Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
A mi neuro mówiła ze jak będzie 0.5 to zmiejszaja dawke tecfidery
Odpowiedz
(20-12-2018, 17:59)Blanka napisał(a): A mi neuro mówiła ze jak będzie 0.5 to zmiejszaja dawke tecfidery

A mi moj neuro nic nie mowil o tym ze beda limfo ogolnie spadac. Ale ja mam taki charakter ze sie mu w sumie nie dziwie ze nie mowil: jak spytalam o wyniki morfo stwierdzil ze ok. Nie wiem jakie sa widelki limfo tak naprawde.
Odpowiedz
Generalnie - jeżeli neurolog nic nie mówi, to pewnie w porządku co do badań. Wskaźniki wątrobowe wariują nawet przy aspirynie. Natomiast -- jeżeli coś was martwi -- konsultujcie z drugim lekarzem, nie zaszkodzi.

Co do limfocytów -- wiek pacjenta, płeć, czas przyjmowania leku itd. itp.
Odpowiedz
(21-12-2018, 01:57)WorkBorg napisał(a): Generalnie - jeżeli neurolog nic nie mówi, to pewnie w porządku co do badań. Wskaźniki wątrobowe wariują nawet przy aspirynie. Natomiast -- jeżeli coś was martwi -- konsultujcie z drugim lekarzem, nie zaszkodzi.

Co do limfocytów -- wiek pacjenta, płeć, czas przyjmowania leku itd. itp.

Watroba ok. Inne wskazniki wyzsze. Akurat mieli lekarze zebranie jak wyszlam od mojego neuro i on smignal na to zebranie do reszty
Odpowiedz
Ja mam limfocyty 0,37 i chyba zabiorą mi Tec...tak mówi neuro i przejdę na coś do wstrzykiwania codziennie, kurde nie chce zmieniać leku na taki starszej generacji...
Odpowiedz
(21-12-2018, 10:39)Anna Zet napisał(a): Ja mam limfocyty 0,37 i chyba zabiorą mi Tec...tak mówi neuro i przejdę na coś do wstrzykiwania codziennie, kurde nie chce zmieniać leku na taki starszej generacji...

Ja tez bym nie chciala zmieniac leku. Ledwo co w czerwcu przeszlam z Betaferonu na Tecfidere. To jest przekichane ze tylko taka alternatywa jak nalezy odstawic Tec. Na lek starszej generacji jeszcze zastrzyki. Ja przezylam swoje z Beta. Mi on szkodzil. Skutki uboczne byly mega . Anna Zet licze ze twoja neuro cos wymysli. Moze zmniejszy dawke.
Odpowiedz
(21-12-2018, 10:44)Anka napisał(a):
(21-12-2018, 10:39)Anna Zet napisał(a): Ja mam limfocyty 0,37 i chyba zabiorą mi Tec...tak mówi neuro i przejdę na coś do wstrzykiwania codziennie, kurde nie chce zmieniać leku na taki starszej generacji...

Ja tez bym nie chciala zmieniac leku. Ledwo co w czerwcu przeszlam z Betaferonu na Tecfidere. To jest przekichane ze tylko taka alternatywa jak nalezy odstawic Tec. Na lek starszej generacji jeszcze zastrzyki. Ja przezylam swoje z Beta. Mi on szkodzil. Skutki uboczne byly mega . Anna Zet licze ze twoja neuro cos wymysli. Moze zmniejszy dawke.

Ona twierdzi, że niższa nie działa...ja nie wiem jaka może być inna alternatywa...chyba żadna...
Odpowiedz
(21-12-2018, 10:50)Anna Zet napisał(a):
(21-12-2018, 10:44)Anka napisał(a):
(21-12-2018, 10:39)Anna Zet napisał(a): Ja mam limfocyty 0,37 i chyba zabiorą mi Tec...tak mówi neuro i przejdę na coś do wstrzykiwania codziennie, kurde nie chce zmieniać leku na taki starszej generacji...

Ja tez bym nie chciala zmieniac leku. Ledwo co w czerwcu przeszlam z Betaferonu na Tecfidere. To jest przekichane ze tylko taka alternatywa jak nalezy odstawic Tec. Na lek starszej generacji jeszcze zastrzyki. Ja przezylam swoje z Beta. Mi on szkodzil. Skutki uboczne byly mega . Anna Zet licze ze twoja neuro cos wymysli. Moze zmniejszy dawke.

Ona twierdzi, że niższa nie działa...ja nie wiem jaka może być inna alternatywa...chyba żadna...

Kazdy lekarz mowi pacjentom inaczej. Ktos tu pisal ze neuro zalecil zmniejszenie dawki. Ja osobiscie uwazam ze skoro zaczynamy brac tec od 120 mg to jednak zmniejszenie dawki tez pomoze . Druga sprawa gdybysmy dluzej byli na dawce poczatkowej moze limfo nie spadalyby tak szybko. Ja bylam 2 tyg na 120 mg. WorkBorg pisal bodajze ze powinien byc ten okres poczatkowy z mniejsza dawka dluzszy. Kasia1312 byla tydz na 120 mg.
Odpowiedz
Ale o co chodzi w ogóle? Jak chcą wam dać gorszą terapię - zmieńcie neuro, skoro nie ma dostępu do porównywalnej/innej terapii. Przestańcie się słuchać lekarzy jak wyroczni a wejdźcie w intelektualnie rozsądny dialog.

Ania - dostałem wiadomość, wieczorem przeanalizuję.
Odpowiedz
(21-12-2018, 11:32)WorkBorg napisał(a): Ale o co chodzi w ogóle? Jak chcą wam dać gorszą terapię - zmieńcie neuro, skoro nie ma dostępu do porównywalnej/innej terapii. Przestańcie się słuchać lekarzy jak wyroczni a wejdźcie w intelektualnie rozsądny dialog.

Ania - dostałem wiadomość, wieczorem przeanalizuję.

A jaka jest nowsza alternatywa dla Tec w Polsce?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 19 gości