Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
(16-04-2019, 09:06)Akinom napisał(a): Nic nie poradzisz. Na początku maja muszę iść do ogólnego po nowe skierowanie do programu. Już mi się nie chce. I jeszcze do okulisty, bo szkoda mi płacić po 3 stówy prywatnie. To może przy okazji coś mądrego wymyśli na brzuch.

Cieszę się, że trafiłaś na mądrego lekarza Aniu.

Dostaniesz inny lek?
Odpowiedz
Cześć!

Przeszukałam forum w poszukiwaniu info odnośnie przybierania na wadze po Tec. Do stycznia byłam na Copaxonie (przez rok) i było wszystko względnie pod kontrolą (jestem na specjalnej diecie od dietetyka i trenuje 3-4 razy w tygodniu) - więc powinno chociaż stać w miejscu, jeśli już nie idzie w dół. Generalnie w życiu nie dbałam tak, jak dbam o siebie odkąd jestem chora. Ale obserwuje u siebie drastyczny skok wagi, łącznie od diagnozy 15 kg + (niecałe półtora roku) - w tym dwa razy wlewka solumedrolu - odkad jestem na Tec (styczeń 2019) przytyłam już 5 kg...
Nie wiem już co mam robić i jak z tym walczyć. Może ktoś z Was miał podobne doswiadczenia i znalazł sposób? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź, dzięki!
Odpowiedz
Nie ma opcji, ogólny to ma dać skierowanie, bo to w szpitalu niby się kończy, chociaż powinno być ważne, bo leczenie zakończone jakby póki co nie będzie. Nie rozumiem zasadności nowego skierowania, ale niech im będzie.

Emsta, w ulotce tec nie ma nic o tyciu. Ale u mnie jest jak jest. Po solu tez przytyłam jak diabli, potem po leczeniu niepłodności. Przed rozpoczęciem leczenia tec schudłam 25 kilo z dietetykiem. Zaczęłam brać tec i waga w górę, a wcale za bardzo inaczej nie jem, nie obzeram się. Tylko na kolację nie mogę sałatek jeść, bo żołądek tego nie wytrzymuje.

Co do ruchu mam go więcej niż wtedy, kiedy byłam na diecie. Bo i spacery i rehabilitacja i jest jedną wielka kicha.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
(16-04-2019, 10:20)emsta napisał(a): Cześć!

Przeszukałam forum w poszukiwaniu info odnośnie przybierania na wadze po Tec. Do stycznia byłam na Copaxonie (przez rok) i było wszystko względnie pod kontrolą (jestem na specjalnej diecie od dietetyka i trenuje 3-4 razy w tygodniu) - więc powinno chociaż stać w miejscu, jeśli już nie idzie w dół. Generalnie w życiu nie dbałam tak, jak dbam o siebie odkąd jestem chora. Ale obserwuje u siebie drastyczny skok wagi, łącznie od diagnozy 15 kg + (niecałe półtora roku) - w tym dwa razy wlewka solumedrolu - odkad jestem na Tec (styczeń 2019) przytyłam już 5 kg...
Nie wiem już co mam robić i jak z tym walczyć. Może ktoś z Was miał podobne doswiadczenia i znalazł sposób? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź, dzięki!

A z tarczycą wszystko w porządku?
Odpowiedz
U mnie niby TSH 2,3 czyli w normie.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
Ja odkąd jestem na tec to też waga mega w górę masakra
Odpowiedz
Witam wszystkich!
Jestem tutaj nowym członkiem forum i chciałem dodać swoje dwa grosze do tego wątku. Pół roku brałem Aubagio (zaraz po diagnozie) i niestety MR wykazało nowe aktywne zmiany. W związku z tym lekarz zaproponował mi Tecfiderę, którą zacząłem przyjmować dwa dni temu. Ogólnie czuję się bardzo dobrze przez cały czas leczenia i byłem zaskoczony nowymi zmianami, jednak lekarz powiedział, że nie powinno nic nowego się pojawiać dlatego zasugerował mi skuteczniejszą tecfiderę.
Wiem, że każdy organizm jest inny, ale po swoim przypadku odradzałbym jednak Aubagio, jeżeli według badań skuteczniejsza jest Tecfidera.
Jeżeli chodzi o skutki uboczne Aubagio to nie miałem jakiś uciążliwości - trochę mi się przerzedziły włosy (naprawdę niewiele) i przynajmniej 3 razy dziennie musiałem korzystać z ubikacji na "posiedzenia", ale to nie tak, że musiałem szybko tam lecieć. W każdym razie widać, że lek przyspiesza przemianę materii Uśmiech
Odpowiedz
hej, powodzenia z Tec Uśmiech
Odpowiedz
Za rok kawałkiem będzie dostępny generyk Tecfidery - Bafiertam: https://news.bloomberglaw.com/pharma-and...proval-2-1
Ciekawe w jakiej cenie Uśmiech
Odpowiedz
Ciekawe czy będzie to refundowane i jako lepsza tec trafi do programu.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 44 gości