Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
#11
Wiem że u nas w szpitalu nie można zmienić leku ot tak. Lekarka mi mówiła że zmieniają tylko tym u których interferon nie działa
Odpowiedz
#12
(22-08-2016, 13:46)izka napisał(a): Oooo, extra. To poproszę o zdjęcie tych zaleceń.

Mufa, pewnie więcej osób było lub w przyszłości będzie zainteresowana takimi wskazówkami - przyłączam się do prośby o zamieszczenie ich na forum. Uśmiech

(22-08-2016, 13:46)izka napisał(a): Idę na wizytę kontrolną i będę chciała prosić o zmianę leku na Tecfidera. Przyzwyczaiła się do zastrzyków,ale jeśli można prościej to chyba warto zmienić. Tylko jeszcze ciągle analizuję czy skutki uboczne nie będą gorsze od tych, które mam teraz (teraz mam minimalne).

Izka, tak jak napisała mufa, w tym momencie w ramach programu lekowego nie ma możliwości zmiany leku na prośbę pacjenta. Tzn. jeśli nie występują jakieś powody medyczne. Program leczenia stwardnienia rozsianego określa to w ten sposób:

Cytat:Dopuszcza się zamiany leków pierwszej linii w  przypadku wystąpienia objawów niepożądanych lub częściowej nieskuteczności terapii definiowanej jako wystąpienie jednego z kryteriów wymienionych w punkcie 5.1.
(...)
5.1. Po 12 miesiącach trwania leczenia dokonuje się oceny skuteczności leczenia.  Za brak skuteczności wymagający zmiany leczenia przyjmuje się wystąpienie obu poniższych sytuacji:
1) liczba i ciężkość rzutów:
a) 2 lub więcej rzutów  umiarkowanych (wzrost EDSS o 1 do 2 pkt. w zakresie jednego lub dwóch układów funkcjonalnych lub o 1 pkt w czterech lub większej liczbie układów funkcjonalnych) lub
b) 1 ciężki rzut po pierwszych 6 miesiącach (wzrost w  EDSS większy niż w definicji rzutu umiarkowanego tj. powyżej 2 pkt.)

Podobne kryteria dotyczyły zarówno leków dostępnych przed 1 lipca br (wszystkie interferony, Copaxone) jak i po objęciu refundacją tabletek Tecfidera oraz leku Plegridy.
Oczywiście zapytać lekarza nigdy nie zaszkodzi Uśmiech , może konkretne szpitale wypracowują własne metody. Nie warto chyba jednak w tym momencie mieć na taką zmianę zbyt dużych nadziei.
Odpowiedz
#13
Pamiętam o Was tylko nie mogę rozkminic jak  zmniejszyć zdjęcie w moim tel żeby dało się dodać na forum
Odpowiedz
#14
Dziś zapomniałam zjeść leki przy posiłku i zjadłam później. Teraz trochę muli ale ogólnie jest ok, dla mnie to ważne bo raczej nie jadam kolacji, więc będzie mi łatwiej
Odpowiedz
#15
Tecfidera


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#16
Dzięki za zdjęcie, mufa.
Ja wiem, że nie będzie prosto. Ale kto nie próbuje ten nigdy nie pije szampana Oczko Jakieś skutki uboczne miałam i dalej mam, nowe zmiany w rezonansie głowy też były, ale lekarka chciała mnie jeszcze obserwować. Może mimo wszystko uda się z tą zmianą. Ktoś może jest w podobnej sytuacji?
Odpowiedz
#17
Izka to powodzenia, próbuj a może akurat się uda.
Odpowiedz
#18
To jest nie fair. Niby refundują tabletki a tylu ludzi dalej musi robić zastrzyki/ Co bym im szkodziło pozmieniać wszystkich chętnym zastrzyki na tabletki.
Odpowiedz
#19
A dziś dla odmiany dopadły mnie mega mdłości i biegunka
Odpowiedz
#20
Widzę, że jednak nie tak różowo z Tecfiderą. Jadłaś coś innego niż zwykle? Jak się teraz czujesz?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 55 gości