 osób na 187327  potwierdzonych zakażeń (dane z wczoraj) więc śmiertelność to 13,39%.
pewnie nie o każdym mieli wiedzę, że jest chory na sm, może niektórzy byli w trakcie leczenia rzutu i na sterydach?
--
co ma być to będzie po co się zamartwiać...
Odpowiedz
Ale zgony z powodu koronawirusa, a nie chorób współistniejących. Jak ktoś trafia do szpitala to raczej wiedzą o innych chorobach, a jak ktoś jest na sterydach, to raczej znają powód ich podania. A post mortem nikogo nie badają przecież, dla żywych brakuje testów.

Zresztą wątek jest o tec, o pandemii jest kilka innych, nie wiem dlaczego tu śmiecimy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości