Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
Ja jak zjem tak pięć posiłków dziennie (małych), to jest ok, w moim przypadku świetnie się sprawdza nie dopuszczanie do tego żeby żołądek był pusty, jak długo nic nie zjem to zaraz mnie zaczyna boleć. Jak już rozboli to łykam controloc, z reguły pomaga, no i obowiązkowo muszę cos zjeść.
Odpowiedz
(16-10-2018, 15:28)Necik napisał(a): Zawsze można na was liczyć, dlatego zwracam się do was kolejny raz, ostatnio tzn. Tydzień temu miałam ten incydent ze złe się czułam i wymiotowałam w nocy, później kupiłam sobie ta osłonę wszystko było oki, przeszłam na mocniejsza dawkę, wszystko w porzadku, aleeee... ? wczoraj wieczorem bolał mnie żołądek, i dziś tez, nie wiem czy to przyczyna tego ze może coś zjadłam, czy to od tabletek, wypiłam sobie nospe, trochę przeszło. Ale czy wy macie jakieś sposoby, jakiś lek żeby jak by się to powtarzało zapobiec. Z góry dzięki Uśmiech

Hej, 
mój żołądek też bardzo dawał mi się we znaki po około 2 tygodniach od przejścia na pełną dawkę. Pomógł mi PolprazolUśmiech Brałam rano, przed pierwszym posiłkiem, przez jakieś 8 dni. Wspomagałam się też No-spą. Neurolog kazał mi też robić sobie napary/kisielki z siemienia lnianego.
Odpowiedz
(08-10-2018, 23:58)kamil napisał(a): W sobotę byłem na rezonansie po roku leczenia. Wyniki już na mnie czekają, odbiorę jakoś w najbliższych dniach i zobaczymy ile dziur w mózgu mi naliczyli..
Odebrałem opis i jestem po wizycie u lekarza z okazji pierwszej rocznicy. Jeśli chodzi o mri, to jednak nie policzyli mi dziur. Napisali że zlewają się ze sobą, co uniemożliwia ich policzenie i że orientacyjnie jest ich powyżej 25. Co ciekawe, pojawiło się nowe ognisko ulegające wzmocnieniu kontrastowemu — "cechy aktywnego rzutu". A czuję się raczej dobrze, swój stan określiłbym jako jeden z lepszych od roku. Część starych zmian się zmniejszyła. Limfocyty mi ostatnio wzrosły, odruchy, itp. — prawidłowe. Lekarz powiedział, że ewentualna zmiana/przerwanie leczenia następuje po stwierdzeniu ≥ 2 nowych zmian albo objawowego rzutu. Tak więc odebrałem kolejne 3 opakowania i tym samym rozpocząłem kolejny rok z Tecfiderą.
Odpowiedz
Ja kiedyś tez miałam aktywne zmiany a czułam się dobrze, są takie części mózgu których nie używamy i moje zmiany były własnie tamUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
Witam, rzadko tu piszę ale często Was czytam Uśmiech donoszę tylko, że po dwóch latach z Tecfiderą wyniki rezonansu nie wykazały nowych zmian Uśmiech oby tak dalej.

Myślę, że wiadomość przyda się tym, którzy stoją przed wyborem sposobu leczenia. Pamiętam jak ja szukałam takich informacji.
Odpowiedz
Alterra świetnieUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
(22-10-2018, 20:50)Alterra napisał(a): Witam, rzadko tu piszę ale często Was czytam Uśmiech donoszę tylko, że po dwóch latach z Tecfiderą wyniki rezonansu nie wykazały nowych zmian Uśmiech oby tak dalej.

Myślę, że wiadomość przyda się tym, którzy stoją przed wyborem sposobu leczenia. Pamiętam jak ja szukałam takich informacji.

Wspaniała wiadomość! Oby tak dalej Uśmiech

Jak zwykle przychodzę do was z porada hehe Uśmiech Czuje, że łapie mnie przeziębienie narazie nie zarzywalam żadnych leków, moje pytanie czy można co można. Zazwyczaj brałam gripex hot zatoki, i nurofen forte taki w kapsułkach. Z góry dzięki za porady Uśmiech
Odpowiedz
W ulotce niby jest informacja, że jednoczesne zażywanie niesterydowych leków przeciwzapalnych może zwiększyć ryzyko niepożądanych reakcji ze strony nerek, natomiast lekarz na moje pytanie co w przypadku przeziębienia odpowiedział, żeby od razu brać leki i nie czekać aż się rozhula, zwłaszcza gorączka. W zależności od symptomów biorę paracetamol, ibuprofen albo aspirynę. Oczywiście wszelkie domowe metody typu sok z malin, herbata z cytryną, miodem i imbirem, czosnek itd również stosuję z mniejszym lub większym powodzeniem Oczko

(22-10-2018, 20:50)Alterra napisał(a): Witam, rzadko tu piszę ale często Was czytam Uśmiech donoszę tylko, że po dwóch latach z Tecfiderą wyniki rezonansu nie wykazały nowych zmian Uśmiech oby tak dalej.

Myślę, że wiadomość przyda się tym, którzy stoją przed wyborem sposobu leczenia. Pamiętam jak ja szukałam takich informacji.

Wspaniała wiadomość <3 Gratulacje, oby tak dalej!

A tak z innej beczki, od jakiegoś czasu potwornie się pocę w nocy. Budzę się dosłownie zlana potem mimo że śpimy pod cienką kołdrą w chłodnej sypialni. Zastanawiam się, czy może to być skutek uboczny Tecfidery, czy problem leży zupełnie gdzieś indziej? Ktoś? Coś?
Odpowiedz
Mi lekarka ( internista) powiedziała, że na skórze jest tyle zakończeń nerwowych, że przy SM można tak strasznie się pocic. Mnie oblewaja w nocy takie zimne poty że koszule i pościel można wykrecac. W sumie nie pocilam się jak brałam antybiotyki na trądzik rozowawy. Do tego pot ma specyficzny, słodkawy zapach. Do przyjemności to nie należy.

Acha, miałam to zanim zaczęłam przygodę z Tecfidera.
Odpowiedz
(22-10-2018, 22:28)Miriam napisał(a): W ulotce niby jest informacja, że jednoczesne zażywanie niesterydowych leków przeciwzapalnych może zwiększyć ryzyko niepożądanych reakcji ze strony nerek, natomiast lekarz na moje pytanie co w przypadku przeziębienia odpowiedział, żeby od razu brać leki i nie czekać aż się rozhula, zwłaszcza gorączka. W zależności od symptomów biorę paracetamol, ibuprofen albo aspirynę. Oczywiście wszelkie domowe metody typu sok z malin, herbata z cytryną, miodem i imbirem, czosnek itd również stosuję z mniejszym lub większym powodzeniem Oczko

(22-10-2018, 20:50)Alterra napisał(a): Witam, rzadko tu piszę ale często Was czytam Uśmiech donoszę tylko, że po dwóch latach z Tecfiderą wyniki rezonansu nie wykazały nowych zmian Uśmiech oby tak dalej.

Myślę, że wiadomość przyda się tym, którzy stoją przed wyborem sposobu leczenia. Pamiętam jak ja szukałam takich informacji.

Wspaniała wiadomość <3 Gratulacje, oby tak dalej!

A tak z innej beczki, od jakiegoś czasu potwornie się pocę w nocy. Budzę się dosłownie zlana potem mimo że śpimy pod cienką kołdrą w chłodnej sypialni. Zastanawiam się, czy może to być skutek uboczny Tecfidery, czy problem leży zupełnie gdzieś indziej? Ktoś? Coś?


W ulotce tec jest napisane żeby ibuprofenu nie brać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości